Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Neked mi a hivatásod? Most megtudhatod!

Érdekességek2024. május 01.

Képforrás: Canva Pro adatbázis.Ahhoz, hogy kitaláld, milyen munkában éreznéd igazán jól magad, egy ősi rendszert hívunk segítségül, amelyben lelki értelemben mindenki egyenlő volt, testi értelemben viszont bölcsen elfogadták a hierarchiát.  

A varnásrama rendszere

Ez az ősi rendszer tökéletes, mert érti hogy a szellemi emberek a fej, vezetők és másképp bírálják el őket, mint a tudatlanabb egyszerűbb embereket, ebben a tökéletes rendszerben az elemek egymásra építkeznek. Szimbolikusan egy nagy és teljes embert hoznak létre, akik egymás segítői, támogatói, akik együtt működtetik a Nagy Ember teljes gépezetét.

Tulajdonságaik alapján bármelyik területre ráismerhetsz

Ma természetesen nincsenek tisztán jelen ezek a foglalkozáskörök. Így ha több csoportba sorolható vagy annak megfelelő hivatást is választhatsz, pl. egy vezető és egy szellemi tanácsadó keveréke is lehetsz. Az egyes rétegeknek egyaránt vannak nehézségeik és olyan elemeik, melyek könnyűvé teszik számukra az adott munkaréteg végzését. Akármelyikbe is tartozz, soha ne feledd, a legjobb, ha felvállalod magad, és érdeklődésednek megfelelő munkát választasz.

Szellemi ember vagy, vezető, kereskedő vagy kétkezi?

1. Az egykori bráhmanák rendje, a szellemi emberek

Tanítók, elsősorban az egyetemes értelemben vett vallási tanítók, nem a tipikus tanárok sorolhatók ide. De finoman ide csoportosíthatjuk a pszichológusokat, gyógyítókat, orvosokat, természetgyógyászokat, misztikus útkeresőket a világtól elvonultakat is. Ide tartoznak teológusok, lelki gondozók, és tanácsadók jó része. Természetesen korunkban elérni ezt nagyon nehéz.

Eredeti tulajdonságai: Ilyen tulajdonságokkal kell rendelkezned: Konkrét munkák:

tisztaság
lemondás adományozási hajlam szerény életvitel

Türelem
Nyugodt viselkedés
Bölcsesség
Tanulási hajlam és kedv, önképzés
Alázatosság és tisztelet másokkal
Empatikus készség
Magas fokú tolerancia
Pedagógiai hajlam
Lélektani ismertek
Szakmai ismeretek szellemi téren

Pszichológus
Pap
Tanító
Életmód tanácsadó
Tudós kutató
Orvosprofesszor
Természetgyógyász
Informatikus mérnök, rendszertervező

Miért jó és nehéz? Kényelmes, kellemes. Egy jó társadalom eltartja ezeket a nagy embereket. Ugyanakkor hatalmas felelősség és lelki teher mások életét segíteni, irányítani, anyagi gazdagsággal, jóléttel ez aligha jár.


2. A vezetők rétege, az egykori ksatriyák rendje

Politikusok, vezetők, egykori királyok. Azok a személyek, akik irányítanak. A törvénykezés és védelem tartozik hozzájuk, így törvény, jogrendszer a rendőrség, katonaság, és minden védelmi erő, amelyek ugyanakkor hatalommal is rendelkeznek, vagyis kellene nekik, korunkban azonban inkább a pénz beszél.

Eredeti tulajdonságai: Ilyen tulajdonságokkal kell rendelkezned: Konkrét munkák:
igazságszeretet
igazmondás
bátorság
együttérzés
vakmerőség
erő
tisztaság
tökéletes elme
Bátorság
Harci készség
Igazságosság
Logisztikai készség
Szervezési készség
Átlátási készség
Kiváló kommunikációs készség
Tanulásra való nyitottság
Szorgalom
Gyakran párhuzamosan a test, testi erő karbantartása
Empátia
Politikus
Katona
Rendőr
Minisztériumi dolgozók egy része
Informatikai manager

Miért jó és nehéz? Végtelen nagy felelősség, sok stressz, folyamatos munkavégzés, állandó jelenlét, felelősségteljes poszt. Kevés pihenéssel. Sok munka és tanulás állandó képzések és koncentráció. Ugyanakkor pompával, kényelemmel, gazdagsággal jár együtt, amíg végzed feladatod, utána erről nem árt lemondani.

