Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Füstölgünk és kábulunk - menekülés, de hova?

Érdekességek2019. szeptember 29.

Sokan dohányoznak és használnak különféle drogokat. Amikor leültem, hogy megírjam a cikket, arra gondoltam nem szokványos cikket írok. Főleg nem dörgedelmeset. Az nem az én dolgom. Nem írom azt, hogy káros, hogy mérgez, hogy elmegy az esze, a tudata, hogy rombol, belehal, megnyomorít, elbutít, mert ez már elcsépelt. Másképp közelítem meg a témát - az ezotéria oldaláról. Mit jelentenek a cigaretta-, a drog-, alkohol-, gyógyszer- és egyéb függőségek a Lélek szintjén?  

A cigaretta, a drog az alkohol, mind egy olyan princípiumhoz tartoznak, amit úgy hívnak: Neptunusz.

A számmisztikában a 7-es szám tartozik hozzá.
Kibillent formájában: a menekülés a realitásból, túlzások, érzelmileg nagy hullámzások, a látomások, víziók. Továbbá ide tartoznak a szenvedélybetegségek - annak minden formája -, a mérgezések, a magányosság, az elvonulás, a meg nem értettség érzése.

Aki ezt a lelkiállapotot, amit a Neptunusz képvisel, harmonikusan éli meg, az egynek érzi magát a mindenséggel. A tudatalatti elméjét is használja. Fel tud oldódni pótszerek nélkül is. A magányosságot, az elvonulást a saját fejlődésére használja. Meditál és lazít. A csendet arra használja, hogy szembenézzen önmagával, tanuljon a hibáiból, és a lehető legjobbat hozza ki az életéből. Örül a mindennapoknak, a társának, a gyerekének, az alkotásának.

A látomásokat, megérzéseket használja és tanul belőle, de tudja, mikor van a valóságban és mikor a "transz" állapotban. Érdeklődik a misztika iránt, és a HITE is a helyén van.

A feloldódásra mindenkinek van igénye, de sajnos manapság kissé eltorzult a megvalósítás módja. Aki valamilyen pótszerhez nyúl, az azt szeretné, hogy a valóságot eltakarja valamilyen jótékony homály: inkább elmenekül a jelenből, nincs itt.
Zseniális az ember, erre kitalált több módszert is: a dohányzást - ami ugye legális drog -, a gyógyszerfüggőséget - tudjuk mennyi nyugtatót, altatót, zsibbasztót, butítót nyelünk le -, az alkoholfogyasztás mértéktelen növelését, a speedet stb.


Dohányzol?
Miért nem akarsz a többi emberrel egy levegőt szívni? Látszólag egy baráti társaságban vagy, akkor miért gyújtasz rá? Miért gyújt rá szinte mindenki?
Azért, mert nem akarunk bensőséges viszonyt senkivel, mert nem akarunk megnyílni a másiknak, mert nem akarjuk, hogy az érzelmeinket lássák. Ezért füsttel vesszük körül magunkat. Beburkolózunk, eltűnünk a füst mögött, és még ráadásul ködösítünk is! Szó szerint is. Divat lett ködösíteni, elbújni, hazudni - ezt pedig fizikai szinten a cigarettával jelezzük.

Rágyújtunk, mert a világot veszélyesnek érzékeljük. A füst pedig olyan, mint egy védőfal. Igen illékony védőfal. Illúzió és vízió, de jól el lehet bújni mögötte, a látszólagos beszélgetések hamis világában.
Ráadásul épp a tüdőt veszélyezteti - ami a harmonikus emberi kapcsolatok szerve.

Harmonikusak a kapcsolataink manapság vajon?
A tüdőrák NEM a cigarettától jön létre, hanem attól, hogy a sok hamis kapcsolat és hazug barátság ott jelenik meg, egy nagy rákos daganat formájában. Ilyenek a kapcsolataink! Egy nagy rákos daganat!

A drogfogyasztás és a gyógyszerfüggőség a világon mindenhol probléma, főleg a fiatalok és a művészek körében. Ők javarészt a neptuni karakterhez tartoznak, a koronacsakrájuk nyitva, de használni és alkalmazni nem tudják ennek a pricípiumnak a jó oldalát. Önmagukat keresik, de ehhez egyre több pótszerre van szükség. Lebegni akarnak, de nem tanulták meg, hogy ezt meg lehet tenni drog és alkohol nélkül is. Akkor érzik magukat csodálatosan, ellazultan, és szabadon, ha ott van velük valamelyik méreg.

Tényleg ez az igazi szabadságérzés?
Ők vágynak a legjobban - még ha megannyira tagadják is - a traszcendenciára, a megismerésre, az érzékeken túli érzékelésre. És ha megérezték ennek az ízét, akkor pedig nem tudják feldolgozni azt.

