Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Gyógyulás, öngyógyítás! De hogyan?

Érdekességek2018. július 09.

Amikor a lélek hosszú ideje elnyomásban él, amikor a rengeteg félelem begyűrűzik, akkor a fizikai testben megjelennek különböző rendellenességek. Az orvostudomány ezeket betegségnek hívja. Én azt szoktam mondani, hogy fizikai testben megjelenő negatív tünetek. Azért vannak, hogy figyelmeztessenek arra, hogy valami nem jó és ideje változtatni.  

Most már talán azokat az időket éljük, hogy ki lehet mondani: fejlődni jövünk a Földre. Talán már ott járunk, hogy egy ilyen mondatot olvasva, nem kattintunk tovább, hanem egy nagy levegőt véve, a dolgok mögé nézünk. Mindannyian megtapasztaltuk már azt, hogy az életben hol fent, hol lent vagyunk. Éreztük már azt is, hogy amikor minden jó, akkor az egész közérzetünk is jó. Amikor pedig a hullám lenti részében vagyunk, akkor még a testünk is nehezebb, fáradtabb. Ilyen a duál világ.

Valójában minden mindennel összefügg. Ami bent zajlik, az megjelenik a fizikai kinti valóságunkban is. Ez azt jelenti, hogy ha bent félelem uralkodik, akkor ez az energia a testre is kihat. Ha valakire tartósan dühösek vagyunk például, akkor jó tudni, hogy ezt a haragot és dühöt a máj raktározza első sorban. Talán innen ered a „ rossz májú” kifejezésünk… Ezért nagyon fontos kideríteni, hogy ki vagy mi a harag, düh oka. Többek között sokszor a plusz kilóknak is a harag és a düh az egyik okozója.


Amikor szeretet hiányos energiában növünk fel, akkor a hasnyálmirigy működése fog megváltozni, aminek hosszú távú következménye a cukorbetegség. Orvosilag gyógyíthatatlan. Intuitív gyógyításra viszont szépen reagál. Abban a pillanatban, hogy megtaláljuk az igazi gyökerét annak, hogy mikor és hol veszett el a szeretet, ez a tünet is változhat.

Manapság szinte minden második ember pánikbeteg vagy depressziós. A pánikbetegség mögött sokszor áll a felelősségvállalás hiánya. Sokszor látom, hogy a pánikbetegségek mögött az a tudattalan felismerés áll, hogy nem vagyok képes felelősséget vállalni magamért. Amíg ez nincs meg, addig a pánikkal jól el lehet tölteni az időt. Ráadásul a család figyelme is extra felénk ilyenkor. Nyilván nem lehet általánosítani, ezért a theta konzultációk során különös figyelemmel dolgozunk a pánikbetegséggel. Nagyon kellemetlen tünet együttesekből áll össze, és sokszor egészül ki depresszióval.

A theta healing technikát azért is szeretem, mert nagyon hatékony. Szinte az első alkalommal már olyan régről hozott programokat találunk meg, melyek lecserélése azonnali elmozdulást hoz, legyen az bármilyen betegség.

Viszont annak elfogadása az egyik legfontosabb pont, hogy én okoztam magamnak ezt a betegséget, tehát én vagyok az is, aki ezt meg tudja gyógyítani.

Igen, de hogyan? Szokták kérdezni.

Amikor betegségtünetes kliensekkel dolgozom, akkor mindig kapnak gyakorlatokat, amiket otthon végeznek két konzultáció között. Rendkívül érdekes számomra megtapasztalni szinte mindig ugyanazt a forgatókönyvet. Legyen az bármilyen orvosilag betegségnek mondott állapot, mindig tőlem várják a gyógyítást, a megoldást. Tehát sokan el sem kezdik a gyakorlatokat, és persze mindig van rá magyarázat, hogy miért…

Viszont a megoldás Benned van. Segítek persze, de a titok abban rejlik, hogy oda tudlak vezetni, ahonnan elindult a már testben megjelenő rendellenesség vagy lelki sérülés.
A lényeg viszont itt van: hajlandó vagy-e ezt elfogadni? Hajlandó vagy-e kicsit fentről ránézni az életedre? Hajlandó vagy-e túllépni a fájdalmakon, kilépni az önsajnáló énedből, elengedni az áldozat mintádat???

Hajlandó vagy-e megbocsátani? És a megértéseken keresztül meggyógyulni?

Ha a válaszod igen, akkor indulhat egy közös utazás. Nem engedem el a kezed, és végig tudlak vezetni az igazi gyógyuláson, de tenned kell Neked is.