3. A kereskedők rétege, az egykori vaisyák rendje

Gazdaság és pénz irányítói, földművesek, állattartók, kereskedők. Portékások és árusok. Mindenki, akinek boltja tulajdona van, aki árul, és kereskedik. Gyakran ma ők irányítanak, a pénz miatt, azonban ez a réteg alkalmatlan az irányításra, mivel a pénz motiválja így igazságérzete ködös, zavaros saját vágyai miatt.

Eredeti tulajdonságai: Ilyen tulajdonságokkal kell rendelkezned: Konkrét munkák:
Jó üzletelési készség
igazmondás
szavahihetőség
határozottság
versenyszellem.

Jó kereskedői érzék
Affinitás a pénzügyekhez
Kiváló kommunikációs készség
Nagy szorgalom, hajlam egy-egy munkaterületben való elmélyülésre
Ha kell, képes akár fizikai munkát is végezni, Kis vállalatát tudja irányítani
Könnyed természet
Játékosság
Vakmerőség
Kipróbáló hajlam

Bolti eladó
Boltvezető
Földműves gazda
Lótulajdonos, állattenyésztő
Üzletkötő
Banki szakember

Miért jó és nehéz? Nem jut mindig akkora hatalomhoz, mint egy vezető. Kevesebb emberrel kerül kapcsolatba, csak aki saját munkájához köthető. Ugyanakkor igen kényelmes, pompával, jóléttel érzéki örömmökkel együttjáró feladat, láthatod közvetlenül munkád gyümölcsét.

4. A súdrák, a kétkezi emberek, és kézi munkások, művészek rendje

Többnyire kétkezi emberek, saját ötleteik, kitalálmányaik megalkotói. A két kézzel elvégezhető megrendelésre készített munka megalkotója, vagy szellemi szabadfoglalkozású művész, aki szintén készségeinek eladásából él meg.

Eredeti tulajdonságai: Ilyen tulajdonságokkal kell rendelkezned: Konkrét munkák:
Alázatosság
szolgálatkészség
türelem
figyelem
pontos feladatvégzés

Alázatosság
Szolgálói attitűd és hajlam
Másokkal való együttdolgozási készség
Kiadott feladat precíz elvégzése
Alkalmazkodókészség
Szorgalom
Önképzés és tanulási hajlam

Szobafestő
Asztalos
Festő
Fényképész
Sminkes
Kosárfonó
Napszámos
Betanított gyári munkás
Ügyintéző
Titkárnő
Adminisztrátor
Könyvelő
Takarítónő
Könyvkötő
Informatikus

Miért jó és nehéz? Egy kétkezi ember sokat dolgozik, ami fárasztó, nehéz lehet. Sokszor saját munkájába csak részleges a beleszólása, mert a megrendelés, kérés, igény, parancs mást mond, mint amit ez az embertípus szeretne. Neki alkalmazkodni, és másokkal együttdolgozni kell. Könnyű számára, hogy kevés rajta a felelősség, a szervezési stresszt gyakran megspórolja.

Ezek a csoportok nagy általánosságokban fedik le a mai társadalmi rendet. Egy könyvelő pl. kérésre dolgozik készségeivel de kissé a pénzügyi emberek közé is sorolható és erős az affinitása a számokhoz. Ha megismerjük a fő csoportunkat, tulajdonságaink alapján, el tudjuk dönteni, hogy hová tartozunk, és milyen területen keresgéljünk. Szellemi affinitással ezért kár kétkezi tevékenységűek nyugalmáról és felelőtlenségéről álmodni, fordítva pedig kár a szellemi kényelemre vágyni, hiszen, az sok stresszt és aggodalmat hozhat. Találd meg magad e főbb csoportokban!


forrás: Harmonet.hu
hírek, aktualitások

Tele a fejed a munkával? - 5 tipp 5 perces munkaközi szünetekre

2024. május 08.

Feloldozlak! Most, itt, azonnal! Ez nem lógás! Nem rombolja, éppen javítja a munkamorált. A vállalati tréningeken ma már szinte mindenütt oktatják, hogy a dogozó hogyan tud minél hatékonyabban dolgozni. Ehhez pedig elengedhetetlen, hogy néha pihenőket iktasson be a munkaidejébe. A pihenőkkel azonban nem növelheti a cég számláját és nem zavarhatja meg a kollégákat. Mit tehetünk ezekben a szünetekben, ha gép előtt ülünk?  

