Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Barbie baba vs. igazi NŐ!

Érdekességek2018. november 06.

A nőiesség is olyan volna, mint a divat? A divat határozza meg, hogy milyen legyen egy nő? A nők önbizalmát igencsak befolyásolják a külsőségek, a divatos megjelenés. Ez azonban nagyon kockázatos is lehet, és ezalatt nem a divatos ruhákat értem, hanem a plasztikai műtétek sorozatát, aminek természetesen súlyos mellékhatásai is lehetnek!  

Nincs szükség semmi külcsínre, semmi külső beavatkozásra, ahhoz, hogy egy nő igazi nő legyen!

Nincs csúnya nő, minden nőben van valami szépség, egy kisugárzás! Csak a média és a divat könnyen befolyásolhatóvá teszi az emberek személyiségét, s persze a plasztikai sebészek pénztárcája vastagszik, de a nők önbizalma egy cseppnyivel sem nő. Sőt, ha egyszer már sor került egy szépészeti műtétre, akkor nagyon nehéz abbahagyni, jön a következő, persze, ameddig a lehetőségek engedik, mert ezeket az önbizalom hiányos nőket sajnos csak az anyagi korlátok fogják vissza attól, hogy teljesen műanyag barbie baba robottá változzanak!

Egy igazi nő szeresse magát és ne akarjon feltétlenül másoknak megfelelni, és amikor belenéz a tükörbe, szépnek lássa magát, de ne azért, mert most kent fel magára egy kiló sminket, hanem mert természetes szépség.

Őszintén szólva azt látom, hogy tele van műnőkkel a világ, mindenki nagyobb ciciket csináltat, műszempillát, feltölti az ajkát, mintha ettől lenne valaki szép és vonzó, pedig a pasiknak pont ettől van hányingere... mert egy férfi igazi, természetes adottságokra vágyik, nem pedig egy lufit akar fogdosni , meg egy olajjal feltöltött ajakkal csókolózni, a műkörmöt pedig egyenesen gyűlölik!


Nem is értem miért csinálják a nők azt, amit a férfiak utálnak.., akinek meg tényleg egy felfújt lufi kell az meg is érdemli a műanyagot, ne is várjon tőle érzelmeket, vagy, hogy főzzön finomat, mert a műanyag barbie babák nem tudnak főzni, se érzelmeket produkálni, ők csak simán műanyag játékszerek...

Egy igazi férfinak egy igazi nőre van szüksége, aki intelligens, bájos és reggel is szép! S egy gyereknek se olyan anya kell, aki a műkörme miatt egy szendvicset nem tud elkészíteni, vagy ha meg jelenik vele bárhol, akkor mindenkinek az anyja láttán a szex jut az eszébe! Egy gyereknek édesanya kell, akire felnézhet, tanulhat tőle és nem azt, hogy hogyan operáltasd szét magad, hanem azt, hogy fogadd el önmagad szépnek, olyan szépnek, amilyen vagy!
Sajnos a legtöbb nő hiába operáltatja magát összevissza, sose lesznek boldogok, mert súlyos önbizalom hiányban szenvednek, ezek a nők még magukat se szeretik, nemhogy másokat... S bárki bármit mond, nincs csúnya nő, csak sok nő nem tudja megmutatni a szépségét, mert elhatározza magában, hogy ő csúnya és akkor persze, hogy semmi kisugárzása nem lesz.
A szépség belülről fakad és kihat a külsőre, ez az igazság!

Miért is akarnak a nők műanyag babává változni?

Sajnos ezeknek a nőknek, nincs önbizalmuk, legalábbis nagyon kevés, s ezáltal elég nekik egy reklám, és ha van rá pénz már is megműteti magát, mert ő olyan akar lenni, amilyen nőt a reklámban látott!