Minden művésznek vannak fantasztikus, megmagyarázhatatlan képességei. Sokan ettől megijednek. Pedig a művész épp ettől művész, hogy eltér az átlagtól. Akár fest, akár zenét szerez. De minden művész fentről kapja az információkat, a szellemvilágából, és ha sok üzenetet kap, de nem tudja feldolgozni, a mértéket megtartani, akkor jön a pótszer. A lebegés, a felvágyódás a fentiekhez. Ezért nem állnak stabilan a földön. Mondhatni sokszor elesnek. Fizikailag is, és másképp is.

Nem egyszerű dolog tehát a Neptunusz princípiumát megtartani és az életünkbe beépíteni. Az emberek a kocsmákba, patikákba, borospincékbe és a diszkók által nyújtott illúzió világába menekülnek. Miközben tagadják a fenti világot, nincs semmi hitük, nem tudnak lazítani, meditálni, nem érzik jól magukat, nem használják ősi bölcsességüket, megérzéseiket, az intuícióikat.

Tanuljuk meg, mit üzen a drog és dohányzás által nyújtott illúzió.
Drog helyett: Figyeljünk a meditációra, jógára, különböző lazítási technikákra, a megérzéseink üzenetére, a bölcs elménkre, a jobb agyféltekénk működtetésére, és ezek beleépítésére életünkbe.
Dohányzás helyett: őszinte kapcsolatok, kommunikáció, a világra nyitottnak lenni és észrevenni a szépségét, és benne az embereket.

Merjünk levegőt venni, jó nagyokat, mélyeket, hogy tisztuljon ki a mérgektől az egész szervezetünk. Merjünk élni, a világ nem egy veszélyes hely. Merd használni az elméd teremtő erejét. És főleg: próbálj meg ŐSZINTE maradni.

Szép a magyar nyelv, azt mondja: Ő-szinte-s-ég.
Ő szinte olyan, mint az ég. Ahogy fent-úgy lent, ahogy kívül, úgy belül.

Murányi Gabriella


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Magány vagy egyedüllét?

2024. április 13.

Az élet: magány. Ha az ember magányossága miatt szenved, annak az az oka, hogy nem ismeri önmagát, mert nem érti az élet igazi struktúráját. Majdnem mindenki szenved a magánytól, sokan szinte állandóan. A magányosság és az egyedüllét azonban két teljesen különböző dolog.  

„Egyedül születünk, egyedül élünk, és egyedül halunk meg..."

Általában, aki a magányosságtól szenved, az olyasvalami hiányától szenved, amit nem saját magában keresett. Sokan azért vágynak társra, hogy megértésre találjanak, amit nem képesek megadni önmaguknak. Ahhoz, hogy egyedül tudjunk maradni önmagunkkal, hogy elfogadjuk magunkat, az önismeret által juthatunk el. Ha magunkat ismerjük, a világot ismerjük.

Majdnem mindenki szenved a magánytól, sokan szinte állandóan.

A magányos embernek nincs kivel kapcsolatot teremtenie semmilyen szinten, legyen az csupán ismeretség, barátság vagy tartós szerelem. Ha sikerül is kapcsolatot teremtenie, esetleg nincsenek eszközei arra, hogy azt fenntartsa, és ne szenvedjen tovább a magánytól. Az emberi kapcsolatok segítenek saját értékeink megítélésében és abban, hogy életünk eseményeit megfelelően tudjuk kezelni, hogy összhangba hozzuk a tőlünk függetlenül létező külvilág hatásait belső érzéseinkkel.

A magány akkor következik be, amikor az ember nem tudja megítélni ezeket az értékeket, ami következménye annak, hogy nincs akivel megbeszélje, akitől megerősítést kaphatna. A kommunikáció azért játszik fontos szerepet a mindennapi kapcsolatokban, mert segítségével informálódhatunk folyamatosan arról, hogy mennyire fontos a személyünk a másik számára. 

A magány érzése a másik ember társasága, közelsége utáni vágyakozás miatt alakul ki. Azért van szükség a másik emberre, hogy megerősítsen minket önmagunk értékelésében és segítsen eligazodni a körülöttünk történő dolgokban, segítsen felismerni valódi jelentőségünket. Egyes személyeken könnyebben lehet úrrá a magány mint másokon, ilyenkor sok függ attól, hogy elég erős-e az illető személyisége, vannak-e lelki tartalékai, hogy megküzdjön a magánnyal. Számtalan oka lehet annak, hogy valaki magányosnak érezze magát. 

