Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Miért nem tudok lefogyni?

Érdekességek2020. április 29.

Ha egyik módszer után a másikban csalódik, hamar frusztrált lesz, elveszíti lelkesedését és kitartását: „Én képtelen vagyok lefogyni!” – állítással.

Fotó: gettyimages.comAz interneten rengeteg oldal található a különböző fogyókúrás ötletekről, fórumok, ahol a fogyókúrázók megosztják egymással tapasztalataikat, orvosok írnak szakvéleményeket, új módszerek látnak napvilágot. A különböző tabletták, kapszulák mellett kondicionáló gépek, otthoni, kis helyen elférő csodaszerkezetek ígérnek tartós, gyors, látható eredményt, miközben a televízióból, az újságokból próbálnak motiválni a cérnavékony modellek ideálképei.

A fogyókúra során legfontosabb az akaraterő. Ha nem önmaga miatt akar formásabb lenni, könnyebben feladja, mint ha valóban belülrôl jön a vágy, hogy kisebb méretû ruhákra cserélhesse mostani darabjait. Nyisson egy fogyókúrás naplót és gondolkodjon el néhány kérdésen!

Hány kilótól szeretne megszabadulni?
Legyen önkritikus és reális! Lehetséges ez? Tűzzön ki elérhetô célt, azután, ha sikerül, majd kitûz egy újabbat. Fontos, hogy legyen sikerélménye! Persze becsapnia nem kell önmagát, de ne felejtse el, a felesleget sem két nap alatt szedte fel. Legyen önmagával megértô és türelmes!

Mennyi időt szán rá?

Gondolkodjon el rajta, menynyi idô alatt szedhette fel a plusz kilókat és hány hét szükséges ahhoz, hogy leadja! Ha kell, kérje ki szakember tanácsát! Ezenkívül gondolkodjon el azon is, naponta mennyi idôt tud arra fordítani, hogy megszabaduljon a felesleges centiméterektôl. A kettô csak együtt hatékony, hiába szab ki határidőt, ha nincs idô ezalatt megtenni a fogyáshoz szükséges lépéseket.

Mit fog másként (t)enni?
Válasszon ki egy olyan módszert, amely megfelel a következô kritériumoknak: egészséges, olcsó, gyors. Nagyon fontos, hogy az egészségét ne veszélyeztesse olyan praktikákkal, mint például a tisztán fehérjetáplálkozás, hiszen nem megbetegedni akar, hanem még egészségesebben élni. Étrendjének tartalmaznia kell nyers zöldséget és gyümölcsöket, továbbá elegendô folyadékot is! Nem kell speciális tengeri herkentyûket sem beszerezni hatalmas összegekért.


Menjen ki a közeli piacra és vásároljon be zöldségbôl és gyümölcsből! Senki sem akar órákat tölteni a konyhában a fogyókúrás ételek elkészítésével. A hízás oka legtöbbször a sok futva bekapott falat, amikor az idôhiány miatt nem is figyel igazán arra, mikor és mennyit eszik. Az a jó módszer, mellyel gyorsan elkészítheti az ebédet, a vacsorát, hiszen szintén ez a módszer tud csak megmaradni tartósan. Ha rá is szán fél évet a fogyókúrára, s ebben az idôszakban mellôzi egyéb szabadidôs tevékenységeit, kedvenc foglalatosságait, az nem fog eredményre vezetni, mert késôbb a hosszadalmas procedúrák elvégzését, amivel a kúra jár, és a lemondásokat megunja, ezért az ajtón bekopog a rettegett jojóeffektus.

Geszvein Erika
pszichológus

Az írás a Mit (t)egyek, hogy lefogyjak című könyvben jelent meg, amely megrendelhető webáruházunkban!


forrás: Bébik.hu
hírek, aktualitások

Előrelépések az akupunktúra alkalmazásában

2026. július 25.



Az elmúlt két évtizedben mind mennyiségben, mind minőségben megnőtt azon bizonyítékok száma, amelyek az akupunktúra hatékonyságát igazolják. Dr. Arnold Dénes Arnold MSc, a Budai Fájdalomközpont sebésze, fájdalomspecialista, akupunktőrszerint mára nagyon szilárd alapokon nyugszik ezen eljárás bizonyíthatósága számos téren, de különösen a fájdalomcsillapítás területén.