Amikor a gyakorlatokra kerül a sor és átbeszéljük mit és hogyan, akkor már látom, hogy ki az, aki valóban akarja a változást és ki nem. Ez mindig egy izgalmas kihívás számomra is. Mindig hagyok időt arra, hogy ráérezzenek az önszeretet ízére. Hiszen ez az első lépés: szeretem-e magam annyira, hogy megengedjem magamnak a változást, a gyógyulást?

Rengeteg trükkel igyekszem segíteni a napi gyakorlatok alkalmazását, de senki helyett nem tudom elvégezni. Nem több órás és bonyolult dolgokra kell gondolni. Napi néhány perces elfoglaltság ez saját magaddal…

Egyszerű a képlet: ha már elmúltál 40 éves, akkor legalább 4 évtizede élsz a megszokott és rögzült mintáid szerint. Sajnos nincs rajtunk egy olyan kapcsoló, amit átbillentve azonnal megváltozunk. Minden sejtünk ugyanazon programokkal dolgozik 4 évtizede… Tehát át kell tanítani magunkat az újra, és ehhez kellenek a gyakorlatok.

Tehát van öngyógyítás. A kulcskérdés csak az, hajlandó vagy-e megtalálni azt a gyökér okot, ami kiváltotta? Akarod-e valóban a változást? Hajlandó vagy-e tenni magadért?

A világ akkor lesz békés és harmonikus, ha Te ott bent is az vagy. A gyógyuláshoz első sorban Te kellesz, és a tiszta szándékod.


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Tájékoztatás a látogatási korlátozásról és tilalomról, valamint a kötelező maszkhasználat elrendeléséről

2025. január 05.



2025. január 2-án 12 órától a járványügyi helyzet miatt a Semmelweis Egyetem Klinikai Központjának betegellátó szervezeti egységeinél látogatási korlátozást és tilalmat, valamint kötelező maszkhasználatot rendeltek el. 

A 1/2025. (I.2.) számú Klinikai Központ elnöki utasítás a hazai járványügyi helyzet kedvezőtlenebbé válása miatt a Semmelweis Egyetem Klinikai Központjának betegellátó szervezeti egységeinek területén a betegek, látogatók és dolgozók egészségének védelme érdekében látogatási korlátozást és tilalmat, valamint kötelező maszkhasználatot rendel el.

Ennek értelmében az egyetem betegellátó egységeinél a jelentős számú légúti megbetegedés miatt tilos a betegek látogatása. A tilalom alól kivételt képeznek:


az életveszélyes állapotú vagy életvégi ellátásban részesülő betegek hozzátartozója vagy hozzátartozói, előzetes klinikavezetői engedély alapján;
a kiskorú betegek szülei vagy törvényes képviselői közül egy szülő, törvényes képviselő, aki folyamatosan a gyermek mellett tartózkodhat;
a Neonatális Intenzív Centrumokban (NIC/PIC) fekvő újszülöttjét látogató édesanya, és a szülészeti részlegeken a vajúdás és szülés idején az apa;
valamint egyéb, különleges esetek, a betegellátó szervezeti egység vezetőjének engedélyével.


A rendelet értelmében kötelező az orrot és szájat eltakaró maszk a betegellátó szervezeti egységekben a betegellátási területeken és a várótermekben. Az előírás minden egészségügyi dolgozóra, betegre és látogatóra vonatkozik, kivéve a 6 év alattiakat és a mentálisan érintett betegeket. A maszkokat az intézmény területén a szabályoknak megfelelően kell használni, szükség esetén az intézmény biztosítja az egyszer használatos maszkokat.

Emellett a rendelet felhívja a figyelmet a kézmosás és kézfertőtlenítés fontosságára is!

Mitől lesz nyugodt a babavárás? Tippek, tanácsok a stresszmentes 9 hónaphoz

2025. január 05.



Egy gyermek érkezése izgalmakkal teli időszak, főleg, amikor az első babát várja a család. A bizonytalanság, a stressz, a felesleges idegeskedés azonban sem a kismamának, sem a kisbabának nem tesz jót, ráadásul a félelmek, aggodalmak legtöbbször abból adódnak, hogy a leendő szülők nem rendelkeznek elegendő információval, és túl sok a bizonytalanságot erősítő tényező.

Összegyűjtöttünk néhány tanácsot, amelyek segítenek, hogy nyugodtabban, kiegyensúlyozottabban teljen ez a 9 hónap.

Készülj fel testileg és lelkileg is

Egy valóban nyugodt várandósság nem a fogantatással kezdődik, hanem az azt megelőző hetekben-hónapokban. 