A munkádat el kell végezned. Ezt tudod, mégsem megy. Nem haladsz. Tele van a fejed és csak bámulod a monitort percek óta. Ez az állapot minden ülőmunkással naponta legalább 3-8 alkalommal előfordul – állapították meg Philadelphiában pszichológus-kutatók. Az nem mindegy csupán, hogy mennyi ideig tartanak ezek a szünetek.

Ha a dolgozó erőszakosan kényszeríteni akarja magát a tovább dolgozásra, akár órák is kieshetnek a tevékeny munkaidőből, míg ha a dolgozó engedélyez magának 5 perc szünetet, akkor szinte azonnal képes lesz visszatalálni a feladathoz, melynél leblokkolt. Ez nem megy a munka rovására, sőt elősegíti, hogy jobb, hatékonyabb legyen a munkavégzés.

A munkáltatók sokszor azzal érvelnek a rövid munkaközi szünetek ellen, hogy a munkaidő ellenőrizhetetlenné válik. A megoldás itt sem könnyű, mégis megvan: - A motivált munkaerő, aki önmaga szabályozza hatékony munkaidejét.

Rituálé – 5 lépésben

Ha nem akarsz látványosan semmit tenni, de magadat fel akarod dobni egy kicsit, csináld végig az alábbi sorozatot, hogy felfrissítsd magad:


Állj fel, végy mély lélegzeteket, nyújtózz egy nagyot! Nyújtóztasd ki a tagjaidat! Ha kilépsz a cipőből és megnyomkodod saját talpadat, vagy ugrálsz néhányat lábujjhegyen az sokat segít.
Nyiss ablakot (ha az iroda, vagy munkahely olyan, hogy ez lehetséges) vagy keress egy helyet, ahol friss a levegő. (Például áll ki a teraszra!)
Igyál meg legalább 10 korty vizet – lassú kortyokban, koncentrálva arra, hogy a víz felfrissít, üdít.
Sétálj néhány lépést, legjobb, ha kicsit tempósan lépcsőzöl, csak úgy (egy emeletet fel, egyet vissza)
Légy szemforgató! Nem lelki, hanem fizikai értelemben, persze. Forgasd körbe a szemeidet, közben nyomkodd meg a fülcimpádat, dörzsöld meg az orrod és a szád közötti érzékeny részt. Ezek mind élénkítenek! Forgasd körbe a fejed – ennyi mozgás többnyire elég is!

Tízből négy ember küzd a visszérrel – így csökkenthetők a tünetek

2024. május 08.

Hazánkban minden második ember szív- és érrendszeri betegségbe hal bele, pedig a betegség megfelelő életmóddal jó eséllyel elkerülhető. Terápia és odafigyelés nélkül a vénák állapota folyamatosan romlik, a betegség legsúlyosabb stádiumában nem gyógyuló fekélyek alakulnak ki elsősorban az alsóvégtagon. A betegség egyik leglátványosabb tünete a visszér, ami főleg a nőket érinti, és az esztétikai problémákon túl súlyos szövődményekhez, sőt akár halálhoz is vezethet, ha nem kezelik megfelelően. Belgyógyász-angiológus szakorvossal jártuk körbe a betegség okait és a megelőzés módjait.

Hazánkban tízből négy ember küzd visszérrel. Van, akinek csupán esztétikai problémát okoz, míg másoknak komoly fájdalmaik vannak és folyamatos egészségügyi ellátásra szorulnak. Főleg a nőket érinti, kialakulásában az örökletes hajlam és a mozgásszegény életmód is szerepet játszhat. A sok ülőmunka, a kevés mozgás következtében romlik a keringés, így a nyirok- és érrendszer nem képes megfelelően elszállítani a salakanyagokat, amelyek aztán lerakódnak az érfalakon. A visszér rontja az adott végtag keringését, így súlyos esetekben trombózis kialakulásához vezet, ami akár halállal is végződhet.

Miért a nőket érinti elsősorban?

