Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Gyógyulás, öngyógyítás! De hogyan?

Érdekességek2018. július 09.

Amikor a lélek hosszú ideje elnyomásban él, amikor a rengeteg félelem begyűrűzik, akkor a fizikai testben megjelennek különböző rendellenességek. Az orvostudomány ezeket betegségnek hívja. Én azt szoktam mondani, hogy fizikai testben megjelenő negatív tünetek. Azért vannak, hogy figyelmeztessenek arra, hogy valami nem jó és ideje változtatni.  

Most már talán azokat az időket éljük, hogy ki lehet mondani: fejlődni jövünk a Földre. Talán már ott járunk, hogy egy ilyen mondatot olvasva, nem kattintunk tovább, hanem egy nagy levegőt véve, a dolgok mögé nézünk. Mindannyian megtapasztaltuk már azt, hogy az életben hol fent, hol lent vagyunk. Éreztük már azt is, hogy amikor minden jó, akkor az egész közérzetünk is jó. Amikor pedig a hullám lenti részében vagyunk, akkor még a testünk is nehezebb, fáradtabb. Ilyen a duál világ.

Valójában minden mindennel összefügg. Ami bent zajlik, az megjelenik a fizikai kinti valóságunkban is. Ez azt jelenti, hogy ha bent félelem uralkodik, akkor ez az energia a testre is kihat. Ha valakire tartósan dühösek vagyunk például, akkor jó tudni, hogy ezt a haragot és dühöt a máj raktározza első sorban. Talán innen ered a „ rossz májú” kifejezésünk… Ezért nagyon fontos kideríteni, hogy ki vagy mi a harag, düh oka. Többek között sokszor a plusz kilóknak is a harag és a düh az egyik okozója.


Amikor szeretet hiányos energiában növünk fel, akkor a hasnyálmirigy működése fog megváltozni, aminek hosszú távú következménye a cukorbetegség. Orvosilag gyógyíthatatlan. Intuitív gyógyításra viszont szépen reagál. Abban a pillanatban, hogy megtaláljuk az igazi gyökerét annak, hogy mikor és hol veszett el a szeretet, ez a tünet is változhat.

Manapság szinte minden második ember pánikbeteg vagy depressziós. A pánikbetegség mögött sokszor áll a felelősségvállalás hiánya. Sokszor látom, hogy a pánikbetegségek mögött az a tudattalan felismerés áll, hogy nem vagyok képes felelősséget vállalni magamért. Amíg ez nincs meg, addig a pánikkal jól el lehet tölteni az időt. Ráadásul a család figyelme is extra felénk ilyenkor. Nyilván nem lehet általánosítani, ezért a theta konzultációk során különös figyelemmel dolgozunk a pánikbetegséggel. Nagyon kellemetlen tünet együttesekből áll össze, és sokszor egészül ki depresszióval.

A theta healing technikát azért is szeretem, mert nagyon hatékony. Szinte az első alkalommal már olyan régről hozott programokat találunk meg, melyek lecserélése azonnali elmozdulást hoz, legyen az bármilyen betegség.

Viszont annak elfogadása az egyik legfontosabb pont, hogy én okoztam magamnak ezt a betegséget, tehát én vagyok az is, aki ezt meg tudja gyógyítani.

Igen, de hogyan? Szokták kérdezni.

Amikor betegségtünetes kliensekkel dolgozom, akkor mindig kapnak gyakorlatokat, amiket otthon végeznek két konzultáció között. Rendkívül érdekes számomra megtapasztalni szinte mindig ugyanazt a forgatókönyvet. Legyen az bármilyen orvosilag betegségnek mondott állapot, mindig tőlem várják a gyógyítást, a megoldást. Tehát sokan el sem kezdik a gyakorlatokat, és persze mindig van rá magyarázat, hogy miért…

Viszont a megoldás Benned van. Segítek persze, de a titok abban rejlik, hogy oda tudlak vezetni, ahonnan elindult a már testben megjelenő rendellenesség vagy lelki sérülés.
A lényeg viszont itt van: hajlandó vagy-e ezt elfogadni? Hajlandó vagy-e kicsit fentről ránézni az életedre? Hajlandó vagy-e túllépni a fájdalmakon, kilépni az önsajnáló énedből, elengedni az áldozat mintádat???

