Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Mi a titka annak, hogy végre jó dolgok történjenek velünk?

Érdekességek2021. február 24.

"Az élet nem más, mint egy üres vászon - festhetsz gyönyörű jelenetet, tájképet, vagy festhetsz fekete szellemeket és veszélyes embereket. Tőled függ. Az élet csupán egy lehetőség. Megad mindent, amire szükséged lehet: és most csináld magad!" - mondja Osho.  

Ugyanakkor a hogyanra valahogy nincs ott a válasz…Ebben a cikkben ezt fogjuk körüljárni. Bemutatok néhány egyszerű "praktikát" amivel elérhető, hogy végre tényleg jó dolgok történjenek az életünkben. Arra is kitérek, hogy miért nem sikerült idáig. Kíváncsi vagy?

Nemrég meglepve figyeltem fel arra, hogy egy cikket, ami azt ígérte, hogy végre nyugis időszak jön és az elmúlt időben azért volt annyi nehézségünk és azért nem sikerült semmi az életünkben, mert azok a fránya bolygóhelyzetek nehezítették az életünket… Na de most jön a „Kánaán”. Csak a facebook oldalamon keresztül több mint 19000 emberhez jutott el és én - úgymond - egy kis láncszem vagyok a megosztások tengerében.

Ez ráébresztett valamire. Az emberek még mindig egy csodára vágynak és ÖNIGAZOLÁSRA. Mit értek ez alatt? Ezt: „Nem én vagyok a hibás, hogy nem sikerül semmi az életemben” A szemét főnököm, a szomszéd, a társam, a szüleim, a gazdasági helyzet, a hatalmon lévő párt, a bankok és még sorolhatnám…. Mintha mindenki azt szeretné, hogy az ölébe hulljon minden jó. Aztán csodálkoznak, hogy a beígért nagy csoda miért nem történik meg, és ők miért, ó miért vannak még mindig kizsákmányolva, földbe taposva, miért tengetik nyomorogva az életüket???

Két hírem van ezzel kapcsolatosan. Melyikkel kezdjem a jóval vagy a rosszal?

Kezdem a rosszal, mint a mesékben: ki kell, hogy ábrándítsalak: nem létezik olyan, hogy varázsütésre minden jóvá változik. Nem bizony, ezért tenni kell! Ráadásul ÖNMAGAMON kell változtatnom, nem a világon. Sőt még csak nem is okolhatok senki mást az életem minőségéért, mert ÉN teremtettem meg olyan szarnak, hogy majd megfulladok benne…

De durva! Nem? Sőt már hallom is, ahogy tiltakozol: Nem ezt ígérted!!! Félrevezettél! Én azt szeretném tudni, hogy végre hogyan történhetnek jó dolgok velem!

Ez a jó hírem – tudod, legyünk túl a keserű pirulán amit le kell nyelni, aztán nézzük meg azt, hogy mi a jó hír.

A titok benne volt már a rossz hírben: ÉN teremtem az életemet – a gondolataimmal. Minden egyes kis gondolatom, legyen az tudatos vagy tudatalatti, az mind-mind azon dolgozik, hogy megjelenjen az életemben. A gondolataim azok, amik megsuhintják a varázspálcát, és amire az univerzum azt mondja: legyen a te akaratod szerint. Tehát mit kell tennem, hogy végre szép életem legyen tele boldogsággal és minden jóval, ami szem-szájnak ingere?

Egyszerű: csak olyanra gondoljak, ami azt segíti elő amit szeretnék az életemben látni. Hadd meséljek el itt egy saját tapasztalatot: Londonban részt vettem T. Harv Ecker Milliomos elme című 3 napos képzésén. Az egyik feladathoz mindenki kapott egy széles gumit, amit a csuklónkra kellett helyezünk. A feladat az volt, hogy párban olvassuk fel a negatív gondolatainkat, amit egy előző gyakorlaton leírtunk. Minden egyes negatív gondolatnál pattanásig ki kellett húznunk a gumit és elengednünk. JAJJ – bizony iszonyúan fájt és rögtön piros lett a helye – de folytatni kellett a gyakorlatot.

Ennek a gyakorlatnak köszönhetően VILLÁMGYORSAN abbahagytam a negatív gondolkodást. Ez nem „csak egy gyakorlat” volt. Minden egyes negatív gondolatunkkal ezt csináljuk a saját életünkben: fájdalmas élethelyzeteket teremtük.


Ahogy T. Harv Ecker mondta: az életben két ösztökélő tényező van csak: a fájdalom és a jó érzés – ez a két fő tanító mester. Tehát, ha benne vagy nyakig a kakában, akkor hagyd abba a kaki teremtést és kezd el megteremteni a szépet és jót az életedben.

Ehhez feltétlenül tudnod kell, hogy minden egyes minősítő gondolatod negatívnak számít és téged mérgez, a te életedben teremt akadályokat. Hadd hozzak fel pár példát: „hogy néz ki?” „de dagi”, „milyen ápolatlan a haja”, „de bunkó”,- kezded már kapizsgálni? Minden egyes gondolatod téged erősít vagy öl meg szó szerint. Ajánlom, próbáld ki a gumi gyakorlatot, mert így első kézből lesz tapasztalatod! Ha csak 1 nap csinálod, garantálom, hogy a legnagyobb fokú beavatásban részesülsz!

