Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Mesés kérdés: Mit kérnél a jó tündértől?

Érdekességek2021. június 15.

Ha megjelenne egy jó tündér, és lehetne egy kívánságunk, vajon mit kérnénk tőle? Nem könnyű a kérdés, de a válasz nagyon egyszerű. Jól szeretnénk érezni magunkat a bőrünkben. Azt hiszem, ez lefedi mindazt, amire valójában vágyunk.  

 Kép: Adina Voicu / PixabayEbbe beletartozik fizikai és érzelmi biztonságunk, tevékenységeink és még valami kis plusz, amit magunkból merítünk: tehetségeink, adottságaink, azaz önkifejezésünk. Mivel ezek egymásra épülő alapvető szükségleteink, fontos, hogy ne maradjon ki egyik sem életünkből. Ha valamelyik gyengébb lábakon áll, a többi is veszít erejéből. Egy fizikai lábakon biztosan álló, érzelmileg kiegyensúlyozott ember szívesen nyit új dolgok, tevékenységek felé, szívesen fedezi fel képességeit, ezáltal önkifejezése is aktívabb.

Ki ne vágyna magabiztosabb fellépésre, bátrabb megnyilvánulásra?
Ki ne szeretne úgy hatni környezetére, hogy közben egyensúlyban maradjanak érzelmei és gondolatai?

Létezik hatékony segítség arra nézve, hogyan legyünk vonzóak, sikeresek, és a nagy Ő se tudjon a filmre koncentrálni a moziban mellettünk!

Varázsrecept?!?
Ma már számtalan lehetőség nyílik testünk karbantartására. A szépítő szalonok és konditermek bárki számára elérhetők. De vajon elég az, ha szuper fittek és trendik vagyunk? Mi lesz, ha egy napon már nem az a huncut tini néz vissza a tükörből.

Ahhoz, hogy felvállaljuk magunkat mindenestül, úgy ahogy vagyunk - kortól függetlenül -, többlet tudásra van szükségünk magunkról.

Ahhoz, hogy ki tudjuk szűrni a napi információdömpingből a ránk vonatkozó dolgokat, ismernünk kell magunkat egy olyan szinten, ahol már nem befolyásolnak bennünket vélemények, értékítéletek, de rugalmasan tudjuk kezelni azokat, sőt szívesen meg  is hallgatjuk Ehhez bizonyos fokú lelki-tettekben való jártasságra van szükségünk, mert ezt az önbizalmat  nem adják ingyen.

Ez volna a kisugárzás?
Ha tudjuk, kik vagyunk és mi fontos számunkra,- akkor bátran fel is tudjuk vállalni azt. Mivel aktívabbak vagyunk fizikai testünkben is, magától értetődően avatkozunk a világ folyásába, és alakítjuk, formáljuk az eseményeket a nekünk tetsző irányba.

Olyan  célokat választunk, olyan célokat követünk, melyek valóban összecsengenek, összhangban vannak velünk, és ha kiköt a hajónk, nem kell majd csalódnunk. Ehhez elengedhetetlen a türelem, a tolerancia és a szeretet, amit mások, illetve céljaink felé táplálunk.

Ez lesz a mi kisugárzásunk!

Ajándék a világnak, ajándék mindenkinek!
Az új szépség most fog megszületni! Úgy hívják: TE, de ha jobban tetszik, hívd úgy, hogy: ÉN. Ahhoz, hogy kibontakozhassunk, látnunk kell, hogy mennyi por takarja el valódi önbecsülésünket.

Ez a por nem más, mint mások rólunk kialakított véleménye, amivel, ha sokszor találkozunk, előbb vagy utóbb akaratlanul elhisszük. Ez az a por, ami eltakarja ragyogó önmagunkat. Most jött el az idő, hogy a port lefújva tényleg kisugározhassuk valódi alapokon nyugvó kikezdhetetlen és megkérdőjelezhetetlen hitünket és szeretetünket magunk felé. Bíznunk kell abban, hogy ezt környezetünk is szívesen fogadja.


Jöhet a jó tündér!
Az élet mindig hoz újabb lehetőséget az önismeret gyakorlására, amivel élnünk kell! Ha biztosak vagyunk abban a tudásban, amire szert teszünk ennek során, ez másokra is meggyőző erővel hat, így a siker garantált.