Hajlandó vagy-e megbocsátani? És a megértéseken keresztül meggyógyulni?

Ha a válaszod igen, akkor indulhat egy közös utazás. Nem engedem el a kezed, és végig tudlak vezetni az igazi gyógyuláson, de tenned kell Neked is.

Amikor a gyakorlatokra kerül a sor és átbeszéljük mit és hogyan, akkor már látom, hogy ki az, aki valóban akarja a változást és ki nem. Ez mindig egy izgalmas kihívás számomra is. Mindig hagyok időt arra, hogy ráérezzenek az önszeretet ízére. Hiszen ez az első lépés: szeretem-e magam annyira, hogy megengedjem magamnak a változást, a gyógyulást?

Rengeteg trükkel igyekszem segíteni a napi gyakorlatok alkalmazását, de senki helyett nem tudom elvégezni. Nem több órás és bonyolult dolgokra kell gondolni. Napi néhány perces elfoglaltság ez saját magaddal…

Egyszerű a képlet: ha már elmúltál 40 éves, akkor legalább 4 évtizede élsz a megszokott és rögzült mintáid szerint. Sajnos nincs rajtunk egy olyan kapcsoló, amit átbillentve azonnal megváltozunk. Minden sejtünk ugyanazon programokkal dolgozik 4 évtizede… Tehát át kell tanítani magunkat az újra, és ehhez kellenek a gyakorlatok.

Tehát van öngyógyítás. A kulcskérdés csak az, hajlandó vagy-e megtalálni azt a gyökér okot, ami kiváltotta? Akarod-e valóban a változást? Hajlandó vagy-e tenni magadért?

A világ akkor lesz békés és harmonikus, ha Te ott bent is az vagy. A gyógyuláshoz első sorban Te kellesz, és a tiszta szándékod.


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Hogyan kell használni a fényvédő termékeket?

2025. július 03.



A fényvédő termékek teljes mértékben csak akkor hatékonyak, ha megfelelő mennyiségben és időközben alkalmazzák őket.

Az átlagos testméretű felnőttek teljes testfelületének védelméhez kb. hat teáskanálnyi (kb. 35 ml) mennyiségnek megfelelő fényvédő készítmény szükséges. Ajánlatos már a napozás, napon tartózkodás előtt 20 perccel bekenni a bőrt, és ezt kétóránként megismételni.

Fürdés, erős izzadás után is ismételni szükséges a bőr lekenését. Egy átlagos flakonnyi fényvédő készítmény tehát 1-2 nap alatt elfogy. Ha ennél tovább kitart, akkor valami helytelen volt az alkalmazás során.

Sokan a tartós napozás helyett megszakításokkal napoznak, mert így vélik elkerülni a tartós sugárzás hatását. A rossz hír az, hogy az ultraviola sugárzás hatása felhalmozódik (kumulálódik) a nap folyamán, tehát a napozásra szánt összidő ne legyen több fél–egy óránál.

Nem múlik a nyakmerevség? Fontos az orvosi kivizsgálás

2025. július 03.



A nyaki merevség általában egy egyszerű „elalvás” miatt alakul ki, de ha az állapot tartósan fennáll, az jelentősen rányomja a bélyegét a hétköznapokra, különösen, ha más tünetek, például váll- vagy fejfájás is társulnak mellé. Dr. Csengei Gábor PhD, a Fájdalomközpont – Prima Medica reumatológusa azokra a jelekre hívta fel a figyelmet, amelyekkel orvoshoz kell fordulni.

