Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

A végtelenség illata - az érzékelés teljessége

Érdekességek2025. január 28.

A fizikai, anyagi érzékelésen túl egy sokkal kiterjedtebb információhalmazt is fölfogsz a világból. De az elméd nem értelmezi ezeket a jeleket. Úgy is mondhatnánk, hogy a számítógépes rendszer, amit az agyad működtet, kiszűri a számára felfoghatatlan, értelmezhetetlen információkat...

Egyszerűen arról van szó, hogy a fizikai-anyagi világod, amiben felfedezni és megélni vagy képes önmagad, ezek nélkül az információk nélkül is eldöcög, működik. Ezért az anyagi információáramláson túlmutató érzékelésre egyszerűen nincs szükséged. De ha mégis úgy érzed, hogy lehet több is a világban, ha már kérdéseid vannak, vagy ha működnek a megérzéseid, intuícióid, akkor talán érdemes tovább olvasnod ezt az írást.

A hatodik vagy hetedik érzék, az intuíció, a megérzés, a tisztánlátás nem valami új és ismeretlen érzékelés, ami elhatárolható a fizikai érzékeléstől. És nem egy kiváltságos csoport csodálatos szuperképességei. A fizikai érzékszerveid, amit minden pillanatban használsz, valójában a teljes érzékelésednek fizikai vetületei, megtestesülései. Mindenki mindent érzékel, mindent, ami van. Az összes kis energia hullámot, legyen az gondolati vagy akár érzelmi energia is. Az, hogy egyesek képesek ezeket az információkat értelmezni, míg mások nem, az csak az elme befogadásán múlik. Azon, hogy mit vagy képes befogadni (nem elhinni) és mit utasítasz el.

Igazából nem az érzékszerveiddel fogsz fel egy világot, amiben létezel, hanem az érzékszerveid segítségével teremted meg saját világodat. Hiszen Te saját magad látod a világod középpontjában, és olyan a Te világod, amilyennek azt látod. Mindenki magának teremti a saját rendszereit, pontosan olyannak, amilyennek el tudja képzelni és el tudja fogadni. Ezért aztán semmi, de semmi nem lehet konstans a létezésben. Finom-e a tökfőzelék? Ez is csak attól függ, kinek a rendszereiben vizsgáljuk a kérdést. Van, akinek igen, és van, akinek nem.


Ezért a vitáknak, a sarkos véleménynyilvánításnaknem sok értelme van, hiszen valójában mindig, mindenkinek igaza van. De mivel az egyes létezők által teremtett világok bizonyos értelemben és bizonyos síkokon azért össze-össze csúsznak, kell néha találni és teremteni közös alapokat, keretrendszereket. Tulajdonképpen ilyen egységesen elfogadott keretrendszer az anyagi világ is. És az öt fizikai érzékszervre leszűkített anyagi érzékelés is. Egy „lebutított”, egyszerű illúziókon alapuló rendszer, ahol szabályok és keretek között zajlik a létezés. De ez a létezés a teljességnek, az ÉLETNEK csak halovány, szürke árnyképe.

A valódi ÉLET és érzékelés végtelen. Hogy Te ebből mennyit fogsz fel, mennyit élsz át, az csak rajtad múlik.Mint ahogyan az is, hogy a létezés teljessége a Te világodban hogyan, milyen formában jelenik meg. Sem az emberi látásmódot, sem a fizikai érzékszerveid, de leginkább a külső éned (az egód) nem engedik, hogy a világ kiterjedtebb valóságait is megtapasztald és átéld. A formákhoz való ragaszkodás megakadályoz abban, hogy felfedezd a létezés kiterjedtebb valóságait, amik jóval túlmutatnak a jelenlegi érzékeléseden.

Nem kell semmi különös ahhoz, hogy mindezeket az élményeket átéld és megtapasztald. Erre nem kell születned, hiszen már megszülettél rá. Nem kell megkapnod valakitől, hiszen már a tiéd. Egyszerűen csak FIGYELJ! Figyeld magad és a körülötted létező világot! Szeretettel, befogadással, érzéssel, türelemmel.

