Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Az 5 legnagyobb bűn, amit nyáron a bőröd ellen elkövethetsz

Érdekességek2017. augusztus 04.

Nyáron hódolunk a bűnös élvezeteknek. Fagylalt orgiák, napozás istennők, alkoholba torkolló lágy esti bulizások, csillogás, álpihenés. Na de mi az, amivel legtöbbet ártasz a bőröd állapotának, minőségének, érzékenységének? Olvasd tovább...    

Haverok, buli, fanta. Vagy sör. Kóla. Nem telhet el nyár a barátokkal együtt töltött grillezés, sütögetés, bográcsozás, fagyizás, napozás, strandolás, vagy legalább lavórban lábáztatás nélkül. Ugyanakkor ezek a szórakozások ártatlanok ahhoz képest, amiket a mindennapjainkban elkövetünk a testünk ellen. Mert szórakozni kell. És jó. És senkit nem érdekel, ha évente 2-3 alkalommal többet iszol a kelleténél, amíg ezt nem hetente teszed meg. Ebből képes az emberi test regenerálódni. Nem a féktelen önromboló életmódról beszélek, mert az nyilván káros. Na de mi a helyzet a mindennapos veszélyekkel?
Összeszedtem pár dolgot, ami szerintem sokkal veszélyesebb, mert az egészségedet hosszútávon veszélyezteti, nem csak a bőröd állapotát.


  1. Nem tisztítod az arcbőrödet és a testedet rendesen. Nyáron nálunk is éghajlati sajátosság, hogy meleg van. Alapból erőteljesebben izzadunk, ami nem baj! Kifejezetten szükségünk van az izzadásra, hiszen a nyirokrendszerünk dolgozik és löki ki a szervezetünkből a nem odavaló “mérgeket”, amiket a szervezetünk nem tud feldolgozni. Az izzadság akkor büdös, ha a testünk szennyezett, hormonális problémáink vannak. Ilyenkor sem az izzadság elsősorban, hanem a baktériumok okozzák a szagot. Pajzsmirigy problémáknál ez szintén erősödik, ilyenkor nem a kozmetikumok fognak segíteni, hanem a belső rendbetétel, étkezéssel kezdve pl. Az enyhén alul vagy fölül működő pajzsmirigyet sok esetben tej- és gluténmentes diétával el lehet kezdeni rendezni. Súlyosabb esetben természetesen szükséges orvosi beavatkozás is. Az izzadságot, ami kihozza a testünkből a méreganyagokat, gyakorlatilag végig vezetik a bőrön, és ha ráadásul városban élsz, akkor a levegő szennyezettségével is meg kell küzdenie a bőrödnek. Ha nem tisztítod rendszeresen és akár naponta is sűrűn, könnyen elfertőződhet a bőr, tekintve, hogy a kosz is bele ivódik az arcunkba, testünkbe. Én minden reggel és este külön megtisztítom az arcbőrömet és a dekoltázsomat. Nagyon koszos szokott lenni, pedig látszólag semmit sem csináltam aznap, ami indokolná a fekete vatta korongokat…
     
  2. Ha már izzadás, akkor izzadásgátlót használsz és nem szagtalanítót. Az izzadásgátlók nehézfémeket tartalmaznak, alumíniumot, nikkelt, akár higanyt is. Azért akadályozzák meg az izzadást, 24, 48, 72 órán keresztül, mert lemosni sem tudod a bőrödről. Ha emlékszel, a középkori lovagok fém páncélt hordtak. Az a méreténél fogva levehető volt, viszont ugye rettenetesen büdösek voltak. Na mármost, egy vastag páncél, ami megakadályozza a vágásokat, szúrásokat, az a bőr természetes folyamatait is akadályozza. Begombásodott alatta a bőr, fekélyesedett, rothadt, bűzlött, váladékozott stb... Te is elképzelted ezt? Akkor most gondolj bele, önként és dalolva küldöd a nyirokrendszeredbe ezeket az anyagokat. Amik ki sem tudnak ürülni maguktól... Tudod, pajzsmirigy problémák, nyirokrendszeri rendellenesség, mellrák lesz belőle. Ma a mellrákosok több, mint 48%-a férfi… Ennyit az izzadásgátlókról. Ha helyette hagyod izzadni a testedet, viszont a tejsavon élősködő baktériumokat pusztítod el megfelelő, 100%-ban tiszta, természetes illóanyagokkal, akkor búcsút mondhatsz a testszagnak és a test károsításnak is! :)
     
