Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Interjú Illemtan - álláskeresőknek

Érdekességek2021. január 30.

Az élet bizonytalan. Kezdjük a desszerttel! Az állás interjú nagyszerű dolog! Tulajdonképpen olyan hely, ahol kizárólag nagyszerű dolgok történhetnek velünk. Kávéval kínálnak, új emberekkel ismerkedhetünk meg, és kíváncsiak ránk. Ha nem bennünket vesznek fel, akkor sem leszünk rosszabb helyzetben, mint jelenleg.  

Mégis sokan rettegve mennek el az interjúra, és bakit bakira halmoznak, főleg ami az etikettet illeti. Ha kávéval-teával, ásványvízzel kínálnak, tilos azt válaszolni: Ebben a sorrendben jó lesz! Ennyit mindannyian tudunk, ám az illemtanról sokkal kevesebbet. Rövid összeállításunk a felvételi beszélgetéseken való illedelmes viselkedésről szól, irodai környezetben.

Az alapok

Minden cégnél illik elegánsan megjelenni. A piros tilos!? Ugyan! Olyan holmiban kell menni, ami jellemző, nem hivalkodó és nagyon jó minőségű. Az interjún ápolt legyen a körmünk, (férfiaknak is!) hiszen a kezünk mindig előtérben van. Hajunk legyen gondozott, és a cipőnket is meg kell pucolni a találkozó előtt. Ne hordjunk kirívó ékszert, és sminkeljünk diszkréten. Nem javasolt a túlságosan mini szoknya viselete. Az ékszernél az alapszabály, hogy kettőnél többet ne viseljünk. Ha fülbevalónk diszkrét, akkor egy nyakék és karkötő, ha erőteljesebb, akkor fülbevaló és még egy ékszer a maximum.
Férfiként a nyakkendőnk - ha viselni kell - mindenképp a megfelelő magasságúra legyen kötve, a nyakkendő csúcsa elérje a nadrágszíj vagy a nadrággomb vonalát.

A hagyományos etikettel általában mindenütt nyerők lehetünk

Az érkezés

Tévhit, hogy hosszú percekkel előbb kell érkezni. ha mégis így teszel, nézz körbe a környéken, nézd meg a bemenő és kijövő kollégák arcát, testbeszédét, vajon mennyire szerethetnek itt dolgozni? 
Légy pontos, de 5 percnél korábban ne érkezz ha lehet. A recepción vagy a titkárságon mutatkozz be, mosolyogj, és magabiztosan mondd meg, kihez jöttél. Ha hellyel kínálnak, legyen nálad egy szakkönyv, vagy szakmai lap, hogy jó benyomást kelts, mutasd meg, hogy minden percedet a szakma megismerésével töltöd. (Ha a pozíció olyan akkor a mobilodon is olvashatsz, de inkább jobb, ha mégsem telefonozunk várakozásközben!)
Könyvelőknek pénzügyi lap, marketingesnek a Kreatív legújabb száma, stb ...

Érkezéskor a házigazda nyújtja a kezét. Ha hölgy érkezik, akkor a nő ad kezet először. Ha izraeli (zsidó vezetésű) céghez megyünk, akkor a nők inkább ne nyújtsanak kezet, mert ott ez akár udvariatlanságnak is számíthat. Egyszerre üljünk le a munkáltatóval, várjuk meg, míg hellyel kínál bennünket. Fontos, hogy ő jelölje ki, hogy hová akar ülni. Ne lenne jó elfoglalnunk a helyét. Legyen nálunk egy önéletrajz, még akkor is, ha már korábban el kellett küldeni.  

Általában az interjún 1-3 fő van jelen a cég részéről. A cég oldaláról is illetlenség, ha első beszélgetésen egyből egy bizottság elé teszik be a jelöltet - indokolt esetben ennek lehet oka, de ritka dolog.

A névjegy

A találkozón okos dolog lehet névjegyet is adni, főleg, ha mi is kapunk. A névjegyen a nevünk, a címünk (e-mail is!) telefonszámunk és a végzettségünknek megfelelő titulus álljon, semmi más. Jó ötlet lehet egy QR kód a Linkedin profilunkra. Aki állást keres, készíttessen magának hófehér egyszerű névjegyet. Illetlenség a jelenlegi céges névjegyünket átadni. Az sem jó, ha mindenféle olcsó, cifra kártyát készíttetünk.