Bevallom őszintén én egy pozitív embernek hittem magamat, az ismerőseim is ezt csodálták bennem mindig, mégis amikor ezt a gyakorlatot elkezdtem végezni, ledöbbentem, hogy még egy perc se telt el máris csapathatom magam a gumival! Nyílván a média agymosása megtette a hatását. Én ezért nem nézek TV-t, nem olvasok újságot például. Tudom, hogy mit szeretnék megteremteni az életembe és az szerint választom meg, hogy mire helyezem a figyelmemet. Én pozitívot akarok teremteni! Te mit?
 

Most pedig jöjjön pár pofonegyszerű gyakorlat, amik hatékonyan hozzájárulnak az áloméleted megteremtéséhez:

- Adj hálát minden nap a legkisebb dologért is ami pozitív ( azért, hogy süt a nap, hogy kedvesen szólt hozzád valaki, hogy időben odaértél a munkahelyedre) – minél gyakrabban vagy hálás a legapróbb dolgokért is, az univerzum annál többször teremt neked olyan helyzeteket amikért hálás lehetsz.

- Idézd fel a kedves emlékeidet, először írd le minden jót, ami történt veled az életedben, aztán „színezd is ki” – azaz eleveníts fel minél több részletet, lásd a lelki szemeid előtt, halld, érezd, amit akkor láttál, éreztél és hallottál. Ezt gyakorold minden nap, otthon egy csendes pillanatban, de amikor már gyakorolod egy ideje akkor útközben is bármikor könnyedén elő tudod hívni, ezzel nemcsak kihasználva az utazással töltött időt, de azt is pozitív élménnyé változtatod! Hisz tudod már a receptet: minél több pozitív dologra gondolsz, annál több pozitív dolgot varázsol az élet neked a mindennapjaidba.

- Írj egy köszönőlevelet mindenkinek, aki valaha is segített az életedben (nem feltétlenül kell elküldened, de ha megteszed az még jobb).

- Menj ki a természetbe, dőlj egy fának és lélegezd be a friss levegőt.

- Vegyél részt közös programokon barátokkal, amik feltöltenek.

Csikungozz! A csikung gyakorlatok elképesztő nagyszerűsége abban rejlik, hogy nemcsak a fizikai test kéményseprője, de az érzelmeké és gondolatoké is!

- Kezd el újra a kedvenc hobbidat.

- Hallgass olyan zenét, ami feltölt.

Amint látod a lényeg azon van, hogy te aktívan eldöntötted, hogy mit szeretnél az életedben és aktívan teszel azért, hogy ezt vonzd be. A nap minél nagyobb részében vagy pozitív, annál több pozitív dolog történik az életedben. Ez olyan, mint a hógolyó: minél többet görgeted a hóban, annál nagyobbá válik. Az elején kicsi a változás, de minél többet gyakorolsz, annál látványosabb.

Most már te is tudod a titkot, úgyhogy hajrá fel: indul a teremtés!


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Többféleképpen oldható a vizsgák előtti szorongás és stressz

2025. június 27.



Napi nyolc óra minőségi alvással, rendszeresen végzett testmozgással, tíz-tizenöt perces pihenőidőkkel, relaxációs gyakorlatokkal csökkenthető a vizsgák előtti szorongás és stressz. A kiegyensúlyozottsághoz ilyenkor még fontosabb a tudatos felkészülés, a megfelelő időbeosztás, a napi vagy heti teendők pontos összeállítása. A hatékony stresszkezelés egyik alapja, a feszült állapot testi és lelki jeleinek felismerése, tudatosítása, melyek ezt követően a megfelelő technikákkal, stratégiákkal hatékonyan enyhíthetők – mondja Cserép Melinda, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika szakpszichológusa.


A stressz, így a vizsgadrukk teljesen természetes jelenség, a szervezet válasza a kihívást jelentő helyzetekre, azonban jelentősen befolyásolhatja a tanulók teljesítményét, fizikai-és pszichés jóllétét. A vizsgaidőszakban a fiatalok fokozott lelki és mentális megterhelésnek vannak kitéve, az ezekkel járó stressz, szorongásos tüneteket, alvási problémákat, étvágytalanságot vagy épp fokozott evési késztetést, ingerlékenységet, koncentrációs nehézségeket okozhat, mindezek pedig tovább nehezítik a felkészülést, ronthatják az eredményeket. „Ilyen típusú panaszokról gyakran számolnak be a hozzánk forduló serdülők felvételi- és érettségi időszakban vagy épp osztályozóvizsgák környékén – hangsúlyozza Cserép Melinda szakpszichológus.

Így lesz gondtalan a pihenés – fogászati panaszok nélkül

2025. június 27.

