Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Miért nem tűnik már el a narancsbőr?

Érdekességek2018. augusztus 31.

Ezekben a hónapokban minden női magazinban több oldalnyi tuti tippet találsz arról, hogyan tüntesd el a narancsbőrt, és a nyomtatott újságok késésben is vannak, hiszen az interneten már májustól meredeken emelkedik azoknak a száma, akik rákeresnek a narancsbőrre. Kilátástalan küzdelem, vagy van esélyed nyerni? Elmondjuk, mit kell tenned, hogy végleg elfelejthesd a narancsbőrt.  

Majdnem mindenkinek van.

Ma, Magyarországon 10 nőből 9,5-nek (írhattuk volna azt is hogy a nők 95%-nak) van narancsbőre, függetlenül attól, hogy sovány, vagy ducibb, fiatal, vagy idős. Ami ekkora probléma, arra sokan próbálnak ilyen-olyan megoldást kínálni: ezért a világon több millió cég él abból, hogy a tökéletes narancsbőr elleni krémet, eszközt, terápiát árulja: természetesen azt ígérve, hogy a narancsbőr eltűnik, gyorsan, és örökre. Ha azonban ez így lenne, akkor nem lenne ilyen magas a narancsbőrrel küzdők aránya. Mi a probléma?

Cellulitisz: súlyos betegségnek hitték

Ha most 1800-1900-as években lennénk, akkor a legtöbb felcser, és orvos, azt mondaná, hogy betegek vagyunk, mert cellulitiszünk van: azaz bőrkötőszöveti gyulladásunk. Ezért ilyen a combunk, popsink. Régen úgy vélték, hogy a narancsbőr betegség. Erre utal a cellulitisz szó is, ami a latin cellule (sejtek) és az itisz (szintén latin, és gyulladást jelent) szavakból áll össze. Jegyezzük meg, és használjuk helyesen: a cellulitisz nem celluliltisz, hanem cellulit, és nem betegség, állapot. Azt is kevesen tudják, hogy cellulitjuk nem csak a nőknek van, előfordul férfiaknál is. Ma már tudjuk, hogy a cellulit (narancsbőr) oka a vér, és nyirokkeringés funkcionális zavara: pontosabban az a gond, hogy a hajszálerek falán több folyadék jut ki a sejtek közé mint kellene, és ödémákat okoz. Ez a cellulit.


A narancsbőr oka, stádiumai

A narancsbőr kialakulása egy folyamat. Vagy örökölted, vagy nem, ez, akkor, ha van, tulajdonképpen mindegy. A kialakulásának rengeteg oka lehet: a helytelen táplálkozás, a mozgásszegény életmód, a sok bevitt káros anyag, a stressz, az alkohol, a kevés víz, a dehidratált bőr, a vitaminszegény táplálkozás.

A narancsbőr kialakulásának 4 stádiuma (fázisa) van. A nulladik lépéskor azt is mondhatjuk, hogy nincs narancsbőröd, ilyenkor a bőröd sima, állva, és fekve sem látszik semmiféle bőrelváltozás. Az első stádiumban, fázisban a bőröd még simának tűnik, de összenyomva már látszik a narancsbőr, a második stádiumban már fekve is látszik a narancsbőr (állva, még nem) a legutolsó fázisban pedig már mindenhogy jól látszik.

De, ha pontosan tudjuk, hogy mi a narancsbőr oka (amiatt pontosan tudjuk, mit kell ellene tenni) akkor miért nem tudjuk eltűntetni, könnyedén? Hiszen ha mozgunk, ha kevésbé stresszelünk, csökkentjük a bevitt káros anyagokat, akkor – elvileg – minden olyan faktort megszüntettünk, ami miatt van. El kellene tűnnie. De nem tűnik el. Miért nem?

Mindent megtettél, de nem tűnt el

Képzeld el azt az ideális esetet, hogy naponta sportolsz (akár egy személyi edző segítségével), megfelelő mennyiségű vizet iszol, a munkád nem stresszes, nem eszel pacalt, zsíros kenyérrel, és nem is vagy hízékony, a bőröd pedig szinte mindenhol tökéletes. Nem cigizel, alkoholt a boltban sem ismered fel, legalább háromféle krémmel kenegeted magad: mégis van narancsbőröd. De miért? Mi az, amit nem tettél meg? Mit tehetnél még?

Méregteleníts!
Sokan vannak, akik éppen arra nem figyelnek ami a legfontosabb: a belső méregtelenítésre, hiszen a narancsbőröd nem a testeden kívül, hanem belül keletkezik. Ahhoz, hogy tényleg eltűnjön, méregtelenítened kell. Ahhoz képest, hogy mennyi mindent megtettél már (krémek, sport, stresszmentes élet) az, ha tartasz egy léböjtkúrát (amikor napi 3-4 liter folyadékot iszol, például nyírfalevél teát, vagy rengeteg ásványvizet) vagy hetente egy napon keresztül böjtölsz, semmiség. A hatása viszont csodálatos. Tudjuk, hogy kényes téma, de ahhoz, hogy a méreganyagok, salakanyagok eltávozzanak a szervezetedből, az emésztésednek is csúcsformába kell kerülnie. A megfelelő étkezés beállítása nagyon fontos és egy cikkbe nem lehet egy szakmát bele sűríteni. Ha szeretnél változtatni, mert elégedetlen vagy keress minket bátran, mert abban hiszünk, hogy nincsen mindenki számára érvényes csodaszer, mert különbözőek vagyunk. Rengeteg keleti gyógynövény bír méregtelenítő hatással. A TE kúrádat Rád kell szabnunk! Ha úgy gondolod, hogy felgyorsítanád, vagy hatékonyabbá tennéd, a méregtelenítésedet akkor kattints, segítünk, és sokkal hamarabb fog eltűnni a narancsbőröd.


