Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Az öngyógyítás kulcsa

Érdekességek2018. október 22.

Napjainkban egyre újabb és újabb típusú gyógyító rendszerek jelennek meg, bár a módszer fajtájánál néha többet számít a gyógyulni vágyó tudatossága. Hogyan gyógyulhatsz a tudatod segítségével?  

Az elmúlt időszakban az egyik legdinamikusabban fejlődő irányvonal a kvantumgyógyítás, melynek sokféle képviselője jön külföldről néhány napos tréningeket tartani. Óriási különbségek vannak a technikában, melyeket valóban át lehet adni néhány nap alatt. Amiről viszont kevés szó esik, pedig ebben minden gyakorlati felhasználó egyetért, az a Tudatosság kérdése. Pedig ez sokkal fontosabb tényező, mint maga a módszer fajtája, ha valóban használni szeretnénk a kvantumgyógyítást.

A kvantumgyógyítás nem a fejlett technológiát használó különleges műszerekre, hanem a Test - Elme- Tudat egyensúly helyreállítására, vagy a quantum balance állapotára helyezi a hangsúlyt. Sőt. A technika, technológiai eszközök kiterjesztését, adott esetben pedig elengedését jelenti, és egy eddig nem ismert ”tudattechnológia” felhasználásán alapul. A külső módszerek, eszközök mellett - mint például vegyszerek, műszerek, stb. - a test, az elme és a tudat összefüggéseinek, kölcsönhatásainak, kapcsolatainak felismerésére helyezi a hangsúlyt. Ezen valóságszintek között hoz létre egy dinamikus egyensúlyt.


Természetesen az is nagyon hasznos, ha valaki sokat tud, vagy helyesebben fogalmazva sok ismerettel rendelkezik a test vagy az elme működéséről. Azonban azt is látni kell, hogy az anyag az energia egy sűrűbb, materiális megjelenési formája, ez azonban az emberi lénynek csak egy nagyon felszíni valóságát jelenti. A sejtek, szövetek, szervek, és azok rendszerén át el lehet jutni az elme finomabb rétegeihez, s a gondolatok és érzelmek finom rétegein túl egészen a nem anyagi rész, a Tudat átéléséig. Meg lehet élni azt az elengedett állapotot, melyben a Tudat hoz létre egy egyensúlyt, mely kihat mind a test, mind az elme harmonikus működésére, s természetesen azok egymáshoz való viszonyára.

Ebben az egyensúlyi állapotban, ahogy az iszlám misztika  szufi mesterei mondták: meggyógyul a „Szív”, és megjelenik annak világossága. Ezért lehet képes a kvantumgyógyító másokat hozzásegíteni az öngyógyításhoz. Abban az egyensúlyban, azon keresztül valami sokkal nagyobb, korlátlan Intelligencia jelenik meg, és alakítja át a valóság szövetét. Ez persze nem a tanult technikán múlik, hanem azon, hogy mennyi a tudatosság a gyógyító folyamatban.

Deepak Chopra, a világhírű orvos és író több könyvében is hivatkozik azokra a kutatásokra, melyek azt mutatták, hogy az orvostudomány által spontán, csodával határos gyógyulások szinte mindig együtt jártak valami hatalmas tudati változással. A beteg gyakran tudta, meg fog gyógyulni. A gyógyulás pillanatában pedig megérezte egy nem fizikai erő, energia, intelligencia aktív jelenlétét, ami messze túlmutat az anyagi létezésen. Az ilyen jelenségek úgy is megfogalmazhatók, mint kvantumugrás az elme és a tudat között. Ilyenkor a változás egyik pillanatról a másikra következik be. A köznyelvben ezt az érzelmekben és a  „lelkiállapotban” bekövetkező gyökeres változásnak nevezik, s mindenkinek meg is van a saját tapasztalata róla, csak nagy valószínűséggel nem tulajdonított fontosságának megfelelő figyelmet. Tehát nem feltétlenül szükséges például egy gyógyító a jelenséghez. Természetesen sokat segít, hiszen neki megvan a megfelelő tapasztalata és könnyebben jut el a Tudat azon szintjére, ahol már más törvényszerűségek uralkodnak.

Napjainkban nagyon sokat hallhatjuk a tudatosság kifejezést, de a gyógyászatban ez sokkal ritkább. Ennek a valószínűsíthető oka, hogy a modern orvostudomány még nem ismerte fel teljes mértékben a tudatosság és az elme alkotóerejét - általában a világban, vagy akár a fizikai testen. Pedig mindenki rendelkezik vele, a tudatos teremtőerő képességével, egyszerűen csak meg kell tanulni néhány elvet, sokat gyakorolni az Éber Figyelmet és játszani a lehetőségekkel.

A kvantumgyógyítás egy nagyon érdekes, ugyanakkor nagyon találó definícióját a fent említett Deepak Chopra fogalmazta meg, mely így hangzik: „A kvantumgyógyításban a tudat egyik megnyilvánulási formája (az elme) módosítást hajt végre a másik, sűrűbb megnyilvánulási formán (a test). Ez egy egymásba visszatérő folyamat, melynek során a természetes béke helyreáll, s a dualitásból keletkezett félelem és konfliktus megszűnik, s az egyén visszanyeri természetes állapotát.”

Összefoglalva tehát azt lehet mondani, hogy a gyógyítás kulcsa a mélyebb tudatállapot megélése a folyamat során, nem pedig a módszer vagy a technika, még csak nem is az adott rendszerben, vagy annak létrehozójában való hit. Azok persze segítenek, de az csak másodlagos jelentőségű, a mélyebb tudatállapotok megtapasztalása mellett.


