Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Az 5 legnagyobb bűn, amit nyáron a bőröd ellen elkövethetsz

Érdekességek2017. augusztus 04.

Nyáron hódolunk a bűnös élvezeteknek. Fagylalt orgiák, napozás istennők, alkoholba torkolló lágy esti bulizások, csillogás, álpihenés. Na de mi az, amivel legtöbbet ártasz a bőröd állapotának, minőségének, érzékenységének? Olvasd tovább...    

Haverok, buli, fanta. Vagy sör. Kóla. Nem telhet el nyár a barátokkal együtt töltött grillezés, sütögetés, bográcsozás, fagyizás, napozás, strandolás, vagy legalább lavórban lábáztatás nélkül. Ugyanakkor ezek a szórakozások ártatlanok ahhoz képest, amiket a mindennapjainkban elkövetünk a testünk ellen. Mert szórakozni kell. És jó. És senkit nem érdekel, ha évente 2-3 alkalommal többet iszol a kelleténél, amíg ezt nem hetente teszed meg. Ebből képes az emberi test regenerálódni. Nem a féktelen önromboló életmódról beszélek, mert az nyilván káros. Na de mi a helyzet a mindennapos veszélyekkel?
Összeszedtem pár dolgot, ami szerintem sokkal veszélyesebb, mert az egészségedet hosszútávon veszélyezteti, nem csak a bőröd állapotát.


  1. Nem tisztítod az arcbőrödet és a testedet rendesen. Nyáron nálunk is éghajlati sajátosság, hogy meleg van. Alapból erőteljesebben izzadunk, ami nem baj! Kifejezetten szükségünk van az izzadásra, hiszen a nyirokrendszerünk dolgozik és löki ki a szervezetünkből a nem odavaló “mérgeket”, amiket a szervezetünk nem tud feldolgozni. Az izzadság akkor büdös, ha a testünk szennyezett, hormonális problémáink vannak. Ilyenkor sem az izzadság elsősorban, hanem a baktériumok okozzák a szagot. Pajzsmirigy problémáknál ez szintén erősödik, ilyenkor nem a kozmetikumok fognak segíteni, hanem a belső rendbetétel, étkezéssel kezdve pl. Az enyhén alul vagy fölül működő pajzsmirigyet sok esetben tej- és gluténmentes diétával el lehet kezdeni rendezni. Súlyosabb esetben természetesen szükséges orvosi beavatkozás is. Az izzadságot, ami kihozza a testünkből a méreganyagokat, gyakorlatilag végig vezetik a bőrön, és ha ráadásul városban élsz, akkor a levegő szennyezettségével is meg kell küzdenie a bőrödnek. Ha nem tisztítod rendszeresen és akár naponta is sűrűn, könnyen elfertőződhet a bőr, tekintve, hogy a kosz is bele ivódik az arcunkba, testünkbe. Én minden reggel és este külön megtisztítom az arcbőrömet és a dekoltázsomat. Nagyon koszos szokott lenni, pedig látszólag semmit sem csináltam aznap, ami indokolná a fekete vatta korongokat…
     
  2. Ha már izzadás, akkor izzadásgátlót használsz és nem szagtalanítót. Az izzadásgátlók nehézfémeket tartalmaznak, alumíniumot, nikkelt, akár higanyt is. Azért akadályozzák meg az izzadást, 24, 48, 72 órán keresztül, mert lemosni sem tudod a bőrödről. Ha emlékszel, a középkori lovagok fém páncélt hordtak. Az a méreténél fogva levehető volt, viszont ugye rettenetesen büdösek voltak. Na mármost, egy vastag páncél, ami megakadályozza a vágásokat, szúrásokat, az a bőr természetes folyamatait is akadályozza. Begombásodott alatta a bőr, fekélyesedett, rothadt, bűzlött, váladékozott stb... Te is elképzelted ezt? Akkor most gondolj bele, önként és dalolva küldöd a nyirokrendszeredbe ezeket az anyagokat. Amik ki sem tudnak ürülni maguktól... Tudod, pajzsmirigy problémák, nyirokrendszeri rendellenesség, mellrák lesz belőle. Ma a mellrákosok több, mint 48%-a férfi… Ennyit az izzadásgátlókról. Ha helyette hagyod izzadni a testedet, viszont a tejsavon élősködő baktériumokat pusztítod el megfelelő, 100%-ban tiszta, természetes illóanyagokkal, akkor búcsút mondhatsz a testszagnak és a test károsításnak is! :)
     