A merev nyak az autóvezetésben is akadályozhat

A nyakmerevség jellegzetes tünete a fájdalom és nyak mozgatásának nehézsége, amely főként a fej oldalra fordításkor jelentkezik. Néha a nyak olyan merevvé válhat, hogy csak a teljes test elfordításával tudunk oldalra nézni. Igen gyakran jelentkezik ez a panasz reggel, felkelés után, ám egyes esetekben egész nap fennmarad a merevség. Máskor konkrét mozdulathoz köthető a fájdalom, amikor mintegy „meghúzzuk” a nyakunkat. Elképzelhető, hogy a nyaki probléma az oka a fejfájásnak, váll- és karfájdalomnak is.
– A nyaki merevséggel járó fájdalom az egészen enyhétől a komoly, éles, kínzó érzésig terjedhet. Különösen oldalra fordításnál nyilallhat bele a fájdalom a testrészbe, ami adott esetben lehetetlenné teszi az olyan mindennapos tevékenységeket, mint például az autóvezetés.

Izomfeszülés és gerincprobléma is okozhatja


A nyakmerevség leggyakoribb oka a rándulás. Különösen a lapockaemelő izom hajlamos a sérülésre, amely összekapcsolja a nyaki gerincet a vállal. Ez az izom számos, hétköznapi tevékenység során megrándulhat, terhelődhet. Ilyen lehet például a rossz pozícióban történő alvás, a sportsérülés, amikor hirtelen behatásra oldalra csapódik a fej, vagy éppen a tartós, helytelen nyakpozíció, jellemzően számítógép- vagy mobiltelefon-használat kapcsán. Az is gyakori eset, hogy a tartós stressz miatti izomfeszültség okozza a nyak merevségét is – foglalja össze a tudnivalókat Csengei doktor.

A fenntartható táplálkozás gyakorlati szempontjai

2025. július 02.



Nincs általános és globális fenntartható étrend. Egy étrend akkor fenntartható, ha az adott nemzet földrajzi elhelyezkedéséhez, környezeti adottságaihoz, gasztronómiai szokásaihoz, vallási előírásaihoz alkalmazkodik. Hatalmas jelentőséggel bír a fenntarthatóságon belül a reklámokból oly jól ismert „vedd a hazait!” Valóban tisztában vagyunk azzal, mikor minek van szezonja? A nagy élelmiszerláncok januártól decemberig kínálnak szinte minden zöldséget, gyümölcsöt. A szezonális termékek közti eligazodásban – az áron kívül – segítségünkre lehet az MDOSZ Terítéken az egészség FB oldala, ahol elérhető az ún. szezonális táblázat (1. táblázat).




Fenntarthatósági szempont
Tevékenység


Húsfogyasztás
Az elfogyasztott hús mennyiségének csökkentése
Heti legalább 1 húsmentes nap beiktatása Hús kiváltása egyéb teljes értékű fehérjékkel (tojás, tejtermékek)


Halfogyasztás
Heti legalább egy alkalommal fogyasszunk halat
Válasszuk az MSC jelzéssel ellátott termékeket
Fogyasszunk minél több hazai halt


Élelmiszerhulladék
Tervezzük meg előre az étrendünket Bevásárlás előtt készítsünk listát és ne menjünk éhesen vásárolni Figyeljünk a szavatossági időre és a termékek megfelelő tárolására Vigyünk magunkkal többször használatos zsákot és szatyrot a termékeknek


Globalizáció élelmiszerkilométer
Válasszunk helyi termékeket Ellenőrizzük a termék címkéjén a származási országot Fogyasszunk idényjellegű zöldségeket és gyümölcsöt


Egészséges táplálkozás
Csak annyi táplálékot vigyünk be, amennyire szervezetünknek ténylegesen szüksége van Étkezzünk rendszeresen és változatosan Ha nem szükséges, ne zárjunk ki semmit az étrendünkből Kerüljük a feldolgozott élelmiszereket