  3. Nem iszol elegendő vizet. Nem kólát, cukros üdítőt, kávét, alkoholt. Hanem tiszta vizet. Ha most nyávogsz, hogy de te a vizet nem szereted, akkor elmondom, hogy a tested min. 60% víz. Kisgyerekeknek 70%-a. Ha nem viszel be megfelelő mennyiségű utánpótlást, akkor bizony a tested nem fog megfelelően működni. A porckorongok összehúzodnak és keményednek, amitől elkezd fájni a derekad, hiszen a zselés állag szűnik meg. Az izületek elkezdenek feszülni és fájni, hiszen szintén a rugalmasságukat vesztik el. A bőr kiszárad, az agyban is lecsökken az agyvíz mennyisége, a fejed elkezd fájni, álmos leszel, nem forog az agyad, nem tudsz gondolkozni. Az emésztés sem működik víz nélkül, hiszen nem marad nedvesség a gyomorban. Nyáron a fokozott izzadás miatt akár annyira ki is száradhatsz, mint az aszalt gyümölcsök… Tudtad, hogy az aszalás gyakorlatilag víz elvonási folyamat? Nem véletlenül használjuk a kint aszalódunk a napon szófordulatot. Szeretnél nyár végére 100 éves lenni testileg? Akkor ne igyál mást csak kólát, alkoholt, kávét. Önmagában is vízelvonó hatású a szervezetre. Hát még nyáron… Naponta minimum 2 liter tiszta vizet kellene meginnunk. Minimum. Nem ennyit összesen… Szóval vízre fel, és hogy hulladékmentesen tedd, vegyél egy trendi kulacsot magadnak és azt töltsd újra magadnak. Nem kell halmozni az eldobható palackokkal a feldolgozatlan szemét mennyiségét. 
     
  4. Kőolajos, parabénes, ftalátos, szintetikus tartósítószeres, szintetikus parfümös vagyis mérgező kozmetikumokat, sminkeket használsz. Mindenki az összetevőkkel zaklat téged? Nos, ha nem akarsz magatehetetlen birka lenni, aki tele van allergiás bőrreakciókkal, pattanásokkal, rozáceával, könnyező szemmel, vagy egyszerűen nem szeretnéd, ha 25 évesen 45-nek néznél ki, mert a bőröd már ráncosodik, öregszik, és egyre több mindent kensz rá hatástalanul? Akkor bizony éppen itt az ideje, hogy tudatosítsd magadban, hogy nem kenjünk az autó fekete benzinjét az arcunkra. Te is csepegtettél már olvadt gyertyát a kezedre? Ugye emlékszel, hogy először égetett, aztán meg ott van a bőrödön egy rétegben? Nos, a paraffin, paraffinum az mind-mind a gyertya. Ami fehér. És amit ha rákensz a bőrödre, akkor film réteget von rá, megakadályozva a bőr természetes légzését, működését, hidratáltságát. Nem engedi leválni az elhal hámsejteket, amik így előbb-utóbb tölcsért nyitnak a a mélyebb hámrétegbe, és vele együtt a vérerekbe. Hoppá, már benne is van a véráramban az összes káros anyag, és ugye tudod, hogy így az egész testedbe eljut! Ezt megismétlem. AZ EGÉSZ TESTEDEN VÉGIG VISZI A VÉR A KÁROS ANYAGOKAT! Ha ezeket el akarod kerülni, akkor keress meg engem bátran…  :) Jah, és súlyosabb lesz az allergiás reakció, ha a nap beleégeti a bőrödbe… BIOsminkre és biokozmetikumokra fel! :)
     
