Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Az öngyógyítás titkai: az egyensúly az aktivitás és a passzivitás között

Érdekességek2024. június 23.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.Ha jól megnézzük a test öngyógyítása a világ legtermészetesebb dolga. Gondolj bele, ha egy kicsit elvágod a kezed, ez a vágás viszonylag hamar begyógyul. S ha továbbgondolod a vágás példáját, miért ne lehetne képes a test bármilyen elváltozást helyreállítani önmagán? Az csak egy dogmává vált feltételezés, amit sokan és nagyon erősen hisznek, hogy vannak olyan változások, amelyek "gyógyíthatatlanok". Ezer és ezer példa igazolja, hogy a test öngyógyító funkciója hatalmas mértékben túlszárnyalja az orvostudomány képzeletét.  

Vajon milyen belső állapotok, s milyen mechanizmusok befolyásolják a test működését?

A modern tudomány szerint az, ahogyan a világ jelenségeit megfigyeljük és értelmezzük az óriási jelentőséggel bír, hiszen befolyásolja a tapasztalatunkat. A legszemléletesebb példa az a kísérlet, melyet Deepak Chopra a világhírű orvos írt le az egyik könyvében. Egy placebo hatást vizsgáló kutatás egyik elemeként náthavírusokat juttattak közvetlenül a kísérleti alanyok orrnyálkahártyájára, akik nem tudtak erről. Megdöbbentő volt az eredmény, amelyet nagyon kevés tudományos szaklap hozott le Pedig nagyon fontos következtetéseket jelenthet. A résztvevők mindössze 12 %-a betegedett meg, s ez az arány nem növekedett még akkor sem, amikor hideg vizet itattak velük, vagy más hasonló fizikai hatásnak tették ki őket! Viszont jelentősen növekedett a megbetegedettek aránya, amikor a hatásokra valamilyen módon felhívják az illető figyelmét. Mi lehet az ok? A gondolati folyamat bekapcsolódik a saját testi állapot érzékelésébe, s öntudatlanul befolyásolja azt. Ebben az esetben létrehozza a betegséget, adott esetben viszont feloldja azt.


A kísérlet fényében gondolj arra, amikor a Tv, vagy a rádió naponta többször, szisztematikusan, „hivatalosan” sulykolja, hogy itt a „pollen”, vagy az „influenza” szezon. Esetleg a front érzékenyeknek valami más információt… (A híreket az x vagy y gyógyszergyár támogatta. Köszönjük nagylelkűségüket… )S persze szerencsére mindig van megoldás, csak az első gyógyszertárig kell elsétálni. Vajon milyen hatással van a központilag támogatott orvosmeteorológia azokra az emberekre, akik ezt feltétel nélkül elhiszik a híreket?

Az öngyógyítás egyik leghasznosabb eszköze a saját képzeleted. Ha az öngyógyítást valóban tudatosan akarod alkalmazni, akkor megtanulod használni az elmédet. Mégpedig úgy hogy az aktív és a passzív időszakok egyensúlyban legyenek. Igen meg kell tenned sok minden a gyógyulásod érdekében. Kikérni az orvos véleményét (s nem a parancsát), s tudatosan dönteni megfogadod –e vagy nem, változtatni az étkezéseden, testmozgási szokásaidon, a gondolkodásmódodon, s ami a legfontosabb tudatossá válni uralkodó érzelmi minőségeidre. El kell képzelned, látnod kell a lelki szemeiddel az egészséges új személyedet, s ezért tenni. Ez jelenti az aktivitást, ami kikerülhetetlen, de önmagában kevés.

Néha azonban képesnek kell lenned elengedni a gyeplőt, s elfelejteni mindent, még a gyógyulás vágyát is. Ezeknek az aktív és passzív időszakoknak kell ciklikusan ismétlődve váltakozniuk, hogy a test – elme – tudat egyensúly kialakuljon, s ezzel az öngyógyító folyamatok kiteljesedjenek. Ennek érdekében az időről időre összegyűjtött tapasztalatoknak és emlékeknek fel kell, hogy oldódniuk.