Egyre nagyobb szükség van rá

Az akupunktúra, mint a hagyományos kínai orvoslás egyik legrégebbi ága, egyre keresettebbé és elismertebbé válik a fájdalomcsillapítás és gyulladáscsökkentés terén. E két terület azért kiemelten fontos, mert az elöregedő, mozgáshiányos társadalmakban hatalmas problémát jelent a mozgásszervi betegségek, problémák kezelése, az ezzel együtt élők hatékony ellátása. Vagyis ezen a területen, különösen az ún. fájdalomszindrómáknál egyre nagyobb szükség van a nyugati – es keleti gyógymódok ötvözésére az integratív medicina szellemiségében.

Éppen ezért nem véletlen, hogy 1997 és 2010 között több, mint 600 klinikai vizsgálatról született publikáció a témában. Ezek közül is az egyik legszigorúbb analízist az angol National Institute for Health Research végezte.  A kutatók első lépésként kiválasztottak 29-et a legmagasabb minőségű, randomizált, ellenőrzött vizsgálatok közül. Ezek a kutatások közel 18.000 páciens esetében hasonlították össze a valódi akupunktúra, az „ál-akupunktúra” és a nyugati típusú orvosi kezelések hatékonyságát. „Ál-akupunktúra” alatt olyan kezelést értettek, amely során a tűszúrások nem érték el a bőr megfelelő mélységét vagy rossz helyeken történtek a szúrások.

Jégkrémdivat

2026. július 25.

Mikor melyik hûs finomságot válasszuk?

A jó idõ beköszöntével - ahogy a Forma-1 világában bemutatják az új fejlesztéseket az autókon - a kiélezett versenyben a jégkrémgyártók is bõséges választékról gondoskodnak: évrõl évre új ízekkel, összetétellel lepik meg a fogyasztókat. A kereskedelem április végétõl mindenhol telt hûtõvel és az aktuális év újdonságaival várja a vásárlókat.

Sokáig a vanília, csokoládé, puncs ízhármas uralta a választékot, a mai termékeknél a sokszínû vásárlóközönség igényeinek széles körû figyelembevétele határozza meg a fejlesztések irányait.

A jégkrémek fogyasztókért vívott csatájában két irányzat halad fej-fej mellett: az egyszerû, megbízható alapízek családi kiszerelésben, elérhetõ áron, valamint a különleges, aromákkal ízesített, díszes jeges édességek, amelyekért nemritkán mélyen a pénztárcába kell nyúlni. A csokoládé népszerûsége töretlen, az aromatársításoknak azonban csak a fantázia szab határt. Ez utóbbiak számos esetben süteményfélék, cukrászati termékek örök "darabjait" igyekszik utánozni, így például van almáspite, barackos, mézeskalács, mézes puszedli, palacsinta, szilvásgombóc, túrótorta, zserbó, vagy éppen mandulás, kókuszos, mogyorós, meggyes, mentás, bonbonlikõrös csokifagyi jégkrém is.

Nem csak a jobbkezeseké a világ

2026. július 24.

Nem minden balkezes kétbalkezes, sõt...

A balkezességhez számos rosszízû babona és kellemetlen érzés fûzõdik. Elég, ha csak a "bal" elõtagú szavainkra gondolunk: balsors, balfácán, baleset, balsejtelem és így tovább. Máris láthatjuk, miként gondolkodtak õseink minden tizedik emberrõl, akit ezzel a képességgel áldott vagy vert meg a sors.

A gondolatokat sokszor tettek is követték: extrém esetben boszorkányként meg is égették a balkezest. Késõbb csak bûnözõnek vagy egyszerûen gyengeelméjûnek tartották õket. Kínában, Indiában még mindig rossz szemmel néznek a balkezesekre. Európában, ha segíteni akartak, akkor átszoktatták jobbkezesnek, amivel még nagyobb kárt okoztak.

Ma már tudjuk, hogy õseink félelmei alaptalanok voltak. A balkezesség (és egyáltalán a test két oldala közötti funkcionális aszimmetria) teljesen emberi dolog. Érdekes módon az állatvilágban sehol sem találunk ilyet. Elõfordul ugyan "mancspreferencia", de ez az állatoknál mindig felében bal, felében jobb oldali.