Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Nyakfájás és Migrén, hogy függ össze a kettő?

Érdekességek2018. március 15.

A hét nyaki csigolya a gerincoszlop legérzékenyebb része, ugyanis ezek a csigolyák tartják a fej súlyát. A nyaki csigolyákat porckorongok válasszák el egymástól, ezek kocsonyás szerkezetűek. Amennyiben a nyaki csigolya elcsúszik az nagy fájdalommal jár.  

Nyakcsigolya gyulladás okai:
A nyakcsigolya gyulladás tünetei:

Migrén és nyakfájás egyszerre? Igen!
A krónikus fejfájások azaz a migrén legtöbbszőr a nyaki gerinc gyulladásából ered. A fejfájás a leggyakoribb panasz egyike, a népesség 70%-át érinti. Azonban a migrén pontos okát máig nem sikerült tisztáznia az orvostudománynak, ezáltal, ha valaki migrénes fejfájással orvoshoz fordul, felírnak neki egy görcsoldót vagy nyugtatót. De ettől a migrén nem fog megszűnni, csak az embereket rá szoktatják a pirulákra! Hogy a migrén valódi okát megtaláljuk ahhoz sok vizsgálatra lenne szükség, amire persze az orvosok nem szívesen küldik a betegeket, mert drága vizsgálatokra van szükség, pl. koponya CT MRI és ez mind nagyon sok pénzbe kerül, pedig a beteg azért fordul az orvoshoz, hogy vizsgálják ki mi okozza a migrént.
 
Nézzük meg ezoterikus szemmel:
A migrénre sok mindent rá lehet fogni, pl. hogy genetika, menstruáció, front érzékenység, nyakcsigolya gyulladás és az orvosok nagy kedvence a pszichés eredetű migrén. De lépjünk túl azon amiket az orvosok mondanak... 
A fej a tudás, bölcsesség, gondolkodás szimbóluma az ezoterikában és ugye az agy egy csodálatos szerkezet. Mindent az agyunk írányít. Ha megbetegszik, akkor akár tolószékbe is kerülhetünk, továbbá a beszédet, a látást is az agyunk írányitja, egyszóval mindent. 
 
Itt helyezkedik el a koronacsakra és a homloküreg csakra azaz a lélek lakóhelye. 
A koronacsakra főleg a spirituális embereket tudja megbetegíteni, mert egy spirituális ember, nagyon fejlett tudásszinten van és a körülötte levő halandó embereket nehezebben tudja elviselni, ezáltal a koronacsakra megbetegszik, valamint ha pl. egy spirituális tanácsadó vagy egy pszichológus akik több emberrel is foglalkoznak naponta, ki vannak téve ennek a betegségnek , mivel annyi információt kap több emberről, amit nehéz feldolgoznia a koronacsakrának. 
 
A Homloküreg csakra szinte az összes pszichés beteget érinti, mert a lélek önbizalom hiányban vagy szeretet hiányban szenved, illetve nem tud feldolgozni egy eseményt pl. gyászt. Ilyenkor a pszichiáterek örömmel felírják a pirulákat és megvan oldva, de sajnos azt kell, hogy mondjam nincs, sőt még gyógyszerfüggővé is teszik a beteget. A lélek betegsége akkor lenne megoldva, ha megtalálnák a  probléma gyökerét és kezelnék, de ez hosszas terápia és idö, amihez úgymond a dokiknak nincs kedvük.
 

Nos amennyiben a nyakfájás és a migrén is jelen van, akkor mindenképpen meg kell keresni a betegség okát pl. nincs-e a háttérbe gerincferdülés vagy genetikai hajlam, illetve ezoterikus szemmel nézve meg kell keresnünk azokat a " mélypontokat", amiket nem tudunk megemészteni, feldolgozni. Ha spirituális szakmánk van pl. jós, mágus, asztrológus akkor mindenképpen meditáljunk mielőtt dolgozni kezdünk és ne vegyük magunkra az ügyfelek problémáit, ha kell egy nap csak 3 ügyféllel foglalkozzunk, ha már nagyon megterhelőnek érezzük, akkor mindenképpen szünetet kell tartani, mert ez is okozhat migrént, továbbá összefolyhat a sok ügyfél története és belezavarodhatunk. Én, mint spirituális oktató a  tanítványaimnak mindig elszoktam mondani, hogy ezekre a tényezőkre figyeljenek oda!