A képzeletet használva és az önfigyelés (tudatosság) eszközét gyakorolva képes az ember létrehozni különös változásokat a Valóság szövetében. Ha például másokat is gyógyítani szeretnél, akkor meg kell tanulni a másik embert úgy érzékelni, hogy ne csak a testi formáját, és ne csak az önmagáról képzelt személyiség formáját lásd. Tekints létezőnek egy „kvantumtestet”, vagy „biofoton”, vagy „morfogenetikus” mezőt (amelyik szimpatikusabb), mely tiszta energiából áll (fényből és információból) áll. Ebben nem anyagi megjelenéssel, hanem hullámszinten a test összes állapota létezik, tehát az egészséges is. Te, vagy az általad segített ember elméje onnét hívja le a megnyilvánult fizikai testet, ami abban a pillanatban esetleg nem működik harmóniában. Ha tudsz segíteni az előtted álló embernek a teljes ellazulásban, akkor a személyiségén túli Tudata képes lehet lehívni egy másik minőségű testet.

A fő kérdés az öngyógyításnál, és mások gyógyításánál ugyanaz: Honnét eredezteted az önazonosságod? Kinek tartod magad? Pusztán a testnek, és személyiségnek? Vagy nyitott vagy arra a lehetőségre, hogy azokon túl valami sokkal mélyebb szinteken is létező lény vagy? A választás a tied. Azonban tudd ez sokkal jobban befolyásolja az öngyógyítás folyamatát, mint azt a legmerészebb álmodban is gondolnád.

Ha csak arra a rövid időre, amíg az (ön)gyógyítást kipróbálod (önmagadnak vagy szeretteidnek, vagy akár egy idegennek), elengeded az elméd, és meg tudod élni a forma nélküli lényedet, akkor ez az állapot lesz katalizátora gyógyulásnak. Egyszerűen azért, mert amikor a forma nélküli állapotban létezel, akkor arra a szintre fókuszálod a figyelmed, ahol már egy vagy a kvantummezővel. S ebben az állapotban természetes a Csend, a Béke, a Nyugalom, melyek közvetlen hatással vannak testedre – lelkedre - szellemedre. S ebben a csendben különleges folyamatok indulhatnak be (többek között az öngyógyítás is)

Tehát az öngyógyítás igazi kérdése – a kvantumszemlélet nézőpontjából - nem az, hogy egy „gyógyító” képes-e segíteni neked, hanem az, hogy képes vagy –e túllépni önmagad korlátain. Az pedig testi, gondolati, és érzelmi szokások rendszere, mely hitek, meggyőződések, koncepciók, vélemények összefonódása egy elképzelt énkép körül.

Aki kicsit tudatosabb, az képes ezt egyedül is megtenni. Azonban vannak helyzetek, amikor egy tapasztaltabb, ebből a szempontból gyakorlottabb ember segítsége szükséges. A legfontosabb, hogy a gyógyító, akiben megbízol, és együtt dolgoztok a testi állapotod javulásán, ismerje valódi feladatát. Segíteni a felfedezést a saját valódi öngyógyító képességeidet illetően. Motiváljon, biztasson, segítsen információval, figyelemmel, tudatossággal, energiával. De ne akarja eljátszani a felsőbbrendű, nagy tudású, mindent értő ember szerepét.

Sőt, ha igazán bölcs a segítőd, akkor mindössze annyit akar megtanítani neked, hogy miképpen engedd át az irányítást valami sokkal nagyobb Intelligenciának, mint amit az elme valaha is fel tudna fogni. A régi korok ezt úgy fogalmazták meg: „Csak Isten Gyógyíthat!”. Ma azt mondjuk a kvantumszemléletben: „A mező Intelligens, s képes önmagának bizonyos részeit korrigálni.” Láss túl a szavak formáján, és vedd észre a nyelvezet mögötti tartalom és elv mire utal, s megleled a kincset.

Ehhez természetesen saját, egyéni tapasztalatokra, felismerésekre és egy gyökeresen megváltozott szemléletmódra van szükség. A kvantumszemlélet elveinek elsajátítása hozzásegíthet bárkit, hogy ezeket átélje, valódi, saját élményekkel segítse elő a teremtő erejének felhasználását.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.

forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Tartogatott vizelet és hüvelyszárazság is hajlamosíthat hólyaghurutra

2025. június 24.



Sokan úgy kapcsolják össze az úgynevezett felfázást a hideggel, hogy úgy vélik, a hideg vízben való tartózkodás vagy akár egy hideg kövön ülés okozza a kínzó tüneteiket. Holott a hólyaghurutot vagy cisztitiszt valójában baktériumok okozzák, bár ténylegesen van néhány hajlamosító tényező, amelyeket érdemes ismerni. Ezeket mutatta be dr. Bajor Gábor, az Urológiai Központ – Prima Medica urológusa.

Mi okozza valójában a hólyaghurutot?

