Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Fogyj házimunka közben!

Érdekességek2018. május 29.

Most azt hiszed megőrültünk, de valójában tökéletesen komolyan gondoljuk. Mondhatnánk, hogy kipróbáltuk, de te magad is kipróbáltad már, csak nem tudod! Itt a tavasz, gyere, súrolj velünk!  

Az edzés elengedhetetlen a csinos, fitt külső és az egészség megőrzése érdekében. Nincs időd rá? Segítünk!

Te mire vágysz?
Jó alakra, kellemes munkahelyre vagy egy tiszta otthonra? Mi mindegyikre vágyunk. Turbózd fel magad és üss két legyet egy csapásra, sportolj velünk a ház körül!


  1. Ne a családot kergesd, hanem inkább állj neki a fürdőszobának. A sok vízköves lerakódás és vegyszermaradék csúnya nyomokat hagy, tisztálkodni csak egy tiszta helységben lehet, a sok-sok súrolás, fejjel lefelé a kádban gyönyörű bicepszeket ad.
     
  2. A derék hátsó vonalát a felmosás fogja neked megadni. Ha sok a szőnyeg, a padlószőnyeget porszívózással is kezdheted. A kitartó előre hátra húzogatás igazi női elfoglaltság, formás csípőket ad.
     
  3. A vállövet, és nyakat az ablaktisztítás fogja neked megadni. Íves, és érzéki lesz a nyak területe. A spriccelős fényesítés a csuklómozgásnak is kedvez.
     
  4. A fenék karbantartását a lépcsőzés fogja megadni. Így padlásról való lomtalanítás és pakolás, valamint hasonló cselekedetek a pincével.
     
  5. A combokhoz is hozzájárulhat a guggolás. Ehhez a hűtő átmosását javasoljuk, ami vélhetőleg amúgy sem árt az ünnepi ételmaradékok és ínycsiklandónak – már nem – nevezhető illatok után.
     
  6. Az alkar formája szintén fontos. A kiegyenlítés a két kar között elengedhetetlen, mivel író kezünk általában a jobb mindig többet mozog és így ott az izom fejlettebb vastagabb, ezért ha van egy kis időd, okvetlenül főzz valami percenként kavargatósat, pl. tejberizst vagy főzeléket, habarva, rántva, mely anélkül garantáltan odaragad.
  7. A kritikusabb részek karbantartásához – kizárólag az időspórolás végett – a szekrények és alsó polcok alulról való pókhálótlanítását javasoljuk, általában rejtett kincsekre is számíthatunk ilyenkor, a család eltűnt tárgyainak feladogatása tökéletes hasizmot eredményez.
     
  8. A rekeszizom, tehát a felső hasi izmok tájékát emeléssel tehetjük rendbe. Ehhez a könyvespolc portalanítását ajánljuk, a dossziék és kódexek emelgetését. Speciálisan mellizmokra a történelmi köteteket javasoljuk, amelyek többnyire a legsúlyosabbak, vas, bronz és arany is található benne.
     
  9. A boka elhúsosodását azzal akadályozhatod meg, ha mindennap gyakorlod a spicc flex mozdulatokat.
    Ehhez a felső polcok és magaslatok portalanítását javasoljuk, kiemelt tekintettel pedig, az ebben a térségben lévő virágok locsolására és azokról való száraz levelek eltávolítására.
     
  10. Ahhoz, hogy az arc is csökkenjen, puffadtságát lejjebb adja, és a tokaképződést megelőzzük, pedig nem árt, ha felhívod hasonlóan elvetemült barátnődet, és az egészet végigbeszélitek közben!

forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Hogyan kell használni a fényvédő termékeket?

2025. július 03.



A fényvédő termékek teljes mértékben csak akkor hatékonyak, ha megfelelő mennyiségben és időközben alkalmazzák őket.

Az átlagos testméretű felnőttek teljes testfelületének védelméhez kb. hat teáskanálnyi (kb. 35 ml) mennyiségnek megfelelő fényvédő készítmény szükséges. Ajánlatos már a napozás, napon tartózkodás előtt 20 perccel bekenni a bőrt, és ezt kétóránként megismételni.

Fürdés, erős izzadás után is ismételni szükséges a bőr lekenését. Egy átlagos flakonnyi fényvédő készítmény tehát 1-2 nap alatt elfogy. Ha ennél tovább kitart, akkor valami helytelen volt az alkalmazás során.

Sokan a tartós napozás helyett megszakításokkal napoznak, mert így vélik elkerülni a tartós sugárzás hatását. A rossz hír az, hogy az ultraviola sugárzás hatása felhalmozódik (kumulálódik) a nap folyamán, tehát a napozásra szánt összidő ne legyen több fél–egy óránál.

