Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Év Gyógyszerésze és Kedvenc Patikám díjak 2023

Érdekességek2023. április 21.

A képen balról jobbra: Dr. Halmos Gábor, Dr. Szökő Éva, Dr. Mikola Bálint, Dr. Samu Antal, Dr. Csóka Ildikó és Torjai Gábor, a Nero Consulting ügyvezetője

2010 óta minden évben a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége kezdeményezésére a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság segítő közreműködése mellett, a Roche Magyarország Kft. támogatásával kívánnak a gyógyszerészeknek országos nyilvánosságot és kiemelkedő szakmai rangot adni munkájukhoz, elismerve annak követésre méltó minőségét.

A kiírók olyan gyógyszerészt kívánnak elismerésben részesíteni, aki példát mutat kiemelkedő szakmai teljesítményével, hatékony megoldások alkalmazásával és betegközpontú szemléletével a gyógyszerészi gondozásban, a gyógyszerellátásban és a gyógyszerfejlesztésben egyaránt.

A „Kedvenc Patikám” pályázat keretében pedig a betegek véleményt tudnak formálni a patika munkájáról szavazatukkal, amellyel nem kizárólag egy gyógyszerészt, hanem az egész patika munkáját minősítik.

Figyelemmel a pályamunkák magas színvonalára, és a szakmai érdeklődésre a Bíráló Bizottság a szervezőkkel közösen, önálló, időtálló, nyomtatott gyűjteményes kiadvány formájában is megjelentette, a díjazásban részesített gyógyszerészek szakmai pályamunkáit, az elmúlt időszak során keletkezett új tapasztalatokkal és eredményekkel aktualizálva, kiegészítve.


Az idei évben a jelöltek a következő témakörökből választva írhatják meg pályamunkájukat:

• A kommunikáció szerepe és jelentősége a betegadherens magatartás kialakításában.
• Szolgáltatásbővítés lehetőségei a közvetlen lakossági gyógyszerellátás területén.
• Gyógyszerészi szerepvállalás a betegedukációban
• Az EESZT-ben lévő további lehetőségek a gyógyszerészi munka támogatására.
• Reziliencia a gyógyszertárműködtetés és közfeladatellátás során.
• Betegbiztonság és gondozás folyamatosan változó környezetben: a gyógyszerész
feladatai, felelőssége és lehetőségei.
• A diabétesz 1 és 2 típusának gyógyszerészi gondozási kérdései a COVID tükrében.
• Gyógyszertárakban megvásárolható immunanalitikai és egyéb diagnosztikai gyorstesztek (point-of-care) gyógyszerész gondozás szakmai kérdései.
• Jelentős betegpopulációt érintő területek (diabetes, hypertonia, asthma, COPD, stb. )
gyógyszerhasználatának optimalizálása.
• A gyógyszeres adherenciát segítő lehetőségek a közvetlen lakossági gyógyszerellátásban.

A zsűri tagjai:
Dr. Mikola Bálint, a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének elnöke
Prof. Dr. Szökő Éva, a Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság elnöke
Prof. Dr. Csóka Ildikó, a Szegedi Tudományegyetem stratégiai főigazgatója, tanszékvezető egyetemi tanár
Prof. Dr. Halmos Gábor, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara dékánhelyettese, tanszékvezető egyetemi tanár
Dr. Samu Antal, a gyógyszerészi gondozás hazai megalapítója

Jelölni és szavazni a https://www.evgyogyszeresze.hu oldalon lehet, ahol meg kell jelölni azt a gyógyszerészt, vagy patikát (https://www.kedvencpatikam.hu), akik a közönség szerint méltóak lehetnek az Év Gyógyszerésze vagy Kedvenc Patikám megtisztelő cím elnyerésére.

Az Év Gyógyszerésze jelölések beérkezésének határideje:
2023. május 31. (A pályamunkák beérkezési határideje 2023. augusztus 30.)

A Kedvenc Patikám szavazatok beérkezésének határideje:
2023. szeptember 30.

A pályázat nyílt, részt vehet minden aktív gyógyszerész. A pályázatokat a szakmai zsűri tagjai anonim módon bírálják el. A díjátadásra a Gyógyszerészek XXXIII. Országos Kongresszusán kerül sor.


forrás: Patika Magazin
hírek, aktualitások

Érezzük jól magunkat télen is!

