Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Advent misztériuma - varázslat hétről hétre!

Érdekességek2018. december 18.

Sokan nem tudják, de az advent nem csak a karácsonyt megelőző 4 vasárnapból áll, hanem már jóval hamarabb elkezdődik. Tulajdonképpen szeptember 29. Mihály nap ünnepével kezdődik meg ez az ünnepkör. Majd a karácsonyig tartó időszak a belső megpróbáltatások ideje, Rudolf Steiner tanait követők szerint. Mi történik ekkor bennünk?  

Ebben az időszakban egyre hamarabb sötétedik, így kevesebb fény ér minket. Hajlamosabbak is lehetünk a negatív érzelmekre, hangulatokra. Ugyanakkor óriási lehetőség az advent időszaka az előrelépésre és fejlődésre. Szellemi ezoterikus megközelítésben égi hierarchiák segítik életünk. Angyalok, arkangyalok, stb. akik visszahúzódnak az advent alatt. Segítve a befelé fordulást az önmagunkon való munkát. Minden héten más és más erényben fejlődhetünk.

A negatív hatások ellen
Ebben az időszakban olyan erkölcsi tulajdonságokat fejleszthetünk ki, erősíthetünk meg magunkban, melyekre a mindennapok során, nem figyelünk. A sötétség, a mélység erőit is felszabadítja, hogy fejlődni, változni tudjunk.
 


4 angyal érkezik
Ilyenkor 4 angyal érkezik akik kék, piros, fehér, lila színűek. Az adventi gyertyák is e szerint vannak a koszorún sok helyütt. (A keresztény liturgia szerint ezek a színek 3 lila és egy rózsaszín.)

Az első hét igazsága, kék
Az első hét az első vasárnap előtti hét elején hétfőn kezdődik a négy vasárnapot megelőző hét. Ekkor az erők a fizikai testen fejtik ki hatásukat. Az ember érzékelését tévesztik meg, hogy megrontsák az ember és környezete közötti kapcsolatot, illetve lehetőséget biztosítsanak arra, hogy ráébredjünk, kik vagyunk valójában. Mivel ha érzékelésünk téves, a világhoz való viszonyuk alapjaiban változhat meg. Elnézőbbek leszünk és más szemszögből is látjuk a helyzetünket. Feltehetünk, olyan kérdéseket, amiket eddig még nem tettünk felé magunknak, és jobb eséllyel találjuk meg a megfelelő választ, mint más időszakokban. Ha valaki nem leli igazi önvalóját az akár kétségbeeséshez is vezethet. Ekkor alkalmas az igazságra, igazságosságra figyelni. 


A második hét mértékletessége, piros
A második hét az éter testünkre ható erők érvényesülésének időszaka. Az ösztöneink, vágyaink, megvalósításának lehet, hogy nehezen tudunk ellenállni ekkor, pedig a mérték nagy Úr: Ezen a héten a mértékletességet gyakorolhatjuk segítő erők társaságában. Csak azt vedd el ami tiéd.  Mértékletesnek lehet lenni az étkezésben, a gondolkodásban, a beszédben, az anyagi javak felhalmozásában stb. Előfordulhat, hogy túl sokat akarunk beszélni, pedig felesleges, és a sok beszédnek sok az alja, lehet benne kisebb nagyobb hazugság, ferdítés is, főleg ha nem a lényegretörő kommunikáció a cél. Ajánlott ezen a héten odafigyelni arra mit mondunk, mit és mennyit veszünk, eszünk J. Ezen a héten a kreativitásunk és művészi tevékenységek segíthetnek minket az átszellemülésben.

