Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Így frissítsd fel az otthonodat, 3 egyszerű lépésben!

Érdekességek2022. március 23.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.A tavasz beköszöntével a legtöbben átrandezik a lakásukat, selejteznek és takarítanak, hogy változtassanak szokásaikon, életmódjukon. Ahhoz azonban, hogy a megújulás, a "tiszta lappal indulás" valóban teljes legyen, érdemes lehet a környezetünkön is változtatni. Ehhez adunk most néhány tippet: öltöztesd otthonodat is idei díszbe!  

Cseréld le az utált bútorokat!


Szinte minden lakásban akad olyan bútordarab, amely régóta szúrja az ott lakók szemét. Egy kopott, rokonok által lepasszolt éjjeliszekrény, egy előző lakók által itt hagyott, ronda színű szék… estig sorolhatnánk. Ha a te lakásodban is van ilyen tárgy, a legjobb, amit tehetsz, ha ellátogatsz egy megbízható bútor webshopra, és beszerzel helyette egy sokkal szebbet.

Hidd el, ha akár csak egyetlen kérdéses darabot cserélsz le egy friss, modern elemre, az egész lakás hangulata sokkal jobb lesz. Nem kell sok ahhoz, hogy szebb környezetet varázsolj magadnak – ne félj kitörni a komfortzónádból!

Térj el a megszokott elrendezéstől!

Elő a papírt és a ceruzát: ha úgy érzed, az egyik helyiség – vagy az egész lakás – elrendezése lehetne sokkal jobb is, bátran tervezd meg, hogyan lehetne ezt-azt odébb tologatni! Ha egy kicsit tágítod a képzeletedet, könnyedén átláthatsz a berögzült kereteken (vagy ahogy angolul mondják, „think out of the box!”) Könnyen lehet, hogy a jelenlegi elrendezés akadályoz a mozgásban, vagy értékes helyeket tesz kihasználatlanná. Szerencsére ezen egyszerűen és költséghatékonyan segíthetsz. Az egész procedúra csak egy kis ötletelésbe, egy kardió edzésnek is beillő bútor tologatásba és egy rövid takarításba kerül – és máris azt érezhetjük, mintha egy kisebb vagyont fektettünk volna otthonunk felújításába.

Vigyél új színeket a térbe!

Itt az idő, hogy belevesd magad a kreatív ötletelésbe, és felfrissítsd az évek alatt megfakult falakat! Ha nem akarsz drasztikus változást, már azzal is sokat tehetsz, ha a jelenlegi színeket frissíted fel néhány friss réteggel. De ha készen állsz valami egészen új kalandra, ne félj új árnyalatokat kipróbálni! Az is szuper, ha a személyes kedvenc színeidből indulsz ki – hiszen minden színből rengeteg árnyalat létezik, így biztosan találsz majd olyat, ami illik az adott szoba, vagy helyiség hangulatához. Ugyanakkor azt javasoljuk, hogy vedd figyelembe az új vagy meglévő bútorok, szeretett dekorációk színvilágát is. Így sokkal könnyebben jön majd a harmónia!
 
Képforrás: Canva Pro adatbázis.

forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Június 15-22: Az inkontinencia hete

2026. június 18.

Amikor senki nem meri kimondani: inkontinencia a családban



Sok családban nem az inkontinenciatermék kiválasztása a legnehezebb lépés, hanem az első mondat. Az, amikor valaki végre kimondja: segítségre van szükség. Addig sokszor mindenki kerülgeti a témát. Az idős hozzátartozó szégyelli, a család nem akarja megbántani, a probléma pedig közben egyre több kellemetlen helyzetet okoz.

A vizelettartási nehézség gyakran nem egyik napról a másikra válik nyilvánvalóvá. Először csak apró jelek tűnnek fel: gyakoribb ruhacsere, nedves ágynemű, kellemetlen szag a szobában, sietős mosás, bezárt fürdőszobaajtó, elmaradó családi programok. Az érintett kevesebbet mozdul ki, kerüli a hosszabb utakat, nem szívesen alszik máshol, ingerülten reagál a kérdésekre, vagy azt mondja: „nincs semmi baj”. A család ilyenkor sokszor érzi, hogy változás történt, de nem tudja, hogyan közelítsen.

Pedig a hallgatás ritkán segít. Az inkontinencia nem szégyen, hanem gyakori egészségügyi és gondozási helyzet. Lehet átmeneti, lehet tartós, jelentkezhet műtét, betegség, szülés, prosztataprobléma, mozgáskorlátozottság, gyógyszerszedés vagy időskori állapotromlás mellett is. Éppen ezért visszatérő vagy tartós panasz esetén fontos az orvosi kivizsgálás. A megfelelő betét, nadrágpelenka vagy pelenkanadrág sokat segíthet a mindennapokban, de nem helyettesíti annak tisztázását, hogy mi áll a tünet mögött.

Csak ne nassolnék annyit...

2026. június 17.

Rossz táplálkozási szokásaink

Munkahelyen vagy otthon, étkezések között vagy tévénézés közben, vendégségben vagy a késve érkezõ baráti társaságot várva - nassolhatunk mindenütt és a nap minden szakában, alkalomban nincs hiány... Könnyen kísértésbe esünk, és "meggyõzzük magunkat" róla, mert a rágcsálnivaló rendszerint kéznél van. Pedig a nassolást nem szabad túlzásba vinni, még kevésbé rendszeressé tenni! Néhány megoldás a fölösleges "ropogtatás" csökkentésére vagy elkerülésére.

Hiába a sok figyelmeztetés és ellenvetés, táplálkozási szakemberek intelmei, a nassolásnak egyre több buzgó követõje akad... Egy kis rágcsálni való igazán nem árthat délutánonként vagy éppen este, a tv elõtt ülve - vélik sokan -, pedig tévednek: a rendszeres "ropogtatás" vagy "egy kis plusz" a hûtõszekrénybõl nem marad negatív következmények nélkül egészségünkre nézve. Ezért hát tennünk kell ellene, illetve meg kell elõznünk ezt a fajta "függõséget"...

Szénanátha, légúti allergiák, gyulladások ellen

2026. június 17.

A légút érzékeny nyálkahártyáját folyamatosan érik támadások a beszippantott különféle porok (pl. virágpor), cigaretta és városi füstök, valamint a szinte mindenütt jelen lévõ vírusok és baktériumok által. Immunrendszerünk nyújt védelmet a káros hatásokkal szemben, ha azonban a szervezet legyengült, az immunrendszer nem képes megfelelõen ellensúlyozni a légutat ért káros hatásokat.

Torma, fokhagyma, gyömbér és antioxidánsok

A légút nyálkahártyája az irritációk és az immunreakciók eredményeként gyulladásba kerül, ami váladékozást, valamint a légutak tisztítását célzó reflexfolyamatot, köhögést eredményez. Elõfordul, hogy az immunrendszer túlzott mûködésbe jön. Például a szénanátha esetében, melyet virágporok, pollenszemcsék váltanak ki. A szervezet ellenreakciója olyan heves lehet, hogy légúti és szempanaszokat: köhögést, viszketésérzést, könnyezést, orrfolyást, görcsöt eredményezhet.