Ezt úgy kell elképzelni, mint egy vírust, ami megfertőzi a lelket, bele nézel a tükörbe és elkezded magadon keresni a hibáidat, pl, kevés a hajam, beültetek hajat, túl nagy az orrom, megműtetem. Vagy nagyobb ciciket akarok, túl vékony az ajkam, feltöltetem olajjal és igy tovább, a végén már ott tart a manipulált lélek, hogy semmi se tetszik neki, amit a tükörben lát és rosszul lesz, önbizalom egyből a nullára változik, pedig tegnap még tetszett magának, de ma hirtelen egy reklám vagy valami külső befolyás hatására minden megváltozott hirtelen.


Ami a legrosszabb, ha valakinek van pénze plasztikai műtétekre, akkor utána nem bírja abba hagyni, egy vírus, ami megfertőz, hogy te csúnya vagy műtesd meg magad és egyszerűen a mánia és a kényszer rabjává válnak, állandóan a tükörben nézik magukat, s ha a rúzs elkenődik, akkor már is kiborul a bili.

Sajnos ez egy pszichoszomatikus betegség, nem azt mondom, hogy egy nő legyen ápolatlan, ne foglalkozzon magával, de azért minden másodpercben a tükörben magát nézni és azon aggódni, hogy vajon mit gondolnak róla mások, azért ez már a kényszeres betegség előszobája!

De mi van akkor, ha a nőnek nincs plasztikai műtéti beavatkozásokra pénze?

Most mindenki azt gondolná, hogy nem baj, mert ő úgy szép, ahogy van. Ezzel az egésszel az a baj, hogy ő ezt másképp érzi, s mivel nincs a műtétre keret, így még jobban magába zárkózik. A végén azt veszi észre, hogy pánik beteg lesz, súlyosabb esetben nem mer kimenni az utcára, mert fél, hogy mindenki őt nézi, hogy ő milyen csúnya. És innentől kezdve elindul egy lépcsőn lefelé és sajnos még öngyilkosság is lehet a vége! Ilyenkor segíthetnek a szülők, a barátok, azzal, hogy bíztatják, hogy ő milyen szép, de sajnos van, akinél ez sem segít!

Összességében ezzel a cikkemmel arra szeretnék figyelmeztetni, hogy vegyük észre, ha a baráti társaságunkban vagy a családunkban valaki önbizalomhiánnyal küzd és állítsuk meg még időben a kényszeres barbie baba mánia betegséget! Ha időben sikerül önbizalmat adni neki, akkor elkerülhetőek a későbbi kényszeres cselekvések és a pénz is megmarad! De, ha nem sikerül, akkor mindenképpen plasztikai sebész helyett pszichológushoz kell vinnünk, mert ez igenis egy elég komoly betegség kezdeti stádiuma!

Hozzám rendszeresen járnak olyan nők pszichoterápiára, önbizalom fejlesztésre, akikről mindenki azt gondolná, „bombanők”, de ez téves gondolat, ha egy mű barbie babát látunk, az sajnos arra utal, hogy nincs önbizalma, könnyen befolyásolható és határozatlan személyiség.


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Nem bírja a terhelést? Így diagnosztizálható a szívelégtelenség

2024. április 09.

A szívelégtelenség eleinte csak olyan általános tüneteket produkál, mint a kimerültség, a köhögés, a csökkenő terhelhetőség. Azonban már ezekkel a panaszokkal is fontos orvoshoz fordulni, mert megfelelő kezeléssel és életmóddal a folyamat jelentősen lassítható. Dr. Vaskó Péter, a KardioKözpont kardiológusa a kivizsgálás lehetőségeiről és jelentőségéről beszélt.

Milyen tünetek utalhatnak szívelégtelenségre?