Nem múlik a nyakmerevség? Fontos az orvosi kivizsgálás

2025. július 03.



A nyaki merevség általában egy egyszerű „elalvás” miatt alakul ki, de ha az állapot tartósan fennáll, az jelentősen rányomja a bélyegét a hétköznapokra, különösen, ha más tünetek, például váll- vagy fejfájás is társulnak mellé. Dr. Csengei Gábor PhD, a Fájdalomközpont – Prima Medica reumatológusa azokra a jelekre hívta fel a figyelmet, amelyekkel orvoshoz kell fordulni.

A merev nyak az autóvezetésben is akadályozhat

A nyakmerevség jellegzetes tünete a fájdalom és nyak mozgatásának nehézsége, amely főként a fej oldalra fordításkor jelentkezik. Néha a nyak olyan merevvé válhat, hogy csak a teljes test elfordításával tudunk oldalra nézni. Igen gyakran jelentkezik ez a panasz reggel, felkelés után, ám egyes esetekben egész nap fennmarad a merevség. Máskor konkrét mozdulathoz köthető a fájdalom, amikor mintegy „meghúzzuk” a nyakunkat. Elképzelhető, hogy a nyaki probléma az oka a fejfájásnak, váll- és karfájdalomnak is.
– A nyaki merevséggel járó fájdalom az egészen enyhétől a komoly, éles, kínzó érzésig terjedhet. Különösen oldalra fordításnál nyilallhat bele a fájdalom a testrészbe, ami adott esetben lehetetlenné teszi az olyan mindennapos tevékenységeket, mint például az autóvezetés.

Izomfeszülés és gerincprobléma is okozhatja


A nyakmerevség leggyakoribb oka a rándulás. Különösen a lapockaemelő izom hajlamos a sérülésre, amely összekapcsolja a nyaki gerincet a vállal. Ez az izom számos, hétköznapi tevékenység során megrándulhat, terhelődhet. Ilyen lehet például a rossz pozícióban történő alvás, a sportsérülés, amikor hirtelen behatásra oldalra csapódik a fej, vagy éppen a tartós, helytelen nyakpozíció, jellemzően számítógép- vagy mobiltelefon-használat kapcsán. Az is gyakori eset, hogy a tartós stressz miatti izomfeszültség okozza a nyak merevségét is – foglalja össze a tudnivalókat Csengei doktor.

A fenntartható táplálkozás gyakorlati szempontjai

2025. július 02.



Nincs általános és globális fenntartható étrend. Egy étrend akkor fenntartható, ha az adott nemzet földrajzi elhelyezkedéséhez, környezeti adottságaihoz, gasztronómiai szokásaihoz, vallási előírásaihoz alkalmazkodik. Hatalmas jelentőséggel bír a fenntarthatóságon belül a reklámokból oly jól ismert „vedd a hazait!” Valóban tisztában vagyunk azzal, mikor minek van szezonja? A nagy élelmiszerláncok januártól decemberig kínálnak szinte minden zöldséget, gyümölcsöt. A szezonális termékek közti eligazodásban – az áron kívül – segítségünkre lehet az MDOSZ Terítéken az egészség FB oldala, ahol elérhető az ún. szezonális táblázat (1. táblázat).




Fenntarthatósági szempont
Tevékenység


Húsfogyasztás
Az elfogyasztott hús mennyiségének csökkentése
Heti legalább 1 húsmentes nap beiktatása Hús kiváltása egyéb teljes értékű fehérjékkel (tojás, tejtermékek)


Halfogyasztás
Heti legalább egy alkalommal fogyasszunk halat
Válasszuk az MSC jelzéssel ellátott termékeket
Fogyasszunk minél több hazai halt


Élelmiszerhulladék
Tervezzük meg előre az étrendünket Bevásárlás előtt készítsünk listát és ne menjünk éhesen vásárolni Figyeljünk a szavatossági időre és a termékek megfelelő tárolására Vigyünk magunkkal többször használatos zsákot és szatyrot a termékeknek


Globalizáció élelmiszerkilométer
Válasszunk helyi termékeket Ellenőrizzük a termék címkéjén a származási országot Fogyasszunk idényjellegű zöldségeket és gyümölcsöt


Egészséges táplálkozás
Csak annyi táplálékot vigyünk be, amennyire szervezetünknek ténylegesen szüksége van Étkezzünk rendszeresen és változatosan Ha nem szükséges, ne zárjunk ki semmit az étrendünkből Kerüljük a feldolgozott élelmiszereket