A legnagyobb kár, amit a magány okozhat, hogy egyes elfojtott szorongások elhatalmasodhatnak, és súlyos rombolást okoznak a személyiségben. Az embereknek szükségük van a szerelemre, a szeretetre. Ezek nélkül nem képesek normális, egészséges személyiségként leélni az életüket.

Ez a kardiológiai rehabilitáció 5 fő eleme

2024. április 13.

A kardiológiai rehabilitáció célja nem csak az, hogy megelőzhető legyen egy második szív-érrendszeri esemény, például szívinfarktus, de az is, hogy a fizikai változtatásokon túli szakértői támogatással érhető, fenntartható, sőt élvezhető legyen az új életmód. Dr. Müller Gábor, a KardioKözpont kardiológusa szerint így lehet a kényszer szülte igényből előnyt kovácsolni.

Milyen betegségek, állapotok esetén fontos a kardiológiai rehabilitáció?

A kardiológiai rehabilitáció többet jelent annál, mint egy szív-érrendszeri esemény, például szívinfarktus után a kórházban történő kezelés. A hosszú távú kardiológiai gondozás célja ugyanis nem csak az esemény utáni felépülés támogatása, de az is, hogy az élet hátralévő része jó minőségű legyen és jelentősen visszaszoruljanak azok a kockázati tényezők, amelyek a szív-érrendszeri betegséghez és esetleg a műtéthez vezettek. Éppen ezért minden jelentős hazai és külföldi szakmai szervezet támogatja a kardiológiai rehabilitációt, beleértve az American Heart Association-t is.

Különösen ajánlott a hosszú távú program az alábbi események után, illetve állapotok megléte esetén:


– szívinfarktus,
– szívkoszorúér betegség,
– szívelégtelenség,
– perifériás artériás betegség (PAD),
– mellkasi fájdalom (angina pectoris),
– bizonyos örökletes szívbetegségek,
– szívizomgyulladás,
– bypass műtét, sztent beültetés, angioplasztika,
– szív- vagy tüdőtranszplantáció,
– szívbillentyű beültetés,
– pulmonális hipertónia.

Kutatás: a közösségi média böngészése több órát vesz el az alvásból

2024. április 12.



Az Alvás Világszervezete (World Sleep Society) 2008 óta minden évben a tavaszi napéjegyenlőség előtti pénteken rendezi meg az Alvás világnapját, hogy felhívja a figyelmet az alvás fontosságára, az alvászavarokra és az egészséges alvás pozitív hatásaira. A szervezet szerint az alvás legalább olyan fontos az egészséges élethez, mint a táplálkozás és a testmozgás. A megfelelő alvás támogatja az emlékezetet és a tanulást, erősíti az immunrendszert, és a test energiaszintjének fenntartását. Ennek ellenére sokan nem alszanak eleget vagy jól, ami káros hatással van az egészségükre és a teljesítményükre.

A Huawei és az Ipsos tavalyi, nyolc európai országban végzett kutatása szerint éppen az alvás okozza a vezető egészségügyi problémát a válaszadók körében: a megkérdezettek 35 százaléka szenved alvási nehézséggel, és ugyanennyien szeretnének változtatni rajta2.

Három és fél óra közösségi-média használat alvás előtt

Sok tényező játszhat szerepet abban, hogy miért nem alszunk jól, ezek közül az egyik leggyakoribb az intenzív közösségimédia-használat. Egy tavalyi felmérés szerint az amerikai felnőttek naponta 3,5 órát töltenek közösségi média-oldalakon lefekvés előtt, vagy sok esetben alvás helyett, a túlnyomó többség a YouTube-on (73,8 százalék) és a Facebook-on (72 százalék) szörfözik.

A helyzetet súlyosbítja, hogy sokan épp ezektől remélnek megoldást, holott a kutatások szerint az elektronikai eszközök által kibocsátott kék fény stimulálja az agyat, és gátolhatja az alvási ciklusban fontos szerepet játszó melatonin nevű hormon természetes esti termelését.

Az okosórák segíthetnek jobban odafigyelni az alvásra

Az alvásmonitorozásban nagy segítséget nyújthatnak a viselhető okoseszközök, amelyek alvásfigyelő funkciója széles körben elterjedt, ám sokan még mindig nem ismerik ezt a lehetőséget kellő mértékben. A Huawei fentebb idézett felmérése szerint a válaszadók átlagosan csak két és fél okosóra-funkciót tudtak megnevezni, és ezek között ritkán szerepel az alvásfigyelés. Holott az okosórát használók pozitív hatásról számolnak be: a megkérdezettek jóval több mint fele, 61 százaléka használja az alvásfigyelő funkciót, és a válaszadók 39 százaléka állította azt, hogy eszközük hatására jobban figyelnek alvásukra.