  3. Nem iszol elegendő vizet. Nem kólát, cukros üdítőt, kávét, alkoholt. Hanem tiszta vizet. Ha most nyávogsz, hogy de te a vizet nem szereted, akkor elmondom, hogy a tested min. 60% víz. Kisgyerekeknek 70%-a. Ha nem viszel be megfelelő mennyiségű utánpótlást, akkor bizony a tested nem fog megfelelően működni. A porckorongok összehúzodnak és keményednek, amitől elkezd fájni a derekad, hiszen a zselés állag szűnik meg. Az izületek elkezdenek feszülni és fájni, hiszen szintén a rugalmasságukat vesztik el. A bőr kiszárad, az agyban is lecsökken az agyvíz mennyisége, a fejed elkezd fájni, álmos leszel, nem forog az agyad, nem tudsz gondolkozni. Az emésztés sem működik víz nélkül, hiszen nem marad nedvesség a gyomorban. Nyáron a fokozott izzadás miatt akár annyira ki is száradhatsz, mint az aszalt gyümölcsök… Tudtad, hogy az aszalás gyakorlatilag víz elvonási folyamat? Nem véletlenül használjuk a kint aszalódunk a napon szófordulatot. Szeretnél nyár végére 100 éves lenni testileg? Akkor ne igyál mást csak kólát, alkoholt, kávét. Önmagában is vízelvonó hatású a szervezetre. Hát még nyáron… Naponta minimum 2 liter tiszta vizet kellene meginnunk. Minimum. Nem ennyit összesen… Szóval vízre fel, és hogy hulladékmentesen tedd, vegyél egy trendi kulacsot magadnak és azt töltsd újra magadnak. Nem kell halmozni az eldobható palackokkal a feldolgozatlan szemét mennyiségét. 
     
  4. Kőolajos, parabénes, ftalátos, szintetikus tartósítószeres, szintetikus parfümös vagyis mérgező kozmetikumokat, sminkeket használsz. Mindenki az összetevőkkel zaklat téged? Nos, ha nem akarsz magatehetetlen birka lenni, aki tele van allergiás bőrreakciókkal, pattanásokkal, rozáceával, könnyező szemmel, vagy egyszerűen nem szeretnéd, ha 25 évesen 45-nek néznél ki, mert a bőröd már ráncosodik, öregszik, és egyre több mindent kensz rá hatástalanul? Akkor bizony éppen itt az ideje, hogy tudatosítsd magadban, hogy nem kenjünk az autó fekete benzinjét az arcunkra. Te is csepegtettél már olvadt gyertyát a kezedre? Ugye emlékszel, hogy először égetett, aztán meg ott van a bőrödön egy rétegben? Nos, a paraffin, paraffinum az mind-mind a gyertya. Ami fehér. És amit ha rákensz a bőrödre, akkor film réteget von rá, megakadályozva a bőr természetes légzését, működését, hidratáltságát. Nem engedi leválni az elhal hámsejteket, amik így előbb-utóbb tölcsért nyitnak a a mélyebb hámrétegbe, és vele együtt a vérerekbe. Hoppá, már benne is van a véráramban az összes káros anyag, és ugye tudod, hogy így az egész testedbe eljut! Ezt megismétlem. AZ EGÉSZ TESTEDEN VÉGIG VISZI A VÉR A KÁROS ANYAGOKAT! Ha ezeket el akarod kerülni, akkor keress meg engem bátran…  :) Jah, és súlyosabb lesz az allergiás reakció, ha a nap beleégeti a bőrödbe… BIOsminkre és biokozmetikumokra fel! :)
     
  5. Kémiai fényvédős naptejet használsz. A faktorszám azt jelenti, hány percig lehetsz gond nélkül a napon a naptejben. Egy 20 faktoros naptej általában 20 perc védelmet biztosít. Kb. mennyit is szoktál napozni??? A legjobb az egészben, hogy ami az UVA/UVB sugárzás ellen hivatott védeni téged, sugárzás hatására kémiai reakcióba lép egymással. Arról már nem is beszélve, hogy az UVA sugárzás a D-vitamin képzésében játszik szerepet, de ez egy másik, hosszabb téma. Mit csinál a nap? Fényt sugároz. A következménye napallergia lehet. Plusz bőr rák. Arról nem beszélve, hogy a naptejek halmozottan tartalmaznak durva petrol kémiai összetevőket. Tehát nem elég, hogy napallergiás lehetsz, de még a bőrödön keresztül a véráramba jutva halmozottan károsítja a bőrödet.  Akkor ki se menj a napra? Nyugodtan menj ki. Viszont fizikai fényvédőt használj, mint például a titánium-dioxid. A mikro szemcsés titánium-dioxid tükörként veri vissza a fényt. Este meg le tudod mosni a bőrödről. Nem lép kémiai reakcióba a nappal. Nem is tudna. A káros sugárzásoktól megvéd, viszont nem tömíti el a pórusokat. 