A visszérrel küzdő betegek között jóval több a nő, mint a férfi. “A nők esetében a hormonális rendszer működésével függ össze a fokozotabb hajlam. A női nemi hormonok egy része, valamint a hormonok arányának menopauzával összefüggő változása a vér összetételét olyan irányba változtatja meg, amely növeli a trombózis kialakulásának esélyét. Fiatalabb korban a terhesség során nagy terhelés jut az alsóvégtagi erekre, amely hozzájárul a betegség megjelenéséhez.” – tárja fel az okokat Dr. Tersztyánszky Rita, az Affidea Magyarország belgyógyász-angiológusa, járóbeteg-ellátásért felelős orvosigazgatója.

Mit ne tegyünk, ha megjelent a visszér?

Vénás beteg esetén mindenképpen kerülendő a statikus, nagy súllyal történő terhelés, például a súlyemelés, nehéz csomagokkal történő egy helyben állás. Ebben az esetben az alsóvégtag vénáiban emelkedik a nyomás és pangani kezd a vér, mely hozzájárul az erek károsodásához és a trombózis kialakulásához. Ugyancsak kerülendő a melegben történő hosszas állás, például a szakácsok, konyhán dolgozók esetében rendkívül gyorsan romlik a vénák állapota. Ilyen esetekben helyben járást, sétát kell beiktatni – hívja fel a figyelmet a foglalkozásból eredő veszélyekre a szakember. “Vízhajtó alkalmazása a visszeresség okozta dagadás csökkentésére felesleges és káros is. A vízhajtó koncentrálja, sűríti a vér összetételét, ami nehezíti a vénás vér elvezetését és fokozza a trombózis kialakulásának kockázatát. Fájdalomcsillapítót sem érdemes szedni visszeres fájdalmakra, mert a vénás betegséget kísérő panaszok nem reagálnak a fájdalomcsillapitókra.” – teszi hozzá Dr. Tersztyánszky Rita. A belgyógyász-angiológus szerint a megfelelő méretű és helyesen alkalmazott, orvos által javasolt kompressziós gyógyharisnyákon kivül egyéb szoros, vénákat leszorító ruházat viselését is érdemes kerülni.

Étkezéssel és megfelelő életmóddal sokat tehetünk ereink egészségéért. Nézzük meg, hogyan előzhető meg a visszér kialakulása és mit tehetünk, hogy csökkentsük a tüneteket, ha már kialakult a betegség.

Sok C-vitamin

A C-vitamin erősíti az érfalat és segíti a vérkeringést, ezért ajánlott olyan zöldségeket és gyümölcsöket fogyasztani, amelyeknek magas a C-vitamintartalma. Ilyen többek között a citrom, a narancs, a zöldpaprika, a kivi,  a papaja, a kelbimbó, a brokkoli, a petrezselyem és a karfiol. Nagymamáink a vadgesztenyére esküdtek, ha a visszér elkerülése volt a cél: a benne lévő eszcin nevű hatóanyag erősíti az érfalakat és gátolja a vizesedést. A hatás fokozása érdekében érdemes lehet este gesztenye- vagy citromolajat masszírozni a lábba. 

A boszorkányok és a hozzájuk kapcsolódó hiedelmek

2024. május 07.

Kik a boszorkányok? Milyen hiedelmek kapcsolódnak hozzájuk? Hogyan alakult ki a boszorkányság? 

Kik a boszorkányok?

A magyar "boszorkány" szó keleti eredetű: a török basyrkan szóból a csuvas nyelvben busturgan lett, ebből alakult ki a "boszorkány", mely eredetileg lidércet jelentett.

A boszorkány interperszonális lény: az emberi személy és a természetfeletti, természeti hatalom között áll. A boszorkányság a mágiával való foglalkozás számos formájának egyike. A mágia azon a hiten alapul, hogy a természetfeletti erők befolyásolhatók. Művelője számára a mágia evilági törekvés, nem teológiai vagy elméleti kérdés. A mágia nem vallás, de a vallások csaknem minden formája mágikus elemeket is tartalmaz (pl. kereszténységnél a rózsafüzér, imáság: a formulák ismétlésének mágikus erőt tulajdonítottak)

A boszorkányság kialakulása

Az ókorban jóindulatúnak tartották a két világ között álló lényt. A középkor elején Németországban a Walkürökkel rokon, erdei istennőként tisztelt nőalak volt a boszorkány. A kereszténység elterjedése azonban hozzájárult a jelentésváltozáshoz, a negatív töltet kialakulásához. A keresztény autoritások az eredetileg pogány fogalmakat átértékelve az eretnekség körébe vonták, melyben a sátán központi szerepet játszott.