A közkeletű, téves megnevezéssel felfázásnak nevezett cisztitiszt általában olyan baktériumok okozzák, amelyek normálisan is jelen vannak a vastagbélben, és szükség is van rájuk. Azonban, ha a húgyutakba kerülnek és elszaporodnak, ott már kórokozókká válhatnak és nagyon fájdalmas hólyaghurutot hozhatnak létre. Az egyik leggyakoribb ilyen kórokozó az Echerichia coli (E. coli.) baktérium. De miért juthat be egy alapvetően bélben tartózkodó baktérium a húgyutakba és miért fenyegeti ez a veszély erősebben a nőket?


Több hajlamosító tényező hozzájárulhat ahhoz, hogy a bélbaktériumok a húgyutakba juthassanak, és ott elszaporodva betegséget okozzanak. A nőknek alapvetően rövidebb a húgycsöve, ami azt jelenti, hogy a baktériumoknak kevesebbet kell utaznia, hogy elérjék a húgyhólyagot, valamint a húgycső alsó harmada folyamatosan ki van téve a hüvelyből és a végbélből származó kórokozókkal való találkozásnak – ismerteti Bajor doktor. – Ezen kívül sok nő úgy tapasztalhatja, hogy szexuális aktus után jelennek meg a tünetek, és ebből tévesen arra következtethetnek, hogy esetleg nemi betegségről van szó. Holott csak az történik, hogy a nemi élettel járó mechanikai behatás elősegítheti a kórokozók bejutását a hólyagba a rövid húgycsövön keresztül. Vagyis bár az intenzív szexuális élet és gyakori partnerváltás hajlamosíthat a húgyúti fertőzésekre, azok önmagukban nem tartoznak az STD kategóriába.

Akár génszerkesztési technológiával is kezelhetnek egy ritka betegséget

2025. június 24.



A legújabb gyógyszerfejlesztéseknek köszönhetően az örökletes angioödéma, ez a nem egyszer életveszélyes állapottal járó ritka betegség akár már a közeljövőben génszerkesztési technológiával is kezelhetővé válik – mondja dr. Farkas Henriette, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászai és Hematológiai Klinika egyetemi tanára, az Országos Angioödéma Referencia és Kiválósági Központ vezetője.

Az örökletes angioödéma (Hereditary Angioedema – HAE/HANO) egy ritka betegség, ami olyan ödémás rohamokat képes okozni, amelyek életveszélyes állapotot is előidézhetnek. Az ödéma jelentkezhet kézen, lábon, arcon és a gégében, ez utóbbi fulladáshoz vezethet.

Milyen tünetekkel kell mindenképpen nőgyógyászhoz fordulni?

2025. június 23.



Egy nőnek nagyon fontos figyelnie a teste jelzéseit, és tudnia azt, mi az, ami szokásosnak, normálisnak tekinthető, és mi az, ami figyelmeztető jelnek számít, és amit mindenképpen látnia kell nőgyógyásznak is. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ – Prima Medica szülész-nőgyógyásza, a daganatos nőgyógyászati kórképek specialistája azokra a tünetekre hívta fel a figyelmet, amelyek akár (természetesen korántsem minden esetben) daganatos megbetegedésre utalhatnak, és amelyek ellenőrzése elengedhetetlenül fontos. 

A nőgyógyászati daganatok tünetei változatosak lehetnek

A nőgyógyászati jellegű daganatok – így a méhtest-, méhnyak-, petefészek-, hüvely-, szeméremtestrák – tünetei nem azonosak mindenkinél, hiszen részben az egyes típusok is különböző tüneteket adhatnak, részben pedig minden szervezet eltérően reagálhat. Mindazonáltal vannak olyan, a legtöbb esetben megjelenő panaszok, jelek, amelyek feltétlenül nőgyógyászati kivizsgálásra szorulnak. Ezek az alábbiak:  
– Rendellenes hüvelyi vérzés vagy folyás szinte minden nőgyógyászati daganat tünete lehet.
– Túl gyorsan kialakuló teltségérzet vagy étkezési nehézség, puffadás, alhasi- és/vagy derékfájdalom gyakori tünet petefészekrák esetén.
– Medencei fájdalom vagy nyomás szintén utalhat petefészek- és méhtestdaganatra.
– Gyakori, sürgető vizelési inger és/vagy szorulás jelezheti a petefészek- és hüvelyi daganat jelenlétét.
– Ha viszketés, égő érzés, fájdalom, érzékenység tapasztalható a szeméremtestben, vagy megváltozik a bőrszín vagy a bőrfelszín – sebek, hegek jelennek meg – az a szeméremtestrák tünete is lehet.