Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Mire utal, ha fáj a fogad?

Érdekességek2018. március 14.

Mi ezoterikusok úgy tartjuk, a betegség már önmagában egy tünet, a lélek üzenete, hogy valami nem jó, abba kell hagyni, meg kell állni vagy éppen pihenésre van szükség, mert túl sokat dolgoztunk.  

Ha elmegyünk a szakorvoshoz, akkor ott csak a tünetet fogjuk kezelni, de ahhoz,  hogy teljes gyógyulásban részesüljünk, meg kell találni a  betegség lelki eredetét, azaz a probléma gyökerét! Ha ezt sikerül megtalálnunk, akkor jó esély van rá, hogy meggyógyulunk!
Ne felejtsük el, hogy fogainkon keresztül  faljuk az életet és ha rosszak a fogaink,  az életünkre és közérzetünkre is rossz kihatással lesz!
 
Fogfájás
Arra utal, hogy döntéseket kell meghoznunk, de nem akarjuk meghozni a döntést,  ezért inkább meghátrálunk. Ha nagyon fáj a fogunk, szinte már lüktet, akkor dühösek vagyunk magunkra, mert nem tudunk megoldani egy problémát.
 
Fogkő
Ez bizony az agresszió jelképe, hogy akaratosak vagyunk és bizony nem adjuk be a derekunkat. Bárki bármit tehet, akkor se tesszük azt, amit ő tanácsol. Tipikus makacs emberek betegsége a fogkő.

Fogcsikorgatás
Sok ember alszik úgy éjszaka, hogy észre sem veszi, hogy éjszaka álmában csikorgatja a fogait. Ez bizony az elfojtott düh, agresszió, amit nem merünk kimutatni a világnak. Ez általában a félénkebb, zárkozottabb emberek betegsége, akik nem merik kimutatni az érzéseiket, félelmeiket, boldogságukat, inkább szenvednek, illetve " haragszom a világra" és "lázadó" emberek betegsége.
 
Fogszuvasodás
Ez a fog megpuhulása és olyan mélyig ható fájdalommal jár, ami elviselhetetlenné tud válni. Azt tudni illik, hogy a fogaink szerkezete a legszilárdabb, még a csontoknál is szilárdabbak. Éppen ezért a fogszuvasodás mindenképpen egy mentális aspektus. Mi az ami ennyire gyötör? Mi az amit nem merek kifejezni? Ezekre a kérdésekre kell megtalálni a választ, a problémákat fel kell aprítani fogainkkal, meg kell emészteni.
A fogszuvasodás fizikai okai a cukor, csokoládé, savas ételek.

 
Fogínygyulladás
Ez a félelem jelképe, rossz döntés, frusztráció. Sok embernél iskolás korban kezdődik el a foginygyulladás, mert nem tud úgy teljesiteni, nagy  a teher rajta, hogy szüleinek, tanárainak megfeleljen. Felnőtt korban a munkahelyi problémák, társaságba beilleszkedés és párkapcsolati problémákat jelzi ez a betegség. Sok nő azt hiszi, rossz anya, nem jó feleség és kialakul az ínygyulladás.
Nézzük meg a fogakat közelebbről:
 
Bal oldali fogsor
Negativ beállítottság, ézelmi problémákon rágódsz, nem mered kimutatni az érzéseid.
Bal oldali rágófogak azt jelzik, nagyon nagy dologra készülsz, de nem tudod, hogyan fogod megvalósítani, mert pl. nincs rá pénzed.
 
Jobb oldali fogsor
Fizikai dolgokra utal, nem tudsz beilleszkedni a társadalomba, munkanélküliség, megfelelés megkérdőjelezése, pl. minek kell dolgozni?
Jobb oldali rágófogak azt jelzik, nem tudsz feldolgozni egy fizikai történést  pl. gyászt, szakitást, válást.
 
Első fogak
A szemfogak a tanácsadás és döntés jelképei.
A metszőfogak a gyors döntés, fontos, halaszthatatlan döntések meghozatala.
 
Rágófogak
Valamin rágódsz, amit nem tudsz lenyelni vagy nem is akarod lenyelni, illetve jelezheti még azt is, hogy csak rágódsz rajta, de nem cselekszel. Ha viszont odáig fajul a helyzet, hogy a rágófog tönkre megy, akkor azt jelenti, hogy nem a te utad , amerre szeretnél menni, vagy amerre haladsz! Ne rágódj rajta, semmi keresnivalód nincs azon az uton!
 
Kisőrlők és Nagyőrlők
Ezek az elégedettség és a magabiztosság fogai, itt betegség akkor keletkezik, ha a zománc sérül, mert az bizony azt jelzi, hogy olyan dologba ütöttük bele az orrunkat, amibe nem kellett volna. Illetve mások helyett hoztunk döntéseket, mi döntöttük el más helyett, mit tegyen.
 