A többi jön magától…


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Strand és orrmelléküreg-gyulladás

2026. június 27.

A mai napig felejthetetlen kisgyermekkori emlékem elsõ találkozásom az állatkertben a vízilóval. Nem “kecses” formája, nem is “fürge, párducszerû” mozgása ragadott meg – mert mindezek nincsenek is, hanem az, hogy az orrnyílásait szinte “szelepszerûen” be tudta zárni, mielõtt a víz alá merült.

Sokáig megbabonázva bámultam, még nem is sejtve, hogy sok évvel késõbben, már gégészként, hogyan fogom irigyelni a vízilovat. Az ember ugyanis erre a produkcióra nem képes, ezért a strandon, különösen amikor víz alá merülünk, a víz az orrunkba, onnan az orrmelléküregeinkbe, elsõsorban az arcüregünkbe juthat.

A bekerült folyadék – enyhén szólva – nem steril. A következmény, különösen ha ez az eset gyakrabban ismétlõdik vagy ha már eleve náthásak voltunk, az érintett arcüreg gyulladása lehet.

Folyadékpótlás

2026. június 27.

Kánikulában többet kell innunk

Az ember testtömegének nagyjából kétharmada víz. Egy 70 kg tömegû személy teste körülbelül 40 liter vizet tartalmaz, melybõl 28 liter a sejtekben, 8 liter a sejtek közötti térben, 4 liter a véráramban van.

A szervezet egészséges mûködéséhez a véráramban levõ mennyiségnek közel állandónak kell lennie, hogy a sejtekhez a tápanyagot, a sejtektõl az anyagcseretermékeket megfelelõen tudja szállítani. Ebben a többi vízmennyiség tartályként vesz részt: pótolni tudja a hiányzó mennyiséget, illetve felveszi a felesleget.

Vízháztartásunk

A szervezetbe a víz a táplálékainkkal, valamint a folyadékokkal jut be, és vizelet, valamint érzékelhetetlen párolgás és verejték formájában távozik. A vizelettel és az érzékelhetetlen párolgással egészséges szervezetbõl közel állandó vízmennyiség távozik, azonban a környezeti hõmérséklet emelkedésével a verejtékezéssel nagy mértékben nõ az elvesztett víz mennyisége. A szervezet folyadékegyensúlyát akkor õrizhetjük meg, ha a bevitt vízmennyiség megegyezik az elvesztett víz mennyiségével. Egészséges vesemûködés és átlagos környezeti hõmérséklet esetén ez napi 1,5-2 liter folyadék bevitelét jelenti. Ez a folyadékigény meleg idõben akár kétszeresére növekedhet.

A szervezetben levõ vízmennyiség szoros kapcsolatban van a vízben oldott sók mennyiségével, elsõsorban a nátriumkoncentráció jó mutatója a szervezetben levõ víztartalomnak. A szervezet a teljes folyadéktartalmát, ezzel együtt a vér nátriumkoncentrációját igyekszik állandó szinten tartani.

A tartósított élelmiszerek

2026. június 26.

Egészségesek-e a konzerv ételek?

A konzervek és tartósított élelmiszerek praktikusak, s rengeteg idõt lehet megtakarítani velük. De milyen ezeknek az ételeknek a minõsége? Jelentõs szerepet játszanak mindennapjainkban, ezért fontos ezekrõl a kérdésekrõl beszélni...

Semmi nem helyettesíti a friss élelmiszert, ez örök igazság. Viszont a frissesség is relatív fogalom. Hiszen 24 óra állás után például a spárga C-vitamin-tartalmának 40%-át, a spenót 30%-át, a zöldbab 20%-át veszíti el. És ez a tendencia folytatódik, ha a hûtõben még tovább tároljuk a zöldséget. Mégis, a fagyasztott és a konzerv zöldségek egész évben rendelkezésre állnak, praktikusak és gazdaságosak, hasznos kiegészítõi a friss élelmiszereknek, és hozzájárulnak a változatos táplálkozáshoz.