Ödéma a bokánál
A szívelégtelenség vezető tünete a járóképes pácienseknél az alsó végtagon megjelenő ödéma. (Az ágyhoz kötött betegeknél a gravitáció miatt az ödéma nem láthatóan, a mélyen fekvő területeken jelentkezik.) Az érintettek azt tapasztalhatják, hogy a zokni nagyon mélyen bevág a lábszárukba, bokájukba és a cipőjük szűknek tűnik. 
Indokolatlan kimerültség
Ha a szív gyengesége miatt nem jut elég vér az izmokba, a szervekbe, a korábban természetes, mindennapos tevékenység is fárasztónak tűnhet.
Légszomj
A légszomj, a zihálás főként fizikai aktivitás közben jelentkezhet, de később akár alvás közben is ébredhet arra a páciens, hogy levegőért kapkod. Ha egy diagnosztizált betegnél jelentkezik fekvő pozícióban a légzési nehézség, érdemes megemelni a felsőtestet. 
Erős szívdobogás
A gyors, erős szívdobogás (palpitáció) azért alakul ki, mert a szív így próbálja normalizálni a vérkeringést. 
Köhögés
A tüdőben pangó folyadék miatti köhögés gyakran fehér vagy rózsaszínes váladékot hoz felszínre.
Étvágytalanság, hányás
Előfordulhat, hogy emésztőrendszer elégtelen vérellátása miatt a beteg úgy érzi, teli van, nem tud enni, akár hányingert, hányást is tapasztalhat. 


Milyen vizsgálatokra lehet szükség?


Ha valaki az ismertetett tünetekkel vagy akár csak ennél enyhébb panaszokkal fordul orvoshoz, és a kikérdezés, a fizikális vizsgálatok során felmerül a szívelégtelenség gyanúja, további vizsgálatokra van szükség, hogy kizárjuk vagy beigazoljuk ezt a diagnózist. Ráadásul a betegségnek különböző típusai vannak, így a szisztolés – és a diasztolés szívelégtelenség, valamint a bal oldali -, a jobb oldali – és a globális szívelégtelenség, amelyek különböző kezelést igényelnek. Már csak a különbségtétel miatt is nagyon fontos idejében orvoshoz fordulni – hangsúlyozza dr. Vaskó Péter, a KardioKözpont kardiológusa. 

Hatásos tavaszi tisztítás gyömbéres italokkal

2024. április 08.

A meghökkentő külsővel megáldott gyömbérgyökér számos értékes belső tulajdonsággal rendelkezik, gyógyító erejénél fogva már évezredek óta használják különféle betegségek orvoslására.  

A gyömbérgyökér sajátos, édeskés-csípős illóolaja nem csak gyógyhatású anyagokat tartalmaz, hanem csodálatos aromát kölcsönöz a gyömbérrel készült ételeknek, italoknak, de a gyökér magában, nyersen elrágcsálva is finom és hatásos.

Emésztési problémákra és hányingerre kiváló

A gyömbér jótékonyan befolyásolja a közérzetet főleg utazás, terhesség során vagy egyéb okból fellépő émelygés, hányinger esetén.

Hatóanyaga mérsékli a nyálkahártyák irritációját, nyugtatja a háborgó gyomrot, serkenti az emésztést és javítja az étvágyat. Nem befolyásolja viszont az idegrendszert, és nincsenek mellékhatásai, mint a hasonló céllal fogyasztott gyógyszereknek, ezért vezetés közben és terhesség alatt is sokat segíthet.

Utazáskor fellépő rosszullét esetén célszerű előtte néhány órával fogyasztani belőle, akár nyersen is. Emésztésjavító, tisztító hatása révén remek kiegészítője a fogyókúráknak, tavaszi méregtelenítésnek is.

Meghűlésre és immunerősítésre

Nemcsak az emésztési problémák, hanem a meghűléses megbetegedések kezelésében is hatásos: fokozza az immunrendszer működését, melegíti a testet és serkenti a szervezet aktivitását, ráadásul hatóanyagai segítik az influenzavírusok elpusztítását is.

Gyulladáscsökkentő, tisztító hatása révén hatékony háziszer a megfázás, hörghurut, nátha orvoslásában. A hosszúra nyúlt évszakváltás megterhelő hatásait ellensúlyozhatjuk, ha gyömbérből készült italokkal is erősítjük immunrendszerünket.

Most minden érintett megoszthatja a tapasztalatait: átfogó kutatás a mellrák ellen

2024. április 08.