A kínálás

A kávé, tea, ásványvíz oldja feszültséget, barátibbá teszi a beszélgetésünket. Fogadjuk el bátran a kínálást. Egyszerre csak egy dolgot kérjünk. Apró figyelmesség, kifelé menet köszönjük meg a titkárnőnek a kínálást. Ezzel megjegyez bennünket, és megalapozzuk jó hírünket! A vizet tilos első hajtásra meginni, és nem illik a pohárban hagyni sem. A kávéba a cukrot a kanálla tesszük bele.

Kávé és személyiség

A kávézás főnöknek – beosztottnak jó lehetőség egy kis játékra:

A kávézás illemtana

A kávéba a cukrot a kiskanállal tegyük bele. Keverjük el, úgy, hogy ne csapjon zajt. Ne kocogtassuk a csészéhez a kanalt és ne is nyaljuk le. Egyszerűen fektessük a csészealjra. A csészét mindig a csészealjra helyezzük vissza. Igyuk ki a kávénkat. A kisujjunkat – mint az köztudott – nem illik eltartani a csészétől. Ugyancsak nem illik marokra fogni a csészénket. A helyes dolog a fülénél fogva a szánkhoz emelni. A szürcsölés, csettegés cuppogás minden formája tilos!

 

 

A búcsú ceremóniája

A távozáskor a vendéglátó, vagyis a munkáltató az ajtóig kíséri a vendégét. Ott fognak kezet, semmi esetre sem az íróasztalon keresztül! A kezét ilyenkor a távozó nyújtja. Nem illik az ajtóban állva „csak még egy szóra” feltartani a vendéglátónkat. Ilyenkor távozzunk, hangosan köszönve minden munkatársnak, akivel még találkozunk a munkahelyen.


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

10 dolog, amitől óvd a gyereked nyáron

2025. június 26.

A nyár számtalan kalandot és izgalmat tartogat a gyerekek számára. A vakáció a strandolás, a sport és a játék ideje. Az élményekkel együtt azonban veszélyek is járnak, ezért ilyenkor nagyobb szabadság elővigyázatosságra van szükség, hogy elkerüljük az esetleges baleseteket. Összegyűjtöttük a tíz legfontosabb tudnivalót, amire figyelni kell, nehogy sérülés vagy betegség tegye tönkre a nyaralást. 

1.    Ha autóval utazunk, ügyeljünk, hogy mindegyik kisgyermek a megfelelő méretű gyermekülésben legyen bekötve! A nagyobb gyerekek és a szülők pedig feltétlenül használják a biztonsági öveket, még rövid távolságokra is! A legkisebbeket menetiránynak háttal kell bekötni, ellenkező esetben a fej előrebillenésekor eltörhet a nyaka.

2.    Ha külföldre készülünk, utasbiztosítás nélkül ne lépjük át az országhatárt! Különösen azoknak érdemes erre figyelniük, akik gyerekekkel utaznak. Egy szakosodott online kutatásából kiderült, hogy a megkérdezettek 14%-ával történt már baleset vagy megbetegedés külföldi utazás során. A családok, kisgyermekesek jellemzően a saját szervezésű utazásokat részesítik előnyben, s ilyenkor a sok tennivaló között elfelejtődhet a biztosítás. Pedig egy külföldi gyógykezelés vagy mentés akár milliókba is kerülhet.

3.    Csak úgy engedjük a gyerekeket biciklivel, görkorival vagy rolleren közúton közlekedni, ha bukósisakot visel! Ha kisgyermeket szállítunk kerékpáron, feltétlenül ültessük  megfelelően rögzített gyerekülésbe, különben leeshet vagy a lába beakadhat a küllőkbe, és nagyon súlyos sérülést szenvedhet.

4.    Nyáron sokan kerékpárra ülnek, akik egyébként ritkán bicikliznek, és nem rendelkeznek rutinnal a forgalomban. Nagy óvatosságot követel, ha gyerekeket viszünk vagy engedünk biciklizni az utakon. Tanítsuk meg nekik a legfontosabb szabályokat, mielőtt elindulnánk, és akár útközben is gyakoroljuk velük a tudnivalókat. Lehetőleg mindig legyen velük felnőtt kísérő. Autóvezetőként pedig legyünk különösen türelmesek és elővigyázatosak, ha kiskorú kerékpárosok mellett haladunk el.

