Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

A szemüveg öltöztet! Viseld ékszerként! - Okos és szexi külső

Érdekességek2021. október 05.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.Gyermekként gyakran félünk szemüvegessé válni, egyesek, pedig olyan kicsi kortól hordják, hogy egészen megszokják, és ruhátlanul érzik magukat nélküle. A szemüveg sokáig negatívumot jelentett, mára azonban csodásan nézhetünk ki benne. Milyen a jó szemüveg, Mitől leszel benne szexi és vonzó?  

Az igazán jó szemüveg személyre szabott, neked áll jól egyenesen. Szinte minden modell, egy-egy arcformához lett szánva. Ezer és egy féle kapható, és ha nap mint nap hordod, mert rászorulsz akkor bizony nem árt a legjobbat venned belőle. Ez persze nem feltétlenül jelenti, hogy drágát kell választanod, de érdemes az elérhető árkategóriában a legszebbre szavaznod.

Mitől leszel szép, mi kell a jó szemüveghez?
1. Mindenképpen fontos, hogy a szemüvegkeret harmonizáljon arcformádhoz. A kerek szódástalp szemüvegek ma már szinte senkinek sem állnak jól, ha nagyon szögletes az arcod, akkor ovális, íves formával, ha inkább kerek, akkor egy keskenyebb, szögletesebb verzióval formálhatod arcodat.

2. A forma mellett nem mindegy, mennyire illik rád a modell. Ha nagyon széles a szemüveg a te arcodhoz, vagy fordítva, keskeny a te szélesebb homlokcsontodhoz, akkor nem érdemes azt a modellt választanod.

3. Nem mindegy, alul, vagy felül, vagy milyen módon keretes. A keret ugyanis alul lehet drótos, ez főleg a rövidebb, kerekebb, vagy kis háromszög arcformájú személyeknek áll jól, mert lefelé enged a térben, vagyis optikailag megnyújt ez a szemüveg. Ha nagyon hosszú arcod van, akkor érdemesebb alul keretes modellt választanod, de nem teljesen kereket mert az túl feltűnő.

4. A keret vastagsága sem mindegy, ma már sokszor a keret felül vastagabb, gusztusosan simul az arcra. De lehet egy modell akármilyen kényelmes, ha túl széles, vagy ha túl keskeny, és ezért túlságosan egybeolvad az arcoddal, akkor lehet, nem érdemes választanod.


5. A keret színe nagyon fontos. Mindenképp meg kell nézned, milyen díszítő elemek vannak rajta, és összhatásában mely szín dominál benne. Olyan színt érdemes választanod, amit gyakran hordasz, ruházatban, vagy sminkben, és még inkább olyat, amely a hajszínedhez is passzol. Ez alól kivétel, hogy szőke hajjal, egy fekete keret nagyon szép lehet, de pl. egy ezüstös keret, vakító szőke hajjal már nehezebben passzol össze, modellfüggő, míg egy arany, aranyozott keret nagyon is illik hozzá. A díszítő elemeket külön is szemléld meg, nem utolsó sorban berakásokat, amely elvesztését, hogy tartósan viselhesd a szemüveget, nem árt megakadályozni, és tudnod kell ezeket baj esetén pótolni.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.

6. A szemüvegednek az üvege is lehet színes, ezt sem árt megtekinteni. Mert vannak olyan helyzetek, amikor egy színes üveg, egy bizonyos ruhával harmonizál, de sok esetben pedig, nem való az adott árnyalatot hordani, ezért e téren egy komolyabb döntést kell hoznod.

7. Végül, de nem utolsó sorban, a szemüveged egyedi kell legyen. Bármely modellt is választod, lehet, a fülednél meg kell rövidíteni a szemüveg drótját, lehet változtatni kell az orrnyeregtávolságon, vagy bármi egyében, esetleg a szárak dőlésszögén. Ezeket a beállításokat egy profi optikus percek alatt elvégzi. Várd meg, és kérd, ha úgy érzed még nem az igazi a darab, vagy esetleg kényelmetlen, kevésbé áll jól.