  5. Kémiai fényvédős naptejet használsz. A faktorszám azt jelenti, hány percig lehetsz gond nélkül a napon a naptejben. Egy 20 faktoros naptej általában 20 perc védelmet biztosít. Kb. mennyit is szoktál napozni??? A legjobb az egészben, hogy ami az UVA/UVB sugárzás ellen hivatott védeni téged, sugárzás hatására kémiai reakcióba lép egymással. Arról már nem is beszélve, hogy az UVA sugárzás a D-vitamin képzésében játszik szerepet, de ez egy másik, hosszabb téma. Mit csinál a nap? Fényt sugároz. A következménye napallergia lehet. Plusz bőr rák. Arról nem beszélve, hogy a naptejek halmozottan tartalmaznak durva petrol kémiai összetevőket. Tehát nem elég, hogy napallergiás lehetsz, de még a bőrödön keresztül a véráramba jutva halmozottan károsítja a bőrödet.  Akkor ki se menj a napra? Nyugodtan menj ki. Viszont fizikai fényvédőt használj, mint például a titánium-dioxid. A mikro szemcsés titánium-dioxid tükörként veri vissza a fényt. Este meg le tudod mosni a bőrödről. Nem lép kémiai reakcióba a nappal. Nem is tudna. A káros sugárzásoktól megvéd, viszont nem tömíti el a pórusokat. 

    Nos, mivel most már kellőképpen megijedtél és kígyót békát kiabálsz rám, így elmondom, hogy létezik megoldás a bőr allergiás reakcióira. Az organikus, növényi biosminkek és biokozmetikumok. Ha nem hiszed el, akkor gyere el az Öko délutánjaimra és teszteld le őket személyesen!
    Bizonyítsd be, hogy a te bőröd erre is érzékenyebb nálam, és akkor teljesen ingyen teszteltél.

forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Új fejlesztés javítja az inkontinenciával élők életminőségét

2025. június 25.

Jelentősen csökkenthető a műanyaghulladék az új higiéniai eszközzel

Napjainkban, az idősebb korosztály növekvő arányával, illetve az egészségtudatosság erősödésével, egyre nagyobb figyelmet kap a személyes higiénia és inkontinenciakezelés területe. Az érintettek keresik a diszkrét, kényelmes és fenntartható megoldásokat. Fontos, hogy az enyhe vizeletcsepegéssel élők életminősége ne sérüljön, és mindennapjaikat magabiztosan élhessék. Számukra jelenthet új dimenziót az az innovatív fejlesztés, amely rangos elismerésben részesült az Inno d’Or – Év Innovációja 2025 díj átadóján.

Az idén ötödik alkalommal rendezték meg a Trade magazin által életre hívott Inno d’Or – Év innovációja versenyt, amelyen évről évre olyan értékteremtő vívmányokat jutalmaznak, amelyek egy jól meghatározható fogyasztói igényre nyújtanak megoldást, valamely nevesíthető trendbe illenek, vagy egy meglévő, meghatározható igényből inspirálódott fejlesztés eredményei.

A Személyi Higiénia kategória nyertese idén a női és férfi változatban is elérhető MoliCare® mosható, cserélhető betétes nedvszívó alsónemű lett, amely új irányt jelöl ki a modern inkontinenciakezelésben és intim higiéniai termékfejlesztésben. A termék különlegessége a szabadalmaztatott technológiában rejlik: a diszkréten elhelyezett, eldobható, cserélhető betét egy rejtett zsebben kap helyet az újrahasználható alsónemű belsejében. Ez a kialakítás egyszerre biztosít magasabb szintű védelmet és intimitást, hiszen ugyanolyan megjelenést és kényelmet nyújt, mint egy hagyományos alsónemű.

A betétek belső magja a folyadékot gélállagúvá alakítja, akár 30 teáskanálnyi vizeletet képes elzárni, ezzel biztosítva a száraz és biztonságos érzést. Emellett a kellemetlen szagokat is semlegesíti és akár 12 órán keresztül is viselhető – a felhasználó egyéni állapotától és a vizeletvesztési mennyiségtől függően. A betétek egyszerűen eltávolíthatók és cserélhetők a nap folyamán, garantálva a frissességet és a komfortot.

Torokgyulladás a melegben? A légkondi is okozhatja

2025. június 25.



A torokfájás- és gyulladás nem csak a téli hónapokban jelentkezhet, sőt tavasszal-nyáron is meglepően sokan tapasztalnak tüneteket. Az okokról, a jellegzetes panaszokról, az antibiotikum indikációiról és az orvosi kontroll jelentőségéről dr. Holpert Valéria, fül-orr-gégész, foniáter, a Fül-orr-gége Központ – Prima Medica orvosa szakorvosa beszélt.

A fagyi és a légkondi a bűnös?