5 TIPP A MIGRÉN CSILLAPÍTÁSÁRA
1. Hallgassunk halkan zenét!
2. Igyunk sok folyadékot, lehetőleg meleg teát!
3. Tornáztassuk a nyakat pl. fejkörzésekkel!
4. Feküdjünk le több órára pihenni!
5. Tegyünk a homlokunkra Türkíz követ!

forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

A szorongás fizikai tünetei: hogyan ismerhetjük fel és kezelhetjük őket?

2024. szeptember 12.

A szorongás sokkal több, mint egyszerű mentális állapot; gyakran fizikai tünetekben is megnyilvánul, amelyek jelentős hatással lehetnek a mindennapi életünkre. Sokan nem ismerik fel, hogy az állandó feszültség, fejfájás vagy gyomorpanaszok mögött a szorongás állhat. Ebben a cikkben bemutatjuk a szorongás leggyakoribb fizikai tüneteit, és megmutatjuk, hogyan lehet ezeket felismerni és kezelni.  

Miért jelennek meg a szorongás fizikai tünetei?

A szorongás a testünk stresszre adott természetes reakciója, amelyet az evolúció során fejlesztettünk ki a veszélyhelyzetek kezelésére. Amikor szorongunk, a testünk készenléti állapotba kerül, és ennek számos fizikai következménye lehet. A szervezet ilyenkor adrenalin és kortizol hormonokat termel, amelyek felkészítenek minket a „harcolj vagy menekülj” reakcióra. Ha azonban a szorongás állandósul, ezek a fizikai reakciók krónikussá válhatnak, és negatívan befolyásolhatják egészségünket.

A szorongás leggyakoribb fizikai tünetei

1. Gyors szívverés és mellkasi fájdalom

A szorongás gyakran okoz gyors szívverést vagy szívdobogásérzést. Ezt a testünkben áramló adrenalin okozza, amely felkészít minket a cselekvésre. Néhányan akár mellkasi fájdalmat is tapasztalhatnak, amit gyakran összetévesztenek szívproblémákkal. Ha ezeket a tüneteket rendszeresen tapasztalod, fontos, hogy beszélj egy orvossal, hogy kizárja a szívbetegségek lehetőségét.

2. Légszomj és légzési nehézségek

A szorongás egyik legijesztőbb fizikai tünete a légszomj vagy a nehézlégzés. Ez gyakran pánikrohamokkal is társulhat, amikor úgy érzed, hogy nem kapsz elég levegőt. A légzési nehézségek mögött a szorongás által kiváltott hiperventilláció állhat, ami azt eredményezi, hogy túl gyorsan és mélyen lélegzel. 3. Feszültség és izomfájdalom

A szorongás gyakran vezethet krónikus izomfeszüléshez, különösen a nyak, a vállak és a hát területén. Ez a feszültség idővel izomfájdalommá alakulhat, ami tovább fokozza a diszkomfort érzést és a szorongást.

Amikor fagyievés utána órákig kínlódik a gyerek

2024. szeptember 12.

A nagy hőséggel beköszöntött a fagyiszezon is, sokaknál azonban a tejből készült hideg finomság a pillanatnyi élvezet után akár keserves órákat okozhat a hasfájás, haspuffadás, hasmenés miatt. A rosszullét oka lehet laktózérzékenység is, ami a táplálkozástól és attól is függhet, hogy földrajzilag hol élünk. Szerencsére ma már modern orvosi készülékekkel gyorsan és fájdalommentesen kideríthetjük, valóban erről van-e szó – ilyen például az a hidrogén monitor, amelyet a 2023-as K&H gyógyvarázs pályázat keretében kapott az egyik kelet-magyarországi kórház gyermekosztálya.