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Az öngyógyítás lehetőségei utazási hasmenés esetén

2025. július 04.

Sajnos, az utazók 80%-a nem tartja be a biztonságos evés-ivás szabályait. Még a legfigyelmesebb turista is vét kisebb hibákat, melyek betegséghez vezethetnek. Mit lehet tenni, ha mégis fellép a hasmenés az utazás közben?

Az utazási hasmenés kezelésének tengelyében a folyadékpótlás áll. A többszöri hasmenés, hányás ugyanis nemcsak folyadékvesztéssel jár, hanem a szervezetből ekkor igen sok, a sejtműködéshez elengedhetetlen só is távozik. Ugyanaz a helyzet áll elő, mint amit az előző fejezetben a kiszáradásról írtam. Folyadékpótlás történhet palackozott ásványvízzel, teával, vagy házilag elkészíthető keverékkel: 4 púpozott teáskanál cukor, fél teáskanál só 1/2 liter forralt vagy palackozott (nem szénsavas) vízben feloldva. (Lásd még a kiszáradás elleni védekezésnél).

A folyadékbevitel a napi minimum 2 litert el kell, hogy érje: félóránként egy pohár folyadék, plusz minden széklet után még egy pohár ajánlott.

A nagy mennyiségű víz ivása maga is hányingert okoz, ezért előnyben kell részesíteni a teát vagy gyümölcslevet. Jómagam a gyermekbetegeimnek – azok nagy örömére – bő kólafogyasztást és ropievést javasolok: a sósrúd nemcsak szomjúságot okoz, melyre inni kell (folyadékpótlás!) hanem sóval is ellátja a szervezetet.

Székletfogók alkalmazása is indokolt. A hasmenés kezelésére enyhébb esetekben loperamid adását szokták javasolni. Saját tapasztalataim szerint az utazási hasmenésnél, előnyben kell részesíteni a vényre kapható, erősebb, hatásosabb szereket, feltéve, ha a betegnek nincs szürkehályogja. Súlyosabb esetekben jön szóba az antibiotikum adása, mely általában 24 órán belül enyhíti a tüneteket. Ezek azonban vényköteles gyógyszerek, a háziorvos írhatja fel. A rifaximin-származékokat ajánlják széles spektrumuk és bélrendszerből fel nem szívódó hatóanyaguk miatt. A rifamixin 2×200 mg dózisban három napig szedve hatásos szernek bizonyul, ugyanakkor utazóbarát adagolása még azt is eltűri, ha a beteg egy alkalommal elmulasztja a beszedését.

Kiegészítő gyógyszerek, fájdalomcsillapító és görcsoldó nyugodtan alkalmazható.

Érthetetlen módon szinte mindenki elfelejtkezik a diéta megtartásáról, pedig ez az alapja annak, hogy ne terhelje tovább az amúgy is meggyötört emésztőrendszerét.

Apa csak egy van

2025. július 04.



A PSA vizsgálat fontossága

A prosztatarák korai felismerésének leghatékonyabb eszköze a PSA (prosztata specifikus antigén) szint mérése a vérből. A PSA ugyan nem „rák-specifikus”, azaz az emelkedett szintje nem jelenti a rák diagnózisát, de mindenképp felhívja a figyelmet a daganat előfordulásának veszélyére, és további vizsgálatot, szövettani mintavételt tehet indokolttá. A PSA-t egyénre szabottan kell értékelnie a szakorvosnak: a megítélése függ a beteg életkorától, a prosztata nagyságától.

A „szervre lokalizált prosztatarák” (amikor a tumor nem terjed túl a szerv határain, nem ad áttétet nyirokcsomókba vagy távoli szervekbe) jó eséllyel gyógyítható és a beteg további életkilátásai megegyeznek a vele azonos korú és egészségi állapotú férfiakéval.

Szeretnénk kiemelten felhívni a figyelmet a szűrések fontosságára és a megelőzésre, mivel a prosztata rák tünetet csak a késői stádiumban mutat, ugyanakkor idejében felfedezve a legtöbb esetben teljes sikerrel gyógyítható!

Hogyan kell használni a fényvédő termékeket?

2025. július 03.



A fényvédő termékek teljes mértékben csak akkor hatékonyak, ha megfelelő mennyiségben és időközben alkalmazzák őket.

Az átlagos testméretű felnőttek teljes testfelületének védelméhez kb. hat teáskanálnyi (kb. 35 ml) mennyiségnek megfelelő fényvédő készítmény szükséges. Ajánlatos már a napozás, napon tartózkodás előtt 20 perccel bekenni a bőrt, és ezt kétóránként megismételni.

Fürdés, erős izzadás után is ismételni szükséges a bőr lekenését. Egy átlagos flakonnyi fényvédő készítmény tehát 1-2 nap alatt elfogy. Ha ennél tovább kitart, akkor valami helytelen volt az alkalmazás során.

Sokan a tartós napozás helyett megszakításokkal napoznak, mert így vélik elkerülni a tartós sugárzás hatását. A rossz hír az, hogy az ultraviola sugárzás hatása felhalmozódik (kumulálódik) a nap folyamán, tehát a napozásra szánt összidő ne legyen több fél–egy óránál.