    Nos, mivel most már kellőképpen megijedtél és kígyót békát kiabálsz rám, így elmondom, hogy létezik megoldás a bőr allergiás reakcióira. Az organikus, növényi biosminkek és biokozmetikumok. Ha nem hiszed el, akkor gyere el az Öko délutánjaimra és teszteld le őket személyesen!
    Bizonyítsd be, hogy a te bőröd erre is érzékenyebb nálam, és akkor teljesen ingyen teszteltél.

forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Tájékoztatás a látogatási korlátozásról és tilalomról, valamint a kötelező maszkhasználat elrendeléséről

2025. január 05.



2025. január 2-án 12 órától a járványügyi helyzet miatt a Semmelweis Egyetem Klinikai Központjának betegellátó szervezeti egységeinél látogatási korlátozást és tilalmat, valamint kötelező maszkhasználatot rendeltek el. 

A 1/2025. (I.2.) számú Klinikai Központ elnöki utasítás a hazai járványügyi helyzet kedvezőtlenebbé válása miatt a Semmelweis Egyetem Klinikai Központjának betegellátó szervezeti egységeinek területén a betegek, látogatók és dolgozók egészségének védelme érdekében látogatási korlátozást és tilalmat, valamint kötelező maszkhasználatot rendel el.

Ennek értelmében az egyetem betegellátó egységeinél a jelentős számú légúti megbetegedés miatt tilos a betegek látogatása. A tilalom alól kivételt képeznek:


az életveszélyes állapotú vagy életvégi ellátásban részesülő betegek hozzátartozója vagy hozzátartozói, előzetes klinikavezetői engedély alapján;
a kiskorú betegek szülei vagy törvényes képviselői közül egy szülő, törvényes képviselő, aki folyamatosan a gyermek mellett tartózkodhat;
a Neonatális Intenzív Centrumokban (NIC/PIC) fekvő újszülöttjét látogató édesanya, és a szülészeti részlegeken a vajúdás és szülés idején az apa;
valamint egyéb, különleges esetek, a betegellátó szervezeti egység vezetőjének engedélyével.


A rendelet értelmében kötelező az orrot és szájat eltakaró maszk a betegellátó szervezeti egységekben a betegellátási területeken és a várótermekben. Az előírás minden egészségügyi dolgozóra, betegre és látogatóra vonatkozik, kivéve a 6 év alattiakat és a mentálisan érintett betegeket. A maszkokat az intézmény területén a szabályoknak megfelelően kell használni, szükség esetén az intézmény biztosítja az egyszer használatos maszkokat.

Emellett a rendelet felhívja a figyelmet a kézmosás és kézfertőtlenítés fontosságára is!

Mitől lesz nyugodt a babavárás? Tippek, tanácsok a stresszmentes 9 hónaphoz

2025. január 05.



Egy gyermek érkezése izgalmakkal teli időszak, főleg, amikor az első babát várja a család. A bizonytalanság, a stressz, a felesleges idegeskedés azonban sem a kismamának, sem a kisbabának nem tesz jót, ráadásul a félelmek, aggodalmak legtöbbször abból adódnak, hogy a leendő szülők nem rendelkeznek elegendő információval, és túl sok a bizonytalanságot erősítő tényező.

Összegyűjtöttünk néhány tanácsot, amelyek segítenek, hogy nyugodtabban, kiegyensúlyozottabban teljen ez a 9 hónap.

Készülj fel testileg és lelkileg is

Egy valóban nyugodt várandósság nem a fogantatással kezdődik, hanem az azt megelőző hetekben-hónapokban. 