Világszinten egyre több embernél diagnosztizálnak tejcukor érzékenységet, vagyis amikor a szervezet nem termel elég laktáz enzimet a laktóz (tejcukor) lebontásához. Átlagosan a népesség 65 százalékára jellemző ez, de jelentős szerepet játszik, hogy honnan származunk. Afrikában és Dél-Amerikában 80 százalék fölött van azok aránya, akiknek a szervezetében nincs jelen elég laktáz enzim, míg az észak-európai, évszázadok óta pásztorkodással foglalkozó nemzeteknél csupán pár százalék. Magyarországon ez a szám 30 százalék körül mozog.

A joghurt oké, a tejföltől viszont rosszul lehetünk

Csecsemő korunkban még képesek vagyunk a laktóz lebontására, hiszen erre szükségünk van az anyatejes táplálásnál. Ezután azonban egyre kevesebb laktázt termelünk, így 5 éves kor után már megfájdulhat a gyermek hasa a tejes ételek fogyasztása után. Egészen ritka esetben előfordulhat az is, hogy a babának már születésekor sincs laktáz enzime, így neki már kezdettől laktózmentesen kell táplálkoznia. Emellett pedig életünk során több betegség – gyulladásos bélbetegségek, bélfertőzés, csecsemőknél akár rotavírus – miatt is károsodhat az enzim termelése. A laktózintolerancia különböző súlyosságú lehet, tehát lehet, hogy csak nagy mennyiségű tejcukortól kezd puffadni a hasunk. A magas laktóztartalmú tejtől, tejföltől, vajtól rosszul lehetünk, míg a kevés tejcukrot tartalmazó kemény sajtokat, joghurtot, kefirt bátrabban fogyaszthatjuk.

Innovatív eszközökkel gyorsan kiderülhet, mi a probléma

Ha gyermekünk tejes ételek után rosszul érzi magát, legjobb, ha orvoshoz fordulunk, aki modern készülékekkel hatékonyan és fájdalommentesen meg tudja állapítani, valóban laktózintoleranciáról van-e szó. Ilyen, úgynevezett Gastrolyzer Hidrogén monitort kapott Berettyóújfaluban a DEKK Gróf Tisza István Campus Csecsemő- és Gyermekosztálya.

Stresszkezelés 3 lépésben

2024. szeptember 11.

Manapság a stressz mindenki életében jelen van. Ez pedig nem más, mint a szervezetünk válasza bizonyos ingerekre. Ez az inger lehet egy fontos vizsga az egyetemen, egy állásinterjú, egy új projekt, de egyre többször a magánéletünkben is előfordulhatnak stresszes helyzetek.  

Ezeknek mindenki ismeri a negatív hatásait. Csak hogy néhányat említsek, ilyen a fáradékonyság, ingerlékenység, álmatlanság. De ezeknél súlyosabb következményei is vannak az állandó stressznek, ezért mindenképpen kezelnünk kell ezeket a nehéz helyzeteket.

Szerencsére van rá megoldás! Most csupán három olyan dolgot említek, amik segítségével szinte azonnal érezni lehet majd a változást.

1. Testmozgás

A stressz levezetésének egyik leghatékonyabb módja a testmozgás! Ideje kipróbálni több sportot is, hogy rájöjj, mi az, amiben tényleg örömödet leled, és ki tudsz kapcsolni. A jóga a legjobb stresszkezelő sportok közé tartozik. De ha úgy érzed valami dimanikusabbra vágysz, próbáld ki az aerobicot vagy a zumbát. Bármit, amihez kedvet érzel. És hidd el, már az első alkalom után érezhetően jobb kedved lesz, és este biztosan jobban is fogsz aludni.

Az is nagyon fontos, ha valaki irodai ülőmunkát végez, hogy nap során is többször álljunk fel vagy akár ülve mozgassuk át kicsit a vállunkat és a nyakunkat, ezáltal napközben is nyugodtabbá, felszabadultabbá válhatunk.