Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Legyen hír a sikeres természetgyógyászat is!

Érdekességek2017. szeptember 22.

Interjú Dr.Taraczközi Istvánnal a Természetgyógyászok Szövetségének elnökével, aki sokat tett már eddig is a természetgyógyászat elfogadásáért, a hagyományos orvoslás és a természetgyógyászat összhangba hozásáért.

Taraczközi doktor sokat tett már eddig is a természetgyógyászat elfogadtatásáért. Előadásait ezrek hallgatják minden évben az ország különböző helyein. Mint orvos, személyében is egyesíti a két gyógyászati irányt. Az akadémiai tudáson alapuló, klinikai gyógyászatot és a természetgyógyászatot. Kérdéseimre szívesen válaszol.

Orvosi tanulmányaimat Leningrádban végeztem a Kirov Akadémián, ott számos természetgyógyászati módszert tanultunk: köpölyözés, akupresszúra, reflexológia. Bevett gyakorlat volt ezen módszerek alkalmazása a kórházakban, megtapasztaltam hatásosságukat. Ezt a tudásomat megőriztem és  bővítettem az évek során.

Néhány szélsőséges kivételtől eltekintve, tapasztalatom szerint a természetgyógyászok megfelelő tudással, elhivatottan végzik munkájukat.  Jól viszonyulnak a természetgyógyászathoz, az orvosláshoz és az emberekhez.
Sajnos a nyilvánosság elé, ill. köztudatba csak a fényevők, a ciánozók kerülnek, a hosszú évek óta, sikeresen dolgozó természetgyógyász nem hír.


Véleményem szerint minden klinikai gyógyászathoz lehetne természetgyógyászati módszert kapcsolni. A szívsebészeten mindenképpen jó lenne gyógynövényteákat és akupunktúrát alkalmazni, de az ortopédiákon is javasolnám a manuálterápia alkalmazását. A megelőzésben és a betegek állapotának javításában sokat segíthetnének  a biorezonanciás készülékek.

Nem tudom kiszűrhető-e? Sajnos mindig is voltak és lesznek is túlságos elvakult, omnipotens  vagy pénzéhes személyek, mind a természetgyógyászok között, mind az orvosi berkekben. Az elhíresült gyógyítókról, sokszor kiderült, nincs is természetgyógyász-végzettségük.
A természetgyógyászati vizsgáztatást mindenképpen meg kellene szigorítani, és e területen a távoktatást is betiltanám.

25 év tapasztalata után sajnos nem lehetek túl optimista. Nincs valós közeledés vagy átjárás. Van néhány orvos, aki saját érintettsége, betegsége révén kapcsolatba kerül a természetgyógyászattal. Vannak olyan orvosok is, akik belátták, hogy orvosi tudásuk nem elegendő mindazon betegségekhez, mellyel praxisukban találkoztak, ezért új utakat kellett keresniük.
Tapasztalatom szerint azonban  egy idő után ezek az orvosok, akaratuk ellenére is elszigetelődnek, majd kikerülnek az orvostársadalomból.

Prof.Dr.Fejér László


forrás: Patika Magazin
hírek, aktualitások

Időskori táplálkozás

2026. február 28.

Az időskor táplálkozási vonatkozásai igen nagy jelentőséggel bírnak, hiszen a népesség idősödésével egyre nagyobb figyelmet kell fordítani az idős korosztály életminőségének fenntartására, amely szorosan összefügg a megfelelő táplálkozással.

Az idősödő szervezetben gyakran alakulnak ki hiányállapotok, malnutríció (kóros tápláltsági állapot) vagy szarkopénia (alacsony izomtömeg és csökkent izomerő, esetleg csökkent izomfunkció), amelyek rontják az életminőséget.

Az időskor változásai

Időskorban a fizikai aktivitás és az anyagcsere lassulása a szervezet energiaszükségletét is csökkenti. Az étvágy és az éhségérzet mérséklődése hiánybetegségekhez, malnutríció (kóros tápláltsági állapot) és szarkopénia (alacsony izomtömeg és csökkent izomerő vagy izomfunkció) kialakulásához vezetnek. Időskorban a folyadék- és az elektrolit-háztartás egyensúlya is gyakran felborul.

A méregtelenítő máj

2026. február 27.

Ha kinyújtott kézfejünket egymás mellett egy asztalra tesszük, körülbelüli képet kaphatunk májunk nagyságáról. Terebélyessége nagyjából egy szivaros dobozéhoz hasonlítható, súlya 1,5-2 kg. A szerv a test jobb oldalán, a bordaívek alatt, a felső gyomortájon található, egészséges állapotban nem tapintható.

A máj legfontosabb funkciói közé tartozik a vér méregtelenítése, a véralvadás biztosítása, az epefolyadék előkészítése és majd minden anyagcsere-folyamat irányítása - összesen kereken ezer feladat! Nehezen képzelhető el az a csodagyár, amely képes lenne ezt a penzumot teljesíteni: a máj egymillió lebenyből áll és minden egyes lebeny 350 000 májsejtből!

Hirtelen eszméletvesztés - nem biztos, hogy a meleg okozza

2026. február 27.

Biztosan sokan érezték már, hogy mindjárt elájulnak, ha valami miatt túl sokáig kellett állniuk a napon. Sokszor ilyen nyilvánvaló okok állnak a jelenség mögött, azonban dr. Sztancsik Ilona, a Kardioközpont kardiológusa, aneszteziológus, intenzív terapeuta szerint az eszméletvesztés akár szívprobléma tünete is lehet. 

Előjelek és teendők

Ha hirtelen akadályozottá válik a fej felé tartó véráramlás, és az agyban egy több mint 8 másodpercig tartó vérellátási zavar jelentkezik, rövid ideig elveszíthetjük az eszméletünket, vagyis elájulhatunk. A vérnyomásnak kb. 50 Hgmm alá kell csökkennie ahhoz, hogy az agyi vérkeringést befolyásolja. A kezdeti tünetek már 2-3 másodpercig tartó vérellátási zavar után jelentkezhetnek, ilyenkor elgyengülünk, ásítozunk, szédülünk, bőrünk nyirkos, hidegverejtékes, sápadt. 
Ha az ájult személy vízszintes helyzetben van, fordítsuk oldalra a fejét. Ha ül, nyomjuk a fejét a térdei közé, így könnyebben áramolhat az agyba a vér. Ne itassunk, etessünk vele semmit, csak ha már teljesen magához tért. Amennyiben más tüneteket is tapasztalunk, vagy nem tér magához, hívjunk orvost! Ha az ájulás többször is megismétlődik, mindenképpen javasolt a kivizsgálás.