Bölcsességfogak
Nem lehet pontosan tudni kinek, mikor nőnek ki a bölcsességfogai, van akinek sose , van akinek már gyerekkorában. A bölcsességfog is egy örlőfog, csak felnőttkorban nő ki. Benne van a nevében is, hogy ezek a fogak a bölcsességünket jelzik, az okosság, ügyesség fogai. Ezek a fogak, ha rendellenesen nőnek ki, azonnal el kell őket távolítani, mert a mellette levő fogakat is megbetegítheti, ez lelki síkon azt jelzi, hogy teljes önbizalom híányunk van és úgy érezzük rossz írányba haladunk. Ha viszont rendesen kinőttek a bölcsességfogaink és később kezd el kilyukadni az azt jelenti rosszul döntöttünk , de még helyrehozható vagy van másik lehetőség. Ilyenkor a fogat betömik. Ha viszont begyullad, akkor ki kell húzni ezt a fogat és az azt jelenti, hogy túlságosan nagy tudásra tettünk szert hirtelen vagy sokat tanultunk mostanába, nem szabad lett volna túl erőltetni magunkat. Bizony előfordul néha, hogy sokat akar a szarka, de nem bírja a farka... mindenki ismeri ezt a közmondást és ez bizony így van. Jó dolog, ha valaki jó tanuló illetve sokat tanul, de nem kötelező egyszerre ennyi tudást bevinni az elménkbe. Hagyjuk feldolgozni, rágódni a tanulmányokon.
 
Parapszichológus szemmel
El kell fogadnunk önmagunkat olyannak amilyenek vagyunk és szeretnünk kell önmagunkat, mert ha mi nem szeretjük eléggé önmagunkat, akkor hogy várjuk el, hogy más vagy mások szeressenek minket?! Meg kell tanulni bízni önmagunkban és döntéseket hozni, ha ez nem megy, akkor ne szégyeljünk tanácsot kérni másoktól vagy akár szakembertől. A legtöbb embernél ott kezdődik a probléma, hogy fél szakemberhez fordulni, pedig ebben semmi szégyen sincs! De visszatérve a fogakra és a fogazatra, természetesen nem lehet mindent lelki eredetűnek betudni, sajnos sokan vannak akiknek genetikailag rosszak a fogai vagy az inygyulladást örökölték, ilyenkor természetesen szakemberhez kell fordulni. A lyukas fogat be kell tömni, a fogínygyulladást kezelni kell, a rossz fogakat ki kell húzni, mert ha ezt hanyagoljuk a tünetek egyre elviselhetetlenebbek lesznek és ez munkánkra, tanulmányainkra, párkapcsolatunkra, környezetünkre is kihatással lesz és még több betegséget hozhat létre a depressziótól kezdve a daganatos megbetegedésekig.

forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

A szorongás fizikai tünetei: hogyan ismerhetjük fel és kezelhetjük őket?

2024. szeptember 12.

A szorongás sokkal több, mint egyszerű mentális állapot; gyakran fizikai tünetekben is megnyilvánul, amelyek jelentős hatással lehetnek a mindennapi életünkre. Sokan nem ismerik fel, hogy az állandó feszültség, fejfájás vagy gyomorpanaszok mögött a szorongás állhat. Ebben a cikkben bemutatjuk a szorongás leggyakoribb fizikai tüneteit, és megmutatjuk, hogyan lehet ezeket felismerni és kezelni.  

Miért jelennek meg a szorongás fizikai tünetei?

A szorongás a testünk stresszre adott természetes reakciója, amelyet az evolúció során fejlesztettünk ki a veszélyhelyzetek kezelésére. Amikor szorongunk, a testünk készenléti állapotba kerül, és ennek számos fizikai következménye lehet. A szervezet ilyenkor adrenalin és kortizol hormonokat termel, amelyek felkészítenek minket a „harcolj vagy menekülj” reakcióra. Ha azonban a szorongás állandósul, ezek a fizikai reakciók krónikussá válhatnak, és negatívan befolyásolhatják egészségünket.

A szorongás leggyakoribb fizikai tünetei

1. Gyors szívverés és mellkasi fájdalom

A szorongás gyakran okoz gyors szívverést vagy szívdobogásérzést. Ezt a testünkben áramló adrenalin okozza, amely felkészít minket a cselekvésre. Néhányan akár mellkasi fájdalmat is tapasztalhatnak, amit gyakran összetévesztenek szívproblémákkal. Ha ezeket a tüneteket rendszeresen tapasztalod, fontos, hogy beszélj egy orvossal, hogy kizárja a szívbetegségek lehetőségét.

2. Légszomj és légzési nehézségek

A szorongás egyik legijesztőbb fizikai tünete a légszomj vagy a nehézlégzés. Ez gyakran pánikrohamokkal is társulhat, amikor úgy érzed, hogy nem kapsz elég levegőt. A légzési nehézségek mögött a szorongás által kiváltott hiperventilláció állhat, ami azt eredményezi, hogy túl gyorsan és mélyen lélegzel. 3. Feszültség és izomfájdalom

A szorongás gyakran vezethet krónikus izomfeszüléshez, különösen a nyak, a vállak és a hát területén. Ez a feszültség idővel izomfájdalommá alakulhat, ami tovább fokozza a diszkomfort érzést és a szorongást.

