Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Le vagy törve? 6 tudati szintlépés, hogy feljöhess a mélypontról

Érdekességek2020. szeptember 16.

Az éjjeliedény hallószerve, vagyis a bili füle effektus. Amikor le vagy törve, és fogalmad nincs, mi hozhatna fel arról a mélypontról, amiben minden összejött, minden ellened fordul, még az ág is húz és ráadásul még itt van ez a csomó plusz szabály és megszorítás is.  

Van olyan időszak, amikor minden öszejön. Le vagy törve, mint a bili füle.

... és igazuk is van.

Ahogy annak is, akinek a kívülállók szerint semmi oka a depresszióra és mégis úgy érzi, hogy kinyílt a Föld alattta.


Ugyanis van 6 lépés, ahogy egy ilyen megélt mélypont után fel lehet jönni a felszínre

Ha ezt a hat lépsét ismered, akkor pontosan be tudod határolni, hogy hol tartasz és tudhatod, hogy minden szintnek oka van az életedben. Minden szinten időzni kell, hogy tovább és tovább léphess. Minden szint rendben van, minden állapot helyén való és minden helyzet megérthető. 

Amíg le nem érsz a gödör, az örvény vagy a jelkép kedvéért a csúszda aljára, addig csak egy dolgot kell megértened: a gödörből esés közen, a csúszdából, vagy az örvényből menet közben nem lehet kiszálni. Ha megpróbálod, garantáltan összetöröd magad, vagy meghalsz. Egyszerűen meg kell várni, míg az aljára érsz és pont. Ha tehát úgy érzed, hogy az élet most lejtmenet, akkor az aljáról lehet majd elrugaszkodnod. Óvakodj azoktól, akik jó szándéktól vezérelve segíteni akarnak leugrani a csúszdáról.

  1. A gödör alja. Amikor József Attila azt írja: "Az ember végül homokos, szomorú, vizes síkra ér, szétnéz merengve és okos fejével biccent, nem remél." - pont erről az állapotról beszél. Az örvény kiköp a legalján, a csúszdáról leérsz a homokozóba, vagy a medence, a tó vizére és lemerülsz. A levegő és a lendület végleg elfogy, olyan, mintha nem lenne tovább. Ez egy "kis halál", egy pillanatnyi légszomj. Az apátiában, ha az aljára értünk, két lehetőségünk marad. Vagy tényleg meghalunk, vagy felébredünk. Ha az utóbbit választod, akkor lehet feljebb és feljebb lépdelni. A gödör alján unalom van, érdektelenség és "semmi". Onnan tudod, hogy leértél, hogy minden mindegy. Nem történik "semmi" - ez egy fontos jelzés. Megérkeztél, ott vagy ahová eddig szálkás deszkán, gatya élkül csúsztál. Ez az alja.
     
  2. Az elfogadás síkja. Ez még mindig apátia, de egy kicsivel magasabb szint. Sokan ezt a teljes beletörődést szokták összekeverni a megvilágosodással. Azt gondolják, hogy ez a szint amikor már mindennel megbékéltek, azonos a teljes felébredéssel. Az a helyzet, hogy ebből a szintből még teljesen hiányzik a szeretet. Nem tudjuk még magunkat sem szeretni. Szóval ez a szint még messze nem a megvilágosodásé, csak az elfogadásé. Ilyenkor már csak nevetünk egy újabb nehézségen. Az elfogadás síkján már nem tud bennünket semmi meglepni, de ha mégis ...
     
  3. A harag síkja. Ahhoz, hogy ki tudjunk mászni a bajok poklából, az elfogadás síkjáról a harag síkjára vezet az út. Amikor úgy tűnik, hogy már minden veszett és már nem jöhet rosszabb, akkor történik valami, amitől úgy igazán dühben tudunk jönni. Ennek a haragnak az ereje és energiája adja a tápanyagot a léleknek ahhoz, hogy ki tudjon mászni. (Ha korábban már függőségekbe kapaszkodott, akkor könnyen visszacsúszik, ha azonban képes volt megállni, hogy ne váljon alkoholistává, akkor ez a szint a túllépést eredményezi. A harag síkján sokszor tetten érjük azokat a személyeket, akik miatt elindultunk lefelé a lejtőn, így a harag síkján gyakori, hogy a haragunkkal emberi kapcsolatokat szüntetünk meg. 
     
  4. A kapcsolatok átrendeződésének síkja. Ezen a síkon, ahogy mondani szokták, elválik a szar a májtól, vagyis kiderül, hogy ki volt ellenünk és ki volt mellettünk. Bár azt tartják, a harag rossz tanácsadó, ebben a helyzetben talán mégsem annyira, hiszen világossá tudja tenni, hogy ki volt a rossz állapot okozója, fenntartója, vagy aki folyamatosan benne tartott bennünket. Ővele - és köreivel - távolságot tartva sikerülhet az új emberi kapcsolatainkkal átrendezni magunk körül az egész világot, újítani, újra kezdeni. A támogató emberi kapcsolatok segítenek túljutni a haragon és a kétségbeesésen és újra képessé válunk lelkesedni. A lelkesedésünk pedig új utakat tud megnyitni előttünk, látjuk a lehetőségeket magunk előtt.
     