A lelki ráhangolódás érdekében pároddal beszélgessetek sokat a családalapításról, a családbővítésről osszátok meg egymással gondolataitokat, keressetek együtt választ a felmerülő kérdésekre. A nyugodt fogantatás és babavárás egyik legfontosabb feltétele, hogy mindketten életeteknek abban a szakaszában legyetek, amikor nyitottak vagytok azokra a változásokra, amiket egy gyermek születése hoz magával.

Az egészségügyi alkalmasság felmérésére a leendő kismamának érdemes nőgyógyászati vizsgálatot, rákszűrést, citológiai vizsgálatot csináltatni, ill. célzott vér- és vizeletvizsgálattal jó előre kiszűrni, hogy esetleg fennállnak-e a várandósságot veszélyeztető és a fogantatást nehezítő egészségügyi problémák.

A leendő apukának andrológiai szakrendelésre és laborvizsgálatra érdemes bejelentkezni, az első a nemzőképességről, a második az általános egészségi állapotról ad információt.

A felkészülési időszakban a felesleges, ill. mellőzhető gyógyszerek szedését érdemes abbahagyni, természetesen orvosi konzultáció után.


Kerülni kell a dohányzást, a dohányfüstöt és az alkoholfogyasztást is. 


A tervezett fogamzás előtt három hónappal legcélszerűbb megkezdeni a magzatvédő vitaminok szedését, hiszen kutatások szerint a veleszületett rendellenességek egyharmada védhető ki a folsavtartalmú multivitaminokkal. A 12. hétig mindenképpen, de mai ismereteink szerint a várandósság teljes időtartamában javasolt a magzatvédő vitamin szedése, ugyanis így a koraszülés kockázata is csökkenthető.

5 gyakori tévhit a vérzékenységről

2025. január 04.

A vérzékenység kapcsán a legtöbben a súlyos hemofíliára gondolnak, ám az állapotnak több típusa is ismert. Dr. Ercsei Ibolyától, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusától megtudhattuk, vajon milyen tévhitek keringenek a vérzékenységről a köztudatban.

Hosszú vérzési idő a legfőbb tünet

Való igaz, sokaknak az tűnik fel, hogy a sebeik hosszan véreznek, nehezen áll el. De a vérzékenységnek egyéb tünetei is lehetnek, például gyakori orrvérzés, erős menstruáció, fogmosáskor gyakran vérző fogíny, valamint figyelemfelhívó jel az is, ha kék-zöld foltok tarkítják a bőrt, anélkül, hogy előzőleg beütöttük volna magunkat valamibe.

Mindig észrevehető tüneteket okoz

Bár sok esetben vannak a vérzékenységnek tünetei, ám ha igen enyhe a probléma, még az is lehet, hogy az illetőnek fel sem tűnik az állapot- mondja dr. Ercsei Ibolya, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusa.

Vérzékenység=hemofília

Nagy tévedés, amikor a vérzékenységet a hemofíliával azonosítják. A hemofíliai az a vérzékenység egy típusa, aminek több súlyossági fokozata is van. Legenyhébb esetben csak igen ritkán vérzik a beteg, míg súlyos formájában a spontán vérzés is igen gyakori (ez az izmokban, ízületekben is előfordulhat). Szintén a vérzékenységhez tartozik az ún. Von-Willebrand betegség, melyről bár kevesebbet hallani, ám igen sok embert érint. Enyhe esetben a beteg akár úgy is leélheti az életét, hogy nem is tud az állapotáról.

Csak férfiak lehetnek hemofíliások

A tévhit onnan származik, hogy férfiaknál lépnek fel tünetek, ám a nőknél is fennállhat hemofília, viszont rendszerint ők csupán hordozók, mivel van nekik egy egészséges X kromoszómájuk még. (hemofíliásoknál a hibás gén az X kromoszómán helyezkedik el).

A vérzékenyek nem sportolhatnak

Mivel a vérzékenységnek több súlyossági formája is létezik, ezért nem lehet kijelenteni, hogy nem sportolhatnak. A kérdés inkább a hemofíliások esetén érdekes, főleg azoknál, akiknél súlyos formában van jelen. Általánosságban azonban elmondható, hogy a megfelelő kezelésben részesült hemofíliások nem csak hogy mozoghatnak, de javasolt is, ugyanis a jól felépített izomzat még védelmi funkciót is ellát, így csökkenti a bevérzések kockázatát. Előtte természetesen ajánlott szakorvossal egyeztetni, valamint a balesetveszélyes/küzdősportok kerülendőek.