A harmadik hét bátorsága, fehér
Ekkor az asztrális testre ható erőket vehetünk észre. Az érzelmi világunk felkorbácsolódhat, és nem biztos, hogy csak a vásárlási láznak köszönhetően. Félelmet és aggodalmat szorongások erősödhetnek fel bennünk. Ha pedig nem vagyunk elég tudatosak, elveszíthetjük lelki egyensúlyunk. Ahhoz, hogy ezeken az érzéseken úrrá legyünk irányítanunk kell elménk (gondolataink) és érzéseink. Az embernek hatalmas bátorságra van szüksége, hogy szembe nézzen ezekkel a negatív romboló hatású erőkkel, de ha nem veszíted el önmagaddal a kapcsolatot, akkor sikerül igába hajtani még a legnagyobb félelmeid is. A művészi tevékenység még ekkor is hasznos lehet és törekedjünk szelídségre.

A negyedik hét bölcsessége lila színű
A szellemi, kauzális és afeletti részünknél járunk már így a negyedik hét táján. Ha érzelmeinket elfojtva, elnyomva magunkat becsapva akarjuk átélni ezt az időszakot akkor rossz úton járunk. Az igaz érzések a megbocsátás, a szeretet vezéreljen minket. A bölcs nem cselekszik feleslegesen, átlát mindenen. Valahol legbelül mindnyájan bölcsek vagyunk és nem tud becsapni senki más minket, csak mi magunk. A téli napfordulóhoz közeledve a sötétség egyre növekszik, de a bölcsnek van lámpása ami világíthat ebben a sötétben és megtaláljuk a helyes utat. Találkozhatunk a küszöb őrével, aki megitatja velünk az emlékezés italát mikor visszatérünk szellemi létünkbe, és megitatja mikor újra születünk a felejtés italát. most lehetőségünk adódik az emlékezés italába belekóstolni, hogy tudjuk kik vagyunk és mi dolgunk e földön és emlékezzünk valós mivoltunkra. Ekkor a bölcsesség megérik bennünk és szívünkben igaz emberré válva, leszünk Bölcsek.

Ez a négy hét pedig elvezet minket oda, hogy átélhessük a legnagyobb misztériumot Jézus születését. Mikor helyesen élünk és érzünk, központi helyét elfoglalja a fény az ő birodalmában.


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Milyen tünetekkel kell mindenképpen nőgyógyászhoz fordulni?

2025. június 23.



Egy nőnek nagyon fontos figyelnie a teste jelzéseit, és tudnia azt, mi az, ami szokásosnak, normálisnak tekinthető, és mi az, ami figyelmeztető jelnek számít, és amit mindenképpen látnia kell nőgyógyásznak is. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ – Prima Medica szülész-nőgyógyásza, a daganatos nőgyógyászati kórképek specialistája azokra a tünetekre hívta fel a figyelmet, amelyek akár (természetesen korántsem minden esetben) daganatos megbetegedésre utalhatnak, és amelyek ellenőrzése elengedhetetlenül fontos. 

A nőgyógyászati daganatok tünetei változatosak lehetnek

A nőgyógyászati jellegű daganatok – így a méhtest-, méhnyak-, petefészek-, hüvely-, szeméremtestrák – tünetei nem azonosak mindenkinél, hiszen részben az egyes típusok is különböző tüneteket adhatnak, részben pedig minden szervezet eltérően reagálhat. Mindazonáltal vannak olyan, a legtöbb esetben megjelenő panaszok, jelek, amelyek feltétlenül nőgyógyászati kivizsgálásra szorulnak. Ezek az alábbiak:  
– Rendellenes hüvelyi vérzés vagy folyás szinte minden nőgyógyászati daganat tünete lehet.
– Túl gyorsan kialakuló teltségérzet vagy étkezési nehézség, puffadás, alhasi- és/vagy derékfájdalom gyakori tünet petefészekrák esetén.
– Medencei fájdalom vagy nyomás szintén utalhat petefészek- és méhtestdaganatra.
– Gyakori, sürgető vizelési inger és/vagy szorulás jelezheti a petefészek- és hüvelyi daganat jelenlétét.
– Ha viszketés, égő érzés, fájdalom, érzékenység tapasztalható a szeméremtestben, vagy megváltozik a bőrszín vagy a bőrfelszín – sebek, hegek jelennek meg – az a szeméremtestrák tünete is lehet. 