Amikor fagyievés utána órákig kínlódik a gyerek

2024. szeptember 12.

A nagy hőséggel beköszöntött a fagyiszezon is, sokaknál azonban a tejből készült hideg finomság a pillanatnyi élvezet után akár keserves órákat okozhat a hasfájás, haspuffadás, hasmenés miatt. A rosszullét oka lehet laktózérzékenység is, ami a táplálkozástól és attól is függhet, hogy földrajzilag hol élünk. Szerencsére ma már modern orvosi készülékekkel gyorsan és fájdalommentesen kideríthetjük, valóban erről van-e szó – ilyen például az a hidrogén monitor, amelyet a 2023-as K&H gyógyvarázs pályázat keretében kapott az egyik kelet-magyarországi kórház gyermekosztálya.

Világszinten egyre több embernél diagnosztizálnak tejcukor érzékenységet, vagyis amikor a szervezet nem termel elég laktáz enzimet a laktóz (tejcukor) lebontásához. Átlagosan a népesség 65 százalékára jellemző ez, de jelentős szerepet játszik, hogy honnan származunk. Afrikában és Dél-Amerikában 80 százalék fölött van azok aránya, akiknek a szervezetében nincs jelen elég laktáz enzim, míg az észak-európai, évszázadok óta pásztorkodással foglalkozó nemzeteknél csupán pár százalék. Magyarországon ez a szám 30 százalék körül mozog.

A joghurt oké, a tejföltől viszont rosszul lehetünk

Csecsemő korunkban még képesek vagyunk a laktóz lebontására, hiszen erre szükségünk van az anyatejes táplálásnál. Ezután azonban egyre kevesebb laktázt termelünk, így 5 éves kor után már megfájdulhat a gyermek hasa a tejes ételek fogyasztása után. Egészen ritka esetben előfordulhat az is, hogy a babának már születésekor sincs laktáz enzime, így neki már kezdettől laktózmentesen kell táplálkoznia. Emellett pedig életünk során több betegség – gyulladásos bélbetegségek, bélfertőzés, csecsemőknél akár rotavírus – miatt is károsodhat az enzim termelése. A laktózintolerancia különböző súlyosságú lehet, tehát lehet, hogy csak nagy mennyiségű tejcukortól kezd puffadni a hasunk. A magas laktóztartalmú tejtől, tejföltől, vajtól rosszul lehetünk, míg a kevés tejcukrot tartalmazó kemény sajtokat, joghurtot, kefirt bátrabban fogyaszthatjuk.

Innovatív eszközökkel gyorsan kiderülhet, mi a probléma

Ha gyermekünk tejes ételek után rosszul érzi magát, legjobb, ha orvoshoz fordulunk, aki modern készülékekkel hatékonyan és fájdalommentesen meg tudja állapítani, valóban laktózintoleranciáról van-e szó. Ilyen, úgynevezett Gastrolyzer Hidrogén monitort kapott Berettyóújfaluban a DEKK Gróf Tisza István Campus Csecsemő- és Gyermekosztálya.

Stresszkezelés 3 lépésben

2024. szeptember 11.

Manapság a stressz mindenki életében jelen van. Ez pedig nem más, mint a szervezetünk válasza bizonyos ingerekre. Ez az inger lehet egy fontos vizsga az egyetemen, egy állásinterjú, egy új projekt, de egyre többször a magánéletünkben is előfordulhatnak stresszes helyzetek.  

Ezeknek mindenki ismeri a negatív hatásait. Csak hogy néhányat említsek, ilyen a fáradékonyság, ingerlékenység, álmatlanság. De ezeknél súlyosabb következményei is vannak az állandó stressznek, ezért mindenképpen kezelnünk kell ezeket a nehéz helyzeteket.

Szerencsére van rá megoldás! Most csupán három olyan dolgot említek, amik segítségével szinte azonnal érezni lehet majd a változást.

1. Testmozgás

A stressz levezetésének egyik leghatékonyabb módja a testmozgás! Ideje kipróbálni több sportot is, hogy rájöjj, mi az, amiben tényleg örömödet leled, és ki tudsz kapcsolni. A jóga a legjobb stresszkezelő sportok közé tartozik. De ha úgy érzed valami dimanikusabbra vágysz, próbáld ki az aerobicot vagy a zumbát. Bármit, amihez kedvet érzel. És hidd el, már az első alkalom után érezhetően jobb kedved lesz, és este biztosan jobban is fogsz aludni.

Az is nagyon fontos, ha valaki irodai ülőmunkát végez, hogy nap során is többször álljunk fel vagy akár ülve mozgassuk át kicsit a vállunkat és a nyakunkat, ezáltal napközben is nyugodtabbá, felszabadultabbá válhatunk.