Kőolaj- haj? Soha! Természetes hajápolók, amikért rajongsz majd, ha kipróbálod
Érdekességek2018. március 27.
A fejbőrünk a koponyánkkal és az agyunkkal van szoros kapcsolatban - és minden nő egyetért abban, hogy ez talán a legszexisebb részünk. Kinek a haja - kinek az agya. Vagy mindkettő? Legyen az utóbbi! Ha ezeket tudod a hajápolásról, akkor így lesz! (Fésülködés kisokos a cikkben)
Tegye fel a kezét az, aki egy bőrprobléma, vagy az egészséges életmódra törekvés jegyében lecserélte a tusfürdőjét natúr szappanra, a bolti testápolók helyett natúr készítményeket használ, esetleg mosószert is tudatosan választ. És most csak az hagyja fent a kezét, aki a fentiek mellett a hajápolásban is természetes módszerekre váltott! Nagyon kevesen maradtunk, de miért is van ez így?
A tusfürdő szappanra cserélése nem jelent gyökeres változást, ráadásul hosszú távon kényelmesebbé is válik az életünk: bőrünk kevésbé szárad ki, így kevesebb testápolót kell használnunk. A természetes mosószerek, mint pl. a mosódió vagy a mosószóda a többi mosószerhez hasonló módon használható a mosógépben, így ott sem kell új módszerekre váltanunk. A hajmosással azonban más a helyzet.
Hagyd a kőolajszármazékokat a föld alatt
Tudtad, hogy a legtöbb kozmetikai célú állatkísérletre épp ezek miatt kerül sor? Ha a hajunkat és a fejbőrünket is kíméletesen, SLS, SLES, kőolajszármazékok, szilikonok és parabének, valamint egyéb vegyi anyagoktól mentesen szeretnénk tisztítani és ápolni, ugyanakkor ragaszkodunk a megszokott kényelmes használathoz, és ahhoz, hogy hajunk könnyen kezelhető, dús tartású és fényes legyen, nagyon nehéz dolgunk van. Ha pedig a pálmaolajat is szeretnénk elkerülni, amely környezetvédelmi szempontból nagyon aggályos, még többet kell kutakodnunk a drogériák polcain. Készítettünk egy kártyát, amit magunkkal hordva kiszűrhetjük a problémás összetevőket. Akit érdekel azoknak a mesterséges összetevőknek a listája, amiket semmiképp nem szeretnénk látni egy hajápoló szerben, mégis a legtöbb bolti sampon tele van velük, az IDE KATTINTVA LETÖLTHETI>>
A csodamódszerek időigényesek és macerás alkalmazni őket
Léteznek persze csodapraktikák, módszerek, de ezek mind valamiféle kompromisszumot jelentenek.
A sok helyen ajánlott szappanos hajmosás után elengedhetetlen a savas (pl. almaecetes) öblítés, de hajunkat még így is nehéznek, zsírosnak érezzük. Persze akik erre a módszerre esküsznek, azok azt állítják, hogy pár hét átmeneti időszak után beáll az egyensúly a fejbőrünkön, és onnantól a hajunk könnyű és dús lesz és lassabban zsírosodik. De hát legyünk őszinték: a mai világban kinek van lehetősége pár hétig kellemetlen érzetű hajjal élni?
Természetes hajápolás kompromisszumok nélkül?
A jó hír az, hogy van már elérhető és kompromisszum-mentes megoldás! Éppen a megnövekedett igény miatt egyre több natúrkozmetikum gyártó kísérletezik természetes, kímélő samponok és hajbalzsamok elkészítésével, ezek közül az egyik legújabb a DROPS. A DROPS termékek nem tartalmaznak semmiféle káros vegyi anyagot vagy kőolajszármazékot, ennek ellenére megfelelnek a modern igényeknek, könnyen és egyszerűen használhatók, és olyan alaposan tisztítanak és gondosan ápolnak, és olyan csodás illatúak, mint a megszokott márkák, csak ártalmas hozzávalók nélkül.
Hajfésülés kisokos 3 lépésben
A nedves haj rendkívül sérülékeny, ezért tarts be az alábbi 3 lépést, amikor fésülöd
1. válassz ritka fogú fésűt és ezzel fésüld tá a hajadat hajmosás után
2. a hajformázáshoz használj jó minőségű kefét és a hajszárító hűvösebb fújás gombját – a forróság nem tesz jót a hajnak
3. a száraz hajat ápold természetes sörtéjű, minőségi hajkefével
Soha ne tépkedd, vagy fésüld durván a még vizes hajadat. Ahhoz, hogy a hajad könnyen kezelhető és kifésülhető legyen, válaszd a természetes DROPS hajbalzsamokat, sok értékes ápoló összetevővel.
Hajszárításkor érdemes a középutat keresni. Károsítja a hajat, ha túl közelről és a hajszárító legmagasabb fokozatán szárítod, ám az sem teszt jót, ha túl hideg van és a hajhagymák megfáznak.
Fontos lenne, hogy minél többen magukévá tegyék azt a szemléletet, hogy az egészséges táplálkozás és a mozgás mellett az egészséges életmódnak ugyanolyan fontos része a természetes testápolás is.
Éppen ezért nem csak azoknak ajánlottak a natúrkozmetikumok a hajápolás területén is, akik valamilyen bőrproblémával küzdenek, hanem mindenkinek, aki szeretné elkerülni, hogy a bőrén és a hajszálain keresztül méreganyagok jussanak a szervezetébe, és aki rajong a finom illatú, minőségi kozmetikumokért.
Ha még nem tetted,IDE kattintva letöltheted a pénztárcádban is kényelmesen elférő kisokost, amely segítségével mindig tudni fogod, milyen összetevőket érdemes elkerülnöd, amikor kozmetikumot vásárolsz.
forrás: Harmonet