Miénk lesz az áhított társ, a nekünk megfelelő munka és bevételi forrás, szeretetteljes kapcsolatok és még az univerzum is mellénk áll. Sokkal inkább kamatoztathatjuk tehetségeinket, mint azelőtt, és az életünk kezd egyre jobban ránk hasonlítani.
Minél többször azt csináljuk, amit valóban szeretünk, annál jobban megerősödünk benne, és egyre kevésbé van szükségünk a külvilág visszaigazolására.

Mit tehetünk magunkért?
Például jógázhatunk. Gyakorlása kiváló lehetőséget ad az önismeretre, mert hosszú távon segíti a feszültségek és a hétköznapi stressz oldódását. A gyakorlatok nem csak fizikai, de lelki-szellemi rugalmasságot is eredményeznek, amit jól lehet kamatoztatni döntéshelyzeteknél, nehezebb élethelyzetekben vagy akár munkánkban, kapcsolatainkban. Jóga közben zaklatott gondolataink lelassulnak, így tudatunk a jelenre összpontosul, problémáink új megvilágításba kerülnek.

Miközben ellazulunk, izmaink nyújtásával és feszítésével túljuthatunk belső ellenállásainkon, és új szemmel nézünk a világra és magunkra. A múltban letapadt gondolati és érzelmi szálaink, valamint a jövőtől való félelmeink eltűnnek, feloldódnak a megtalált belső csendben, ami a jóga rendszeres gyakorlásának fantasztikus „mellékterméke”.

Egyre többször leszünk képesek a megtalált harmóniát saját életünkben is átélni és megélni, ami hatalmasat lendít pozitív önbecsülésünkön. A belső és külső harmónia elérésének másik eszköze, energiaközpontjaink, azaz csakráink tisztán tartása.

Mivel minden csakra központ valóságos energiatérrel rendelkezik, a neki megfelelő szűrőn át látjuk a világot. Az, hogy mennyire tud befolyásolni a külvilág, nagymértékben függ attól, hogy mennyire vagyunk tudatában pozitív értékeinknek, képességeinknek és tehetségeinknek.

A világ csak a kitisztított első 3 csakra után válik élhető és biztonságot nyújtó hellyé, ahol rátalálunk helyünkre, a rendeltetésünknek megfelelő legjobb tevékenységünkre, valamint legigazabb kapcsolódásainkra.

Néha szükség van arra, hogy új szemekkel nézzünk magunkra.

Ehhez azonban tudatosan kell döntenünk arról, hogy megállunk, és önmagunkkal nem csak tükörbenézéskor, hanem a lélek és az elme szintjén is törődünk.

Önmagunk megismerésére és megtalálására fordított időt, energiát nem  szabadna megspórolnunk, mert ez mindig megtérülő nagy lelki-hozamot nyújtó, életet jobbító befektetés.
 
Kép: Adina Voicu / Pixabay


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

A fenntartható táplálkozás gyakorlati szempontjai

2025. július 02.



Nincs általános és globális fenntartható étrend. Egy étrend akkor fenntartható, ha az adott nemzet földrajzi elhelyezkedéséhez, környezeti adottságaihoz, gasztronómiai szokásaihoz, vallási előírásaihoz alkalmazkodik. Hatalmas jelentőséggel bír a fenntarthatóságon belül a reklámokból oly jól ismert „vedd a hazait!” Valóban tisztában vagyunk azzal, mikor minek van szezonja? A nagy élelmiszerláncok januártól decemberig kínálnak szinte minden zöldséget, gyümölcsöt. A szezonális termékek közti eligazodásban – az áron kívül – segítségünkre lehet az MDOSZ Terítéken az egészség FB oldala, ahol elérhető az ún. szezonális táblázat (1. táblázat).




Fenntarthatósági szempont
Tevékenység


Húsfogyasztás
Az elfogyasztott hús mennyiségének csökkentése
Heti legalább 1 húsmentes nap beiktatása Hús kiváltása egyéb teljes értékű fehérjékkel (tojás, tejtermékek)


Halfogyasztás
Heti legalább egy alkalommal fogyasszunk halat
Válasszuk az MSC jelzéssel ellátott termékeket
Fogyasszunk minél több hazai halt


Élelmiszerhulladék
Tervezzük meg előre az étrendünket Bevásárlás előtt készítsünk listát és ne menjünk éhesen vásárolni Figyeljünk a szavatossági időre és a termékek megfelelő tárolására Vigyünk magunkkal többször használatos zsákot és szatyrot a termékeknek


Globalizáció élelmiszerkilométer
Válasszunk helyi termékeket Ellenőrizzük a termék címkéjén a származási országot Fogyasszunk idényjellegű zöldségeket és gyümölcsöt


Egészséges táplálkozás
Csak annyi táplálékot vigyünk be, amennyire szervezetünknek ténylegesen szüksége van Étkezzünk rendszeresen és változatosan Ha nem szükséges, ne zárjunk ki semmit az étrendünkből Kerüljük a feldolgozott élelmiszereket



Az utazási hasmenés fő tünetei

2025. július 02.