A lelki ráhangolódás érdekében pároddal beszélgessetek sokat a családalapításról, a családbővítésről osszátok meg egymással gondolataitokat, keressetek együtt választ a felmerülő kérdésekre. A nyugodt fogantatás és babavárás egyik legfontosabb feltétele, hogy mindketten életeteknek abban a szakaszában legyetek, amikor nyitottak vagytok azokra a változásokra, amiket egy gyermek születése hoz magával.

Az egészségügyi alkalmasság felmérésére a leendő kismamának érdemes nőgyógyászati vizsgálatot, rákszűrést, citológiai vizsgálatot csináltatni, ill. célzott vér- és vizeletvizsgálattal jó előre kiszűrni, hogy esetleg fennállnak-e a várandósságot veszélyeztető és a fogantatást nehezítő egészségügyi problémák.

A leendő apukának andrológiai szakrendelésre és laborvizsgálatra érdemes bejelentkezni, az első a nemzőképességről, a második az általános egészségi állapotról ad információt.

A felkészülési időszakban a felesleges, ill. mellőzhető gyógyszerek szedését érdemes abbahagyni, természetesen orvosi konzultáció után.


Kerülni kell a dohányzást, a dohányfüstöt és az alkoholfogyasztást is. 


A tervezett fogamzás előtt három hónappal legcélszerűbb megkezdeni a magzatvédő vitaminok szedését, hiszen kutatások szerint a veleszületett rendellenességek egyharmada védhető ki a folsavtartalmú multivitaminokkal. A 12. hétig mindenképpen, de mai ismereteink szerint a várandósság teljes időtartamában javasolt a magzatvédő vitamin szedése, ugyanis így a koraszülés kockázata is csökkenthető.

5 gyakori tévhit a vérzékenységről

2025. január 04.

A vérzékenység kapcsán a legtöbben a súlyos hemofíliára gondolnak, ám az állapotnak több típusa is ismert. Dr. Ercsei Ibolyától, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusától megtudhattuk, vajon milyen tévhitek keringenek a vérzékenységről a köztudatban.

Hosszú vérzési idő a legfőbb tünet

Való igaz, sokaknak az tűnik fel, hogy a sebeik hosszan véreznek, nehezen áll el. De a vérzékenységnek egyéb tünetei is lehetnek, például gyakori orrvérzés, erős menstruáció, fogmosáskor gyakran vérző fogíny, valamint figyelemfelhívó jel az is, ha kék-zöld foltok tarkítják a bőrt, anélkül, hogy előzőleg beütöttük volna magunkat valamibe.

Mindig észrevehető tüneteket okoz

Bár sok esetben vannak a vérzékenységnek tünetei, ám ha igen enyhe a probléma, még az is lehet, hogy az illetőnek fel sem tűnik az állapot- mondja dr. Ercsei Ibolya, a Trombózis-és Hematológiai Központ hematológusa.

Vérzékenység=hemofília

Nagy tévedés, amikor a vérzékenységet a hemofíliával azonosítják. A hemofíliai az a vérzékenység egy típusa, aminek több súlyossági fokozata is van. Legenyhébb esetben csak igen ritkán vérzik a beteg, míg súlyos formájában a spontán vérzés is igen gyakori (ez az izmokban, ízületekben is előfordulhat). Szintén a vérzékenységhez tartozik az ún. Von-Willebrand betegség, melyről bár kevesebbet hallani, ám igen sok embert érint. Enyhe esetben a beteg akár úgy is leélheti az életét, hogy nem is tud az állapotáról.

Csak férfiak lehetnek hemofíliások

A tévhit onnan származik, hogy férfiaknál lépnek fel tünetek, ám a nőknél is fennállhat hemofília, viszont rendszerint ők csupán hordozók, mivel van nekik egy egészséges X kromoszómájuk még. (hemofíliásoknál a hibás gén az X kromoszómán helyezkedik el).

A vérzékenyek nem sportolhatnak

Mivel a vérzékenységnek több súlyossági formája is létezik, ezért nem lehet kijelenteni, hogy nem sportolhatnak. A kérdés inkább a hemofíliások esetén érdekes, főleg azoknál, akiknél súlyos formában van jelen. Általánosságban azonban elmondható, hogy a megfelelő kezelésben részesült hemofíliások nem csak hogy mozoghatnak, de javasolt is, ugyanis a jól felépített izomzat még védelmi funkciót is ellát, így csökkenti a bevérzések kockázatát. Előtte természetesen ajánlott szakorvossal egyeztetni, valamint a balesetveszélyes/küzdősportok kerülendőek.