2026. január 29.

A hideg idõ, a karácsonyt megelõzõ stressz és az ünnepekre jellemzõ nagy eszem-iszom szervezetünk számára is komoly megterhelést jelentenek. Különösen nehéz idõszak ez a diabéteszes emberek számára, akiknek fokozottan vigyázni kell táplálkozásukra és egészségükre. Összegyûjtöttünk 10 hasznos tanácsot, amelyeket betartva könnyebben átvészelheti a nehéz téli hónapokat. 

1. Mértékletesség

Csokoládé, sütemény, mákos bejgli... Az ünnepek elengedhetetlen kísérõje a sok nehéz étel és a rengeteg édesség. A cukorbetegek számára ilyenkor nehezebb a megtartóztatás, de mégis megfontoltságra intjük a diabéteszes embereket, sõt az egészséges társaikat is. Javasolt ebben az idõszakban a sûrûbb vércukormérés is, mellyel folyamatosan kontrollálhatja szervezete reagálását az édes kihívásokra.

2. Elõrelátás

A karácsonyi ünnepek alatt gyakran kerül sor a rég nem látott rokonok meglátogatására, vagy a vendéglátó házigazda szerepre. Amennyiben cukorbeteg ember van a családban érdemes figyelmeztetni vendéglátóit, akiknek így lehetõségük van megfelelõ ételekkel készülni. Ne felejtsen a szükséges gyógyszerekkel és vércukormérõvel felszerelkezni, amikor vendégségbe indul.

Vidám fogyás - ugróköteles programmal mínusz 3 centi 1 hónap alatt!

2026. január 29.

Légy az ugrókötél mestere, és fogyj vidáman! Gyermekkorod kedvenc játéka most a gyarapodó zsírpárnák elleni harc legjobb fegyvere lehet, ráadásul az egész család csatlakozhat a vidám ugráláshoz!  

4 dolog amire ügyelned kell: 

1. Megfelelő ugrókötél hosszúság - Ha a kötél túl rövid vagy túl hosszú, a vele való gyakorlatozáskor nem optimális mozgást, hanem korrigáló mozgást végzünk, és nem érjük el a kívánt hatást. Ha a kötél túl hosszúnak bizonyul, akkor a kezünkre tekerhetjük a lelógó hosszúságot, vagy egyszerűen megcsomózhatjuk a fogantyú alatt annyiszor, ahányszor az optimális hossz eléréséhez szükséges. Ha a kötél esetleg túl rövid, keressünk egy hosszabbat!

Így derítsd ki, megfelelő-e a kötél hossza: 
Vedd egyik kezedba a kötél mindkét végét. Tedd karod oldalsó középtartásba, mintha egy T betű lennél. Eközben lépj rá azzal a lábaddal a kötél végére, amelyikkel a kötél két végét tartod. Ha a kötél megfeszül, a hossza kifogástalan. Addig változtasd a kötél hosszát, míg el nem éri az ideális hosszt. (A számlálós-digitális fajta ugrókötél nem csomózható!)

 

Téli depresszió - tehetsz ellene!

2026. január 28.

Mindannyian ismerjük az érzést: több alvásra vágyunk, reggel fáradtnak érezzük magunkat, nem vagyunk lelkesek, minél több édességet szeretnénk magunkba gyűrni, és bizony felszedünk pár kilót, ami tovább ront a helyzeten… Kordában lehet-e tartani a hangulatváltozásokat?

Amennyiben a panaszok ennyiben kimerülnek, nem kell aggódnunk, nem valódi depresszióról van szó, csak a természetes napfény hiányáról: délen gyakorlatilag ismeretlen ez az állapot, északon viszont elég gyakori.

Egyik oka a szerotonin (egy ingerületátvivő anyag) szint csökkenése – ennek nagy része a bélben (és nem az agyban!!!) termelődik, így antidepresszánsok szedése helyett inkább figyeljünk bélrendszerünk tehermentesítésére (táplálkozás!), illetve bélflóránk egyensúlyára (probiotikumok szedése).