  5. Új tartalékok síkja. Ezen a síkon az új kapcsolatok, a belőlünk áradó erő együtt átsegít a nehézségeken. Idáig azok, akik korábban valamilyen pótszerbe kapaszkodtak, nagyon nehezen jutnak fel segítség nélkül. Nekik az előző pontban nem szokott elengendő lenni a barátságok kötése, nekik általában terápiás segítségre van szükségük, hogy feljussanak idáig. (Pszichológus, kienziológus, vagy csoportmunka..) Őket magunknak kell megtalálni, nem pedig ők ajánlkoznak arra, hogy segítsenek. Ezen a szinten már van keretünk arra, hogy fizetni is tudjunk nekik.
     
  6. A felemelkedés síkja. Itt már szinte nem is emlékszünk a gödör aljára (na jó, de ;) ) ezen a síkon már helyrejöttek a dolgok, és sokkal, de sokkal kevesebb a nehézség és sokkal több az áramlás és segítő élmény, mint azt korábban valaha is hittük. Ezen a szinen bőség van. 

Amikor a gödör alján vagyunk, szeretnénk kihagyni ezeket a felemelkedési síkokat, de sajnos ez nem lehetséges - lépésről lépésre végig kell járni az utat, hogy eljussunk a tetejéig. Igen, előfordul, hogy néha vissza-visszacsúszunk rajta, de a problémáink más és más természetűek lesznek.


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Akár génszerkesztési technológiával is kezelhetnek egy ritka betegséget

2025. június 24.



A legújabb gyógyszerfejlesztéseknek köszönhetően az örökletes angioödéma, ez a nem egyszer életveszélyes állapottal járó ritka betegség akár már a közeljövőben génszerkesztési technológiával is kezelhetővé válik – mondja dr. Farkas Henriette, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászai és Hematológiai Klinika egyetemi tanára, az Országos Angioödéma Referencia és Kiválósági Központ vezetője.

Az örökletes angioödéma (Hereditary Angioedema – HAE/HANO) egy ritka betegség, ami olyan ödémás rohamokat képes okozni, amelyek életveszélyes állapotot is előidézhetnek. Az ödéma jelentkezhet kézen, lábon, arcon és a gégében, ez utóbbi fulladáshoz vezethet.

Milyen tünetekkel kell mindenképpen nőgyógyászhoz fordulni?

2025. június 23.



Egy nőnek nagyon fontos figyelnie a teste jelzéseit, és tudnia azt, mi az, ami szokásosnak, normálisnak tekinthető, és mi az, ami figyelmeztető jelnek számít, és amit mindenképpen látnia kell nőgyógyásznak is. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ – Prima Medica szülész-nőgyógyásza, a daganatos nőgyógyászati kórképek specialistája azokra a tünetekre hívta fel a figyelmet, amelyek akár (természetesen korántsem minden esetben) daganatos megbetegedésre utalhatnak, és amelyek ellenőrzése elengedhetetlenül fontos. 

A nőgyógyászati daganatok tünetei változatosak lehetnek

A nőgyógyászati jellegű daganatok – így a méhtest-, méhnyak-, petefészek-, hüvely-, szeméremtestrák – tünetei nem azonosak mindenkinél, hiszen részben az egyes típusok is különböző tüneteket adhatnak, részben pedig minden szervezet eltérően reagálhat. Mindazonáltal vannak olyan, a legtöbb esetben megjelenő panaszok, jelek, amelyek feltétlenül nőgyógyászati kivizsgálásra szorulnak. Ezek az alábbiak:  
– Rendellenes hüvelyi vérzés vagy folyás szinte minden nőgyógyászati daganat tünete lehet.
– Túl gyorsan kialakuló teltségérzet vagy étkezési nehézség, puffadás, alhasi- és/vagy derékfájdalom gyakori tünet petefészekrák esetén.
– Medencei fájdalom vagy nyomás szintén utalhat petefészek- és méhtestdaganatra.
– Gyakori, sürgető vizelési inger és/vagy szorulás jelezheti a petefészek- és hüvelyi daganat jelenlétét.
– Ha viszketés, égő érzés, fájdalom, érzékenység tapasztalható a szeméremtestben, vagy megváltozik a bőrszín vagy a bőrfelszín – sebek, hegek jelennek meg – az a szeméremtestrák tünete is lehet. 

Mi sül ki ebből?

2025. június 23.

Erős Antónia és Sárközi Ákos együtt!

Idén új zsűrije van a Magyarország Cukormentes Tortája versenynek, melyben a cukrász és a dietetikus tagokon kívül fitneszvilágbajnok és Michelin-csillagos séf is pontoz. A bírálók Budapesten, a Zila kávéházban rendezett elődöntőn választották ki a továbbjutókat. A hozzáadott cukrot nem tartalmazó torták között olyan alkotások is a zsűri asztalára kerültek, melyeket a cukrászok a fehér mák, a bergamott, vagy épp a kardamom felhasználásával alkottak meg. De a sláger ízeknek a „nagy klasszikusok” bizonyultak, mint a barack, a dió, a csokoládé, a fekete ribizli, a meggy. Öt torta jutott a döntőbe:


Álmodozó – Kovács Alfréd, Édes Vonal cukrászda (Vác)
Bíborköd – lawal-Papp zsófia, Papp cukrászda (Makó)
Cseppharmat – lakatos Pál és Bicsérdi Viktória, levendula és Kert cukrászda (Szigetszentmiklós)
Meggy Mandula Szimfónia – Benczur Sándor, Kovács János, Marcipán cukrászda (Hódmezővásárhely)
Nyári ébredés – Vadócz Jenő és Pethő Gábor, Promenád kávéház (Balatongyörök)