Mi sül ki ebből?

2025. június 23.

Erős Antónia és Sárközi Ákos együtt!

Idén új zsűrije van a Magyarország Cukormentes Tortája versenynek, melyben a cukrász és a dietetikus tagokon kívül fitneszvilágbajnok és Michelin-csillagos séf is pontoz. A bírálók Budapesten, a Zila kávéházban rendezett elődöntőn választották ki a továbbjutókat. A hozzáadott cukrot nem tartalmazó torták között olyan alkotások is a zsűri asztalára kerültek, melyeket a cukrászok a fehér mák, a bergamott, vagy épp a kardamom felhasználásával alkottak meg. De a sláger ízeknek a „nagy klasszikusok” bizonyultak, mint a barack, a dió, a csokoládé, a fekete ribizli, a meggy. Öt torta jutott a döntőbe:


Álmodozó – Kovács Alfréd, Édes Vonal cukrászda (Vác)
Bíborköd – lawal-Papp zsófia, Papp cukrászda (Makó)
Cseppharmat – lakatos Pál és Bicsérdi Viktória, levendula és Kert cukrászda (Szigetszentmiklós)
Meggy Mandula Szimfónia – Benczur Sándor, Kovács János, Marcipán cukrászda (Hódmezővásárhely)
Nyári ébredés – Vadócz Jenő és Pethő Gábor, Promenád kávéház (Balatongyörök)

Fogakat növesztünk, miközben az MI átveszi az irányítást?

2025. június 22.



A fogregenerációtól a mesterséges intelligencia alkalmazásáig – a Clinident összeállítása a jövő fogászatának néhány ígéretes innovációjáról szól, köztük arról a japán fejlesztésről is, amely természetes módon pótolhatja a hiányzó fogakat.

Globális népegészségügyi kihívás

A fogászati problémák világszerte jelentős népegészségügyi kihívást jelentenek. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint mintegy 3,5 milliárd ember, a világ lakosságának közel fele küzd valamilyen szájüregi megbetegedéssel. A leggyakoribb ezek közül a fogszuvasodás, amely a felnőtt lakosság 60-90%-át érinti, míg az iskoláskorú gyermekek körében ez az arány eléri a 60%-ot. A fogágyproblémák szintén elterjedtek: a 35 év feletti korosztály mintegy 50%-át érintik ezek a betegségek, amelyek kezelés nélkül fogvesztéshez vezethetnek. Különösen aggasztó, hogy a 65 év feletti populáció harmada bizonyos régiókban – beleértve Kelet-Európát is – teljesen fogatlan. A fogproblémák nem elszigetelt jelenségek: szoros összefüggést mutatnak számos krónikus betegséggel, köztük a szív- és érrendszeri megbetegedésekkel, cukorbetegséggel és légzőszervi problémákkal. A rendszeres fogászati ellenőrzés és a megfelelő szájhigiénia ezért nemcsak a fogak egészségének, hanem az általános egészségi állapot fenntartásának is kulcsfontosságú eleme.

A magyarok 80%-a csak panasz esetén fordul fogorvoshoz

Magyarországon a fogászati helyzet az európai átlagnál lényegesen kedvezőtlenebb képet mutat. A Népegészségügyi Központ és a KSH felmérései alapján a lakosság mintegy 90%-a érintett valamilyen fogászati problémával. Már fiatal korban jelentkeznek az első jelek: a 12 éves gyermekeknek átlagosan 2-3 szuvas, tömött vagy hiányzó foguk van. A felnőtt lakosság hozzáállása is problematikus: 80%-uk nem vesz részt rendszeres fogászati szűrővizsgálatokon, kizárólag panasz esetén fordul szakemberhez. Ez a reaktív megközelítés gyakran bonyolultabb és költségesebb kezelésekhez vezet, mint a megelőzésre épülő stratégia alkalmazása. A fogágybetegségek különösen elterjedtek a középkorú és idősebb korosztályban, gyakran vezetnek fogvesztéshez.