Erre figyeljünk, hogy gondtalan legyen a családi pihenés
Érdekességek2017. június 16.
Nincs annál rosszabb, mint amikor egy váratlan betegség beárnyékolja az oly rég várt családi nyaralást vagy kirándulást. Némi felkészüléssel azonban nagy eséllyel megelőzhetjük, hogy a kikapcsolódásra szánt idő a négy fal között teljen. A K&H gyógyvarázs a gyermekek egészségének elkötelezett támogatójaként összegyűjtötte a leghasznosabb tippeket, amelyekkel a nyaralás valódi élmény lehet az egész család számára.
Alaposan mérjük fel úti célunk higiéniás viszonyait!
Ha külföldi országot választunk a családi nyaralásra, mindenképp tájékozódjunk a higiéniás körülményekről! Útikönyvekből és utazási blogokból könnyedén feltérképezhetjük, hogy iható-e a csapvíz, melyek az adott ország leggyakoribb egészségügyi panaszai, hol van a legközelebbi ügyeletes orvos és gyógyszertár. Fontos, hogy ha nem javasolt innunk a csapvízből, akkor még a nyaralás előtt tanítsuk ezt meg gyermekünknek, hiszen akár egy korty is súlyos panaszokat okozhat.
Szerezzünk be egészségbiztosítási kártyát és kössünk biztosítást is!
Ha az Európai Unión belül utazunk, érdemes egészségbiztosítási kártyát is igényelnünk az utazási biztosítás mellett. Az EU kártya ingyenes, gyorsan igényelhető, és rendkívül nagy segítséget nyújthat, ha sürgősségi ellátásra van szükség. Ne felejtsük el az utazási biztosítást sem, mely ma már egyszerűen megköthető online is, és védelmünk akár már másnaptól érvénybe léphet.
Védőoltások – nemcsak egzotikus út esetén
A hepatitis A vírus elleni oltást nemcsak egzotikus ország esetén javasolják az orvosok. Bármilyen tengerparti utazás előtt érdemes lehet kérni, mert előfordulhat, hogy a tengerben lévő kagylók és egyéb tengeri élőlények fertőzöttek. Ha pedig úti célunk valamely egzotikus országba vezet, feltétlenül tájékozódjunk időben a javasolt oltásokról, hiszen akár már hónapokkal az út előtt be kell adatni, vagy többszöri ismétlés lehet szükséges.
Megfelelő védőöltözet
Ahhoz, hogy elkerüljük a leégést, pakoljunk kisgyermekünknek olyan sapkát vagy kalapot, ami az arca mellett a nyakát is védi a napsugaraktól! Ha tengerpartra utazunk, készüljünk olyan ruhadarabokkal, amelyek jól szellőznek, és olyan strandszandállal is, ami gyermekünk egész lábfejét megóvja a karcolásoktól, csípésektől.
Milyen gyógyszereket?
Gyakran nehéz eldönteni, milyen gyógyszereket pakoljunk a bőröndbe. Dr. Bauer Viktor csecsemő- és gyermekgyógyász, gyermekneurológus szakorvos a következőket javasolja az utazóknak:
- Mindenképpen vigyünk magunkkal alapvető higiéniás eszközöket! Csomagoljunk nedves törlőkendőt, kézfertőtlenítőt, egészségügyi papírt és papír zsebkendőt is!
- A gyerekek gyakran szereznek apróbb sebeket, ezért pakoljunk fertőtlenítőt és gézlapot! Válasszunk folyékony sebtapaszt, ami vízálló réteget képez a seben, így nyugodtan strandolhat vele a gyermek.
- Nemcsak a hűvösebb időben, nyáron is könnyen megfázhatunk erős légkondicionálás esetén. Ha kisgyermekünk van, ne felejtsük otthon az orrszívót, nagyobbaknak tegyünk a csomagba orrcseppet és torokfertőtlenítőt.
- Ha gyermekünk rosszul van az autós, repülős vagy hajós utak során, csomagoljunk hányingercsillapító gyógyszert! Az utazási stressz, izgalom vagy az idegen környezet miatt gyakori panasz a székrekedés és a hasmenés is, ezért ezekre is készüljünk gyógyszerekkel! Figyelem! Fertőző hasmenés esetén hasfogó tabletta alkalmazása szigorúan tilos!
- Antihisztamin tartalmú készítmény mindenképpen legyen nálunk, ez a csalánkiütésre és a medúzacsípésre egyaránt gyógyírt jelenthet.
forrás: Bébik.hu