Montezuma átka – az utazási hasmenés

2025. június 26.



A második világháború után főként csak az Egyesült Államok polgárai engedhették meg maguknak az utazást. A szomszédos Mexikó volt az egyik népszerű turistahely, de az onnan visszatérők legtöbbje hasmenésben szenvedett. El is nevezték a jelenséget Montezuma átkának, utalva arra, hogy az azték uralkodót a vérszomjas spanyol hódítók megölték, és emiatt halála után bosszút áll a fehér embereken. Az utazás alatti hasmenés ma is a leggyakoribb, utazással összefüggő megbetegedés, mely az utazók felét utoléri, és pár napra megrontja a nyaralás örömét, megakadályozza az élményszerzést, mert a napi többszöri székletürítés a szobájához köti a beteget.

Mi okozza?

Az utazási hasmenés legtöbbször fertőzött étel vagy ital fogyasztása miatt lép fel, de nem minden, a fertőzött étel-ital útján a szervezetbe jutott kórokozó eredményez ilyet. Okozhatják fertőzött tárgyakról a kézre, majd onnan az emésztőtraktusba jutott mikroorganizmusok is. Ugyancsak gyakori fertőzési forrás az uszodai víz lenyelése. Noha bebizonyosodott, hogy a hasmenést nagy részben baktérium okozza, kialakulásában szerepet játszhat (főleg a trópusi vidékeken) az utazó megváltozott bélflórája, az utazással együtt járó stressz, és az étkezési szokások megváltozása is.

Sok kórokozó igen ellenálló, ezek szaporodása (például giardia lamblia nevű élősködő) az emberi-állati bélrendszerben történik, és a szennyezett széklettel fertőzött víz vagy étel fertőzi meg a többi embert. Az amőba histiolytica nevű parazitával a trópusi országokban a lakosság 100%-a is fertőzött lehet, ezért a trópusi országokban a hámozatlan zöldségek és a nyers saláták fogyasztását főleg az amöbiasis fokozott veszélye miatt kell kerülni.

Új fejlesztés javítja az inkontinenciával élők életminőségét

2025. június 25.

Jelentősen csökkenthető a műanyaghulladék az új higiéniai eszközzel

Napjainkban, az idősebb korosztály növekvő arányával, illetve az egészségtudatosság erősödésével, egyre nagyobb figyelmet kap a személyes higiénia és inkontinenciakezelés területe. Az érintettek keresik a diszkrét, kényelmes és fenntartható megoldásokat. Fontos, hogy az enyhe vizeletcsepegéssel élők életminősége ne sérüljön, és mindennapjaikat magabiztosan élhessék. Számukra jelenthet új dimenziót az az innovatív fejlesztés, amely rangos elismerésben részesült az Inno d’Or – Év Innovációja 2025 díj átadóján.

Az idén ötödik alkalommal rendezték meg a Trade magazin által életre hívott Inno d’Or – Év innovációja versenyt, amelyen évről évre olyan értékteremtő vívmányokat jutalmaznak, amelyek egy jól meghatározható fogyasztói igényre nyújtanak megoldást, valamely nevesíthető trendbe illenek, vagy egy meglévő, meghatározható igényből inspirálódott fejlesztés eredményei.

A Személyi Higiénia kategória nyertese idén a női és férfi változatban is elérhető MoliCare® mosható, cserélhető betétes nedvszívó alsónemű lett, amely új irányt jelöl ki a modern inkontinenciakezelésben és intim higiéniai termékfejlesztésben. A termék különlegessége a szabadalmaztatott technológiában rejlik: a diszkréten elhelyezett, eldobható, cserélhető betét egy rejtett zsebben kap helyet az újrahasználható alsónemű belsejében. Ez a kialakítás egyszerre biztosít magasabb szintű védelmet és intimitást, hiszen ugyanolyan megjelenést és kényelmet nyújt, mint egy hagyományos alsónemű.

A betétek belső magja a folyadékot gélállagúvá alakítja, akár 30 teáskanálnyi vizeletet képes elzárni, ezzel biztosítva a száraz és biztonságos érzést. Emellett a kellemetlen szagokat is semlegesíti és akár 12 órán keresztül is viselhető – a felhasználó egyéni állapotától és a vizeletvesztési mennyiségtől függően. A betétek egyszerűen eltávolíthatók és cserélhetők a nap folyamán, garantálva a frissességet és a komfortot.