Szakértői tanácsok nyaralóknak a fogak egészségéért

A várva várt nyaralás hevében, a gondos csomagolás és felkészülés ellenére is becsúszhat az a baki, hogy a szájápolási eszközök otthon maradnak. Ebben az időszakban az is előfordul, hogy egyszerűen lazábban vesszük a napi rutint. Szakértő hívja fel a figyelmet arra, milyen következményekkel járhat a hanyagság, hogyan óvhatjuk meg a fogaink egészségét az utazás alatt is.

A nyári vakáció alkalmával javasolt ugyanolyan gondossággal összeállítani a szájápolási csomagot is, mint ahogy magát az utazást megszerveztük. Ma már a nagyobb gyártók kínálatában minden fontos eszköz megtalálható ahhoz, hogy a szájápolás terén se legyen szükség kompromisszumra, a nyaralás alatt sem. Kompakt hordozható eszközöket, kisebb kiszerelésű fogkrémet, szájvizet is magunkkal vihetünk, ezek repülős utaknál különösen hasznosak.

Gyors, praktikus megoldások

„Sokan tapasztalják, hogy a vakáció izgalma eltereli a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás” – fogalmaz Ferenczi Eszter dentálhigiénikus. „Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy gyakran előfordul, otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ilyenkor érkezéskor kellemetlen kihívást jelenthet egy megfelelő üzlet felkutatása, ahol nemcsak a nyelvi nehézségekkel, de az ismeretlen termékekkel és a csomagolások értelmezésével is meg kell küzdenünk” – figyelmeztet a szakértő.
Egy hosszú út során az is előfordulhat, hogy egyszerűen nincs lehetőség a fogmosásra.

„Ilyenkor érkezéskor gyors megoldás lehet egy mentolos rágótabletta vagy cukorka, ami átmenetileg felfrissíti a leheletet” – javasolja a Dental Rituals tulajdonosa.

Azonban nem csak a feledékenység okozhat problémát.
A legkellemetlenebb forgatókönyv, ha pont a nyaralás alatt kezd el fájni egy fog. „Helyismeret hiányában nehéz és költséges is lehet a sürgősségi beavatkozás igénybevétele, különösen akkor, ha nem beszéljük az adott ország nyelvét. Kempingezés vagy túrázás alkalmával, ahol korlátozottak a segítségkérési lehetőségek, egy intenzív fogfájás akár a tervezettnél korábban véget vethet a kalandnak” – mondta Ferenczi Eszter.

10 dolog, amitől óvd a gyereked nyáron

2025. június 26.

A nyár számtalan kalandot és izgalmat tartogat a gyerekek számára. A vakáció a strandolás, a sport és a játék ideje. Az élményekkel együtt azonban veszélyek is járnak, ezért ilyenkor nagyobb szabadság elővigyázatosságra van szükség, hogy elkerüljük az esetleges baleseteket. Összegyűjtöttük a tíz legfontosabb tudnivalót, amire figyelni kell, nehogy sérülés vagy betegség tegye tönkre a nyaralást. 

1.    Ha autóval utazunk, ügyeljünk, hogy mindegyik kisgyermek a megfelelő méretű gyermekülésben legyen bekötve! A nagyobb gyerekek és a szülők pedig feltétlenül használják a biztonsági öveket, még rövid távolságokra is! A legkisebbeket menetiránynak háttal kell bekötni, ellenkező esetben a fej előrebillenésekor eltörhet a nyaka.

2.    Ha külföldre készülünk, utasbiztosítás nélkül ne lépjük át az országhatárt! Különösen azoknak érdemes erre figyelniük, akik gyerekekkel utaznak. Egy szakosodott online kutatásából kiderült, hogy a megkérdezettek 14%-ával történt már baleset vagy megbetegedés külföldi utazás során. A családok, kisgyermekesek jellemzően a saját szervezésű utazásokat részesítik előnyben, s ilyenkor a sok tennivaló között elfelejtődhet a biztosítás. Pedig egy külföldi gyógykezelés vagy mentés akár milliókba is kerülhet.

3.    Csak úgy engedjük a gyerekeket biciklivel, görkorival vagy rolleren közúton közlekedni, ha bukósisakot visel! Ha kisgyermeket szállítunk kerékpáron, feltétlenül ültessük  megfelelően rögzített gyerekülésbe, különben leeshet vagy a lába beakadhat a küllőkbe, és nagyon súlyos sérülést szenvedhet.

4.    Nyáron sokan kerékpárra ülnek, akik egyébként ritkán bicikliznek, és nem rendelkeznek rutinnal a forgalomban. Nagy óvatosságot követel, ha gyerekeket viszünk vagy engedünk biciklizni az utakon. Tanítsuk meg nekik a legfontosabb szabályokat, mielőtt elindulnánk, és akár útközben is gyakoroljuk velük a tudnivalókat. Lehetőleg mindig legyen velük felnőtt kísérő. Autóvezetőként pedig legyünk különösen türelmesek és elővigyázatosak, ha kiskorú kerékpárosok mellett haladunk el.