Külföldön az emberek általában szívesen próbálják ki a helyi konyhát. Vannak azonban, akiknek érzékeny a gyomruk és az idegen ételtől gyomorrontást kapnak: ennek tünetei szintén hányás, hasmenés, gyomorgörcsök. Ez azonban diéta és bő folyadékfogyasztás mellett hamar elmúlik. A komolyabb betegségről, az utazási hasmenésről akkor van szó, ha az utazónál megérkezése után három napon belül, legalább napi három alkalommal híg székletürítésre kerül sor, valamint a vezető tünetek közül (alig visszatartható székelési inger, hastáji fájdalom vagy puffadás, hasi görcsök, émelygés, láz, hányás, véres vagy nyálkás jellegű széklet) legalább három fellép.

A legfontosabb a megelőzés

A rossz hír az, hogy az alkoholfogyasztás, mely a közhiedelem szerint „fertőtleníti az emésztőcsatornát” – nem igaz. Példa rá Hemingway, aki sűrűn alkoholizált utazásai közben (is), mégis, afrikai útjáról mint „az Önök vérhasban szenvedő tudósítója” számolt be olvasóinak. A megelőzés biztos módja a biztonságos, nem fertőzött ételek és italok fogyasztása. Erről a Zsebdoktor utazóknak c. könyv „Egzotikus vidékek – egzotikus ételek” című fejezetében részletesen olvashat.

A diétás megszorításokat és a biztonságos étkezésre vonatkozó szabályokat az utazók többsége nem tartja be, az erre való törekvés mintegy két nap után lanyhul. Mivel az utazási hasmenés tipikusan az elutazás utáni harmadik napon lép fel, a kezdeti óvatosság az első két napban – úgy tűnik – meghozza a gyümölcsét. A megelőzésképpen szedett antibiotikumok – más káros mellékhatásaikon kívül – sem akadályozzák meg a hasmenés kialakulását, főleg azért, mert nem minden utazási hasmenést okozó mikroba érzékeny az adott antibiotikumra.

Ezért nehéz egyedül formába lendülni otthon

2025. július 01.

Hogyan lehet mégis tartós a fejlődés?

Sokan hajlamosak magukat okolni, ha otthon nem jönnek az edzés eredmények, pedig a valóság ennél jóval árnyaltabb. A négy fal között edzeni nemcsak kényelmes, hanem tele van nehézségekkel is: könnyű elveszíteni a lelkesedést, elcsúszni a rendszerességen, vagy épp tanácstalanul válogatni a rengeteg online videó között. Fodor Réka fitnesz szakértő szerint nem a kitartás hiánya a fő akadály, hanem az, ha nincs egy jól felépített terv, személyre szabott segítség és bátorító közösség.

A szakértő szerint a siker kulcsa a részletekben és a tudatosságban rejlik.

„Az otthoni edzés nem szükségszerűen könnyebb vagy kevésbé hatékony, mint az edzőtermi, de csak akkor hozza a kívánt formát, ha helyesen végezzük” – hívta fel a figyelmet a Barackcsapat online edzésplatform alapítója.

Túlzott lelkesedés vs. teljes rendszertelenség

Fodor Réka szerint az egyik leggyakoribb buktató a túlzott kezdeti lelkesedésből fakadó túledzés, vagy éppen ennek ellenkezője, a rendszertelenség.

„Sem a pihenőnapok nélküli, mindennapos intenzív mozgás, sem a hetekig tartó kihagyások nem vezetnek optimális eredményre. Előbbi könnyen túlterheléshez és sérüléshez, utóbbi pedig motivációvesztéshez és a fejlődés elmaradásához vezethet. A megoldást egy okosan felépített, fokozatosságot biztosító edzésterv jelentheti, amely figyelembe veszi az egyéni terhelhetőséget és biztosítja a szükséges regenerációt.” – meséli Fodor Réka.