Ha most lettél nemrégiben szemüveges, érdemes figyelned idejekorán a vitaminpótlásra és megelőzésre, ha már régebb óta, akkor sem szabad elhanyagolnod e kérdéskört! Ha még bizonytalan vagy szemüveg választásában, érdemes arra gondolnod, hogy ez is egy ékszer, amelyet ha jól választasz meg, akár egy gyönyörű nyaklánc, hibátlanul fog téged ékesíteni!

Képforrás: Canva Pro adatbázis.

forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Milyen egészségkárosító hatásai lehetnek a napozásnak?

2026. július 14.



Ilyen például a napallergia, a viszkető, kivörösödött bőrt, gyakran hólyagos tüneteket okozó fotóallergiás ekcéma. Ezt tulajdonképpen a bőrre felvitt anyagok (szappan, krémek, kozmetikumok – a régebben használt napolajak bergamott-tartalma) ultraviola hatásra aktiválódó bomlástermékei váltják ki. Allergia ellenes gyógyszerek és kenőcsök, gyulladáscsökkentő készítmények és kalcium hatására a tünetek gyorsan elmúlnak.

A napozás közbeni – utáni bőrviszketés a szőrtüszők elzáródása és fertőzése folytán létrejött jelenség. Általában ugyanúgy kezelhető, mint a napallergia. Ha a bőr cserepes, varas, akkor javasolt azt fertőtlenítő oldattal lemosni és szárazon, kenőcs nélkül kezelni.

A túlzott napozás ártalmai

2026. július 13.

Nyáron, ha végre itt a jó idõ, alig várjuk, hogy napozhassunk.

De az örömbe sokszor üröm is vegyül, hiszen nem adhatjuk át magunkat gondtalanul a simogató sugaraknak. Az éltetõ fényben ugyanis a károsító ultraibolya sugarak mennyisége a kilyukadt ózonréteg miatt évente mintegy 2%-kal nõ. Az ultraibolya (UV) sugarak pedig - túlzott mennyiségben - károsodásokat okozhatnak.

A napfény hosszan tartó hatására a bõr hámrétege megvastagszik, és a pigmenttermelõ sejtekben fokozódik a festékanyag, a melanin termelõdése, vagyis - szerencsés esetben - szépen egyenletesen lebarnulunk. Ha azonban a bõrt rövid idõ alatt túlságosan nagy mennyiségû ibolyántúli sugárzás éri, akkor fájdalmas napégés következik be. 1-24 óra múlva a bõr kipirul, megduzzad, érzékennyé, fájdalmassá válik. Késõbb hólyagok is keletkezhetnek, és a bõr lehámlik. Súlyos esetben hidegrázás, láz, gyengeség kíséri, nagyon súlyos esetben vérnyomásesés, ájulás is kialakulhat. Egyes gyógyszerek (bizonyos antibiotikumok, vízhajtók, gombaellenes szerek stb.), de gyógynövények is (pl. orbáncfû) fokozzák a fényérzékenységet, s ezzel leégésre hajlamosítanak.

Anyu, félek!

2026. július 13.

Hogyan segíthetünk leküzdeni gyermekeinknek a félelmeiket?

Miért olyan gyakori gyermekkorban a félelem? Életének elsõ éveiben, mikor a gyermek lelkivilága még kialakulófélben van, a félelem a lelki fejlõdés hasznos eleme is lehet, hiszen tudatosít bizonyos veszélyeket, és védekezésre készteti a gyermeket.

Ugyanakkor elõfordul, hogy a gyermek olyan bonyolult érzelmekkel találja magát szemben, melyekkel nem tud mit kezdeni. Dühös a szüleire, féltékeny az újonnan született kistestvérre - mindez legbelül erõszakos cselekvésre készteti; ettõl megijed és lelkifurdalást érez. Védekezésképpen a külvilágban található elemekre vetíti ki a saját bensõjében lakozó "szörnyeket": egy-egy állatra, emberre vagy helyzetre. 6 éves kora körül kezdi megismerni és elfogadni a félelmet, sõt még a vele való játék is csábító számára. Gyakran látjuk, hogy a kicsik játékból megijesztik egymást. Néha persze túlzásba esnek: az ártatlan játék némelyik gyereknél komoly szorongás alapjául szolgálhat.