A magyar női lakosság körében az emlőrák a leggyakoribb rákos megbetegedés. Az idei nőnap apropóján az Egészség Hídja Összefogás a Mellrák Ellen Egyesület egy kérdőívet állított össze, aminek célja, hogy átfogó képet kapjanak a mellrákkal diagnosztizáltak betegútjáról, kezelési tapasztalatairól és életminőségéről a kezelés alatt és azután. A kérdőívre adott válaszokból szeretnék feltárni a főbb nehézségeket a betegség felismerésével elinduló folyamatban, hogy ezek alapján a döntéshozókkal közösen dolgozhassanak a rendszer jobbításán.


Hazánkban az előző évtized alatt a nők körében a leggyakrabban diagnosztizált daganattípus az emlőrák volt. Emellett aggasztó tény, hogy Magyarországon a rákkal összefüggő elhalálozás aránya 33%-kal meghaladta az uniós átlagot 2019-ben, ahol az emlőrák az egyik vezető, halálozásért felelős ráktípus a tüdő-, vastagbél-, és hasnyálmirigyrák mellett. 

Egy magas minőségű, országos lefedettségű betegút kialakításának elősegítése érdekében az Egészség Hídja Összefogás a Mellrák Ellen Egyesület egy átfogó kérdőívet állított össze a már emlődaganattal diagnosztizált betegek számára.

“Magyarországon évente nyolc-kilencezer új beteget diagnosztizálnak emlőrákkal. A mellrák előfordulási tendenciái az idősebb (≥50 éves) nők körében összhangban vannak a nemzetközi megfigyelésekkel, így a szűrésre jogosult 45-65 év közötti korosztálynak mindenképp javasolt 2 évente szűrésre menni. Emellett az 50 éve alatti nőknél az emlőrák előfordulása közel 30%-kal nőtt az elmúlt egy évtizedben. A betegek beszámolói szerint a fiatalabb, szűrés alatti korosztályba tartozó nőknek sokszor az első vizsgálatig körülményes eljutniuk, nehezen kapnak vizsgálati időpontot azzal a megjegyzéssel, hogy túl fiatalok a mellrákhoz. A korai felismerésnek óriási jelentősége van a betegség kezelésében. Többek között ezért is szeretnénk megérteni, mik azok a pontok a felismerés, diagnosztizálás és a kezelés során, amiken javítani lehetne.” – mondta el Tóth Krisztina, az Egészség Hídja Összefogás a Mellrák Ellen egyesület alelnöke.

Általánosságban elmondható, hogy minél több kockázati tényezővel rendelkezik valaki és minél későbbi stádiumban kerül betegként diagnosztizálásra, annál rosszabb az életminősége, illetve túlélési esélyei. A korai, csak lokális kiterjedéssel felfedezett betegség műtéti beavatkozás után a legtöbbször megszünteti a rákos sejtek jelenlétét a szervezetben, azonban ez nem zárja ki a betegség későbbi kiújulásának kockázatát. Áttétes, másnéven metasztatikus emlőráknak nevezzük, mikor a daganat a test más részében kiújul, ami az emlőrákkal diagnosztizáltak akár kb. 20-30 %-nál előfordulhat. Bár az orvostudomány mai állása szerint az áttétes emlőrák nem gyógyítható, az utóbbi 20 évben rengeteg eredményes kutatás zajlott és zajlik napjainkban is a gyógyszeriparban, melynek eredményeképp lehetséges a hosszútávú – akár több évtizedes – túlélés is. A betegség kiújulásának kockázatát csökkentő terápiák alkalmazása a hazai kezelési gyakorlatban a betegek életminőségének megtartása mellett növelné a daganatmentes élet esélyét, lehetőséget jelentene a teljes gyógyulás valószínűségének növelésére.

Mindennél fontosabb, hogy az egészségmegőrzés területén a lehető legjobb lehetőségek álljanak rendelkezésre országos szinten a korai felismerést, diagnosztikát, gyógyszeres kezeléseket és rehabilitációt illetően. Olyan össztársadalmi együttműködésre van szükség, mely a demográfiai és gazdasági kérdéseket együtt kezeli a szociális és egyéni hatásokkal, és többszereplős párbeszédek útján komplex megoldási javaslatokat dolgoz ki a döntéshozók számára.