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Tartogatott vizelet és hüvelyszárazság is hajlamosíthat hólyaghurutra

2025. június 24.



Sokan úgy kapcsolják össze az úgynevezett felfázást a hideggel, hogy úgy vélik, a hideg vízben való tartózkodás vagy akár egy hideg kövön ülés okozza a kínzó tüneteiket. Holott a hólyaghurutot vagy cisztitiszt valójában baktériumok okozzák, bár ténylegesen van néhány hajlamosító tényező, amelyeket érdemes ismerni. Ezeket mutatta be dr. Bajor Gábor, az Urológiai Központ – Prima Medica urológusa.

Mi okozza valójában a hólyaghurutot?

A közkeletű, téves megnevezéssel felfázásnak nevezett cisztitiszt általában olyan baktériumok okozzák, amelyek normálisan is jelen vannak a vastagbélben, és szükség is van rájuk. Azonban, ha a húgyutakba kerülnek és elszaporodnak, ott már kórokozókká válhatnak és nagyon fájdalmas hólyaghurutot hozhatnak létre. Az egyik leggyakoribb ilyen kórokozó az Echerichia coli (E. coli.) baktérium. De miért juthat be egy alapvetően bélben tartózkodó baktérium a húgyutakba és miért fenyegeti ez a veszély erősebben a nőket?


Több hajlamosító tényező hozzájárulhat ahhoz, hogy a bélbaktériumok a húgyutakba juthassanak, és ott elszaporodva betegséget okozzanak. A nőknek alapvetően rövidebb a húgycsöve, ami azt jelenti, hogy a baktériumoknak kevesebbet kell utaznia, hogy elérjék a húgyhólyagot, valamint a húgycső alsó harmada folyamatosan ki van téve a hüvelyből és a végbélből származó kórokozókkal való találkozásnak – ismerteti Bajor doktor. – Ezen kívül sok nő úgy tapasztalhatja, hogy szexuális aktus után jelennek meg a tünetek, és ebből tévesen arra következtethetnek, hogy esetleg nemi betegségről van szó. Holott csak az történik, hogy a nemi élettel járó mechanikai behatás elősegítheti a kórokozók bejutását a hólyagba a rövid húgycsövön keresztül. Vagyis bár az intenzív szexuális élet és gyakori partnerváltás hajlamosíthat a húgyúti fertőzésekre, azok önmagukban nem tartoznak az STD kategóriába.

Akár génszerkesztési technológiával is kezelhetnek egy ritka betegséget

2025. június 24.



A legújabb gyógyszerfejlesztéseknek köszönhetően az örökletes angioödéma, ez a nem egyszer életveszélyes állapottal járó ritka betegség akár már a közeljövőben génszerkesztési technológiával is kezelhetővé válik – mondja dr. Farkas Henriette, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászai és Hematológiai Klinika egyetemi tanára, az Országos Angioödéma Referencia és Kiválósági Központ vezetője.

Az örökletes angioödéma (Hereditary Angioedema – HAE/HANO) egy ritka betegség, ami olyan ödémás rohamokat képes okozni, amelyek életveszélyes állapotot is előidézhetnek. Az ödéma jelentkezhet kézen, lábon, arcon és a gégében, ez utóbbi fulladáshoz vezethet.

Milyen tünetekkel kell mindenképpen nőgyógyászhoz fordulni?

2025. június 23.



Egy nőnek nagyon fontos figyelnie a teste jelzéseit, és tudnia azt, mi az, ami szokásosnak, normálisnak tekinthető, és mi az, ami figyelmeztető jelnek számít, és amit mindenképpen látnia kell nőgyógyásznak is. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ – Prima Medica szülész-nőgyógyásza, a daganatos nőgyógyászati kórképek specialistája azokra a tünetekre hívta fel a figyelmet, amelyek akár (természetesen korántsem minden esetben) daganatos megbetegedésre utalhatnak, és amelyek ellenőrzése elengedhetetlenül fontos. 

A nőgyógyászati daganatok tünetei változatosak lehetnek

A nőgyógyászati jellegű daganatok – így a méhtest-, méhnyak-, petefészek-, hüvely-, szeméremtestrák – tünetei nem azonosak mindenkinél, hiszen részben az egyes típusok is különböző tüneteket adhatnak, részben pedig minden szervezet eltérően reagálhat. Mindazonáltal vannak olyan, a legtöbb esetben megjelenő panaszok, jelek, amelyek feltétlenül nőgyógyászati kivizsgálásra szorulnak. Ezek az alábbiak:  
– Rendellenes hüvelyi vérzés vagy folyás szinte minden nőgyógyászati daganat tünete lehet.
– Túl gyorsan kialakuló teltségérzet vagy étkezési nehézség, puffadás, alhasi- és/vagy derékfájdalom gyakori tünet petefészekrák esetén.
– Medencei fájdalom vagy nyomás szintén utalhat petefészek- és méhtestdaganatra.
– Gyakori, sürgető vizelési inger és/vagy szorulás jelezheti a petefészek- és hüvelyi daganat jelenlétét.
– Ha viszketés, égő érzés, fájdalom, érzékenység tapasztalható a szeméremtestben, vagy megváltozik a bőrszín vagy a bőrfelszín – sebek, hegek jelennek meg – az a szeméremtestrák tünete is lehet.