A télen jelentkező torokgyulladás fő okozói a zárt helyiségekben felszaporodó kórokozók és a hideg levegő, amelyet belélegzünk. A meleg hónapokban ilyen szempontból veszélyesnek számítanak a jeges üdítők, a fagylalt, a jégkrém, de a szénsavas ásványvíz is izgathatja a nyálkahártyát. Légkondicionált helyiség vagy autó és a külső meleg levegő közötti hirtelen hőmérsékletváltozás szintén légúti nyálkahártyagyulladást okozhat.
– A manapság jellemző változékony időjárásban pedig a torokfájást okozó légúti vírusok is könnyebben szaporodnak. Amennyiben több napon át tart a fájdalom és más tünetek is társulnak hozzá, feltétlenül orvoshoz kell fordulni, mert súlyosabb esetben Legionella baktérium is állhat a háttérben, amely alapvetően kétféle betegséget okozhat. Az enyhébb lefolyású betegség a Pontiac-láz, ami az influenzához hasonló tünetekkel jár, és általában nem is azonosítják, mint Legionella-fertőzést. A légiós betegség ezzel szemben egy összetett tünetekkel járó, atípusos tüdőgyulladás, ami végzetes is lehet. A sikeres gyógyításhoz elengedhetetlen a betegség korai felismerése – ismerteti Holpert doktornő. – A légkondicionálóval felszerelt helyiségben ugyanis azonos hőmérsékletre és száraz páratartalomra beállított levegő kering zárt rendszerben. Előnye, hogy kevesebb por és pollen kering benne, mint az utcán, hátránya viszont, hogy ha a Legionella bejut az épület gépészeti rendszerébe, az ott pangó vízben rohamosan felsokszorozódik. A fertőzött víz elporlasztásával, apró vízcseppekben, aeroszol formájában belélegzett baktérium már fertőző hogy nincs légmozgás, vagy ugyanott fújja a hideg levegőt a rendszer az ott tartózkodókra.

Tartogatott vizelet és hüvelyszárazság is hajlamosíthat hólyaghurutra

2025. június 24.



Sokan úgy kapcsolják össze az úgynevezett felfázást a hideggel, hogy úgy vélik, a hideg vízben való tartózkodás vagy akár egy hideg kövön ülés okozza a kínzó tüneteiket. Holott a hólyaghurutot vagy cisztitiszt valójában baktériumok okozzák, bár ténylegesen van néhány hajlamosító tényező, amelyeket érdemes ismerni. Ezeket mutatta be dr. Bajor Gábor, az Urológiai Központ – Prima Medica urológusa.

Mi okozza valójában a hólyaghurutot?

A közkeletű, téves megnevezéssel felfázásnak nevezett cisztitiszt általában olyan baktériumok okozzák, amelyek normálisan is jelen vannak a vastagbélben, és szükség is van rájuk. Azonban, ha a húgyutakba kerülnek és elszaporodnak, ott már kórokozókká válhatnak és nagyon fájdalmas hólyaghurutot hozhatnak létre. Az egyik leggyakoribb ilyen kórokozó az Echerichia coli (E. coli.) baktérium. De miért juthat be egy alapvetően bélben tartózkodó baktérium a húgyutakba és miért fenyegeti ez a veszély erősebben a nőket?


Több hajlamosító tényező hozzájárulhat ahhoz, hogy a bélbaktériumok a húgyutakba juthassanak, és ott elszaporodva betegséget okozzanak. A nőknek alapvetően rövidebb a húgycsöve, ami azt jelenti, hogy a baktériumoknak kevesebbet kell utaznia, hogy elérjék a húgyhólyagot, valamint a húgycső alsó harmada folyamatosan ki van téve a hüvelyből és a végbélből származó kórokozókkal való találkozásnak – ismerteti Bajor doktor. – Ezen kívül sok nő úgy tapasztalhatja, hogy szexuális aktus után jelennek meg a tünetek, és ebből tévesen arra következtethetnek, hogy esetleg nemi betegségről van szó. Holott csak az történik, hogy a nemi élettel járó mechanikai behatás elősegítheti a kórokozók bejutását a hólyagba a rövid húgycsövön keresztül. Vagyis bár az intenzív szexuális élet és gyakori partnerváltás hajlamosíthat a húgyúti fertőzésekre, azok önmagukban nem tartoznak az STD kategóriába.