Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Pár ötlet, hogy feldobd a hideg napokat

Érdekességek2017. december 21.

Van számtalan étel, amiről tudjuk, hogy ajánlatos volna fogyasztani, mert egészséges, csak azt nem tudjuk pontosan, mire használatosak. Dr. Semjéni Mariann, kutató gyógyszerész, a BAJNOKOK ÉLETMÓD PROGRAM hiteles képviselője egy csokorba gyűjtötte ezeket. Én pedig más trükköket, amik jól jönnek télvíz idején. Neked.

1. Egészségedre jótékony hatású ételek és italok

Zöld tea 
A zöld tea jótékony hatásait nem is kell bemutatni. Magas polifenol és antioxidáns tartalmával erősíti az emberi szervezetet, és lassítja az öregedési folyamatot. Iható akár napi 3x is. Főétkezések után bizonyítottan segíti a diétát!

Fokhagyma 
A fokhagyma kitűnő választás ételeink ízesítésére. Ugyanakkor kén alapú összetevőket tartalmaz, amelyek javítják a vérkeringést. Kalcium, vas, magnézium, B és C és egyéb vitaminjainak köszönhetően az érrendszer védelmében, a szervezet energetizálásában is fontos szerepe van. Ráadásul az egyik legjobb vírusölő növényünk, ami fontos a megfázások idején. Nem kell több, mint egyetlen gerezd a napi salátába, sült zöldségbe, vagy a hús mellé. 


Makréla
A makréla egyike azon halaknak, amelynek rendkívül magas (1,8 g/100 g) az omega-3 tartalma, amely stimulálja az agyi funkciókat. (Kismamáknak, szoptatós anyukáknak figyelmébe ajánlom a nagyobb dózisú omega 3 zsírsavat, ami segíti a babák intrauterin és szoptatás alatti agyfejlődést!) Idővel elkezdi védeni az agyat a demencia folyamatától is. Sőt a makréla kiváló jód, vas és B-vitamin forrás. 
Fogyasztása heti kétszer ajánlott!

Panax ginseng
A panax ginzeng igazi különlegesség. Jó tulajdonságai közé tartozik a memóriajavítás, az azonnali élénkítés, és az is, hogy afrodiziákum hatása van. és mindemellett nyugtatja a szervezetet. Már látom, hogy mennyien tervezik a beszerzését egy drogériában!

Gingko Biloba
A szellemi fáradtság ellenszere, sok memóriajavító készítmény alapanyaga, nem véletlenül. Csodákra képes!

Gyömbér
Ki ne tudná, hogy a gyömbértea milyen hatékony megfázás esetén? De a citromos vízbe reszelt gyömbér méregtelenítő hatással is bír!
A gyömbértea melegíti a szervezetet, növeli az energiaszintet. Próbáld ki reggelente!

Méhpempő
A méhpempő előnye, hogy rengeteg vitamin (főleg B), fehérje van benne, amelyek a szervezetre antidepresszánsként is hatnak. Így nem csak a fáradtságot csökkenti, de a kedélyállapotot is javítja. Mivel az állóképességet is képes növelni, téli edzések mellé javasoljuk.” /Dr. Semjéni Mariann/


2. Masszírozás

Januárban a legtöbb munkahelyen nagy a hajtás. Ettől az izmok folyamatos görcsbe rándulnak, nem ritka a becsípődés. 

„A legjobb döntés minél előbb megmozgatni az izmokat, amik így fellazulnak. A több hete, hónapja letapadt izmokat nem 1-2 nap helyre hozni, de mindenképpen megéri a türelmet! Megfelelő erősségű masszázzsal, alkalomról alkalomra érezhető a változás, a görcsös izomcsomók szépen lassan ellazulnak, a terület vérellátása nő, az izmok rugalmassága fokozódik, így könnyebben tudják tartani izmaink a gerincoszlopunkat. A mozgás szintén csak használhat a fájdalmas, letapadt izmokon. Minél többet mozgatjuk annál könnyebben fog feloldódni a fájdalmas izomcsomó. Természetesen nem túlterhelve. Sokszor megyek én is úgy edzeni, hogy fáj a hátam, de az edzés végére sokat javul a helyzet. Semmiképpen ne hagyjuk „eltunyulni” az izmainkat. Az izomerősítés ugyanolyan fontos, mint az izomlazítás. Az erős izmok sokkal könnyebben tartják a gerincoszlopunkat. 
Ha valódi változást akarunk elérni, akkor a rendszerességre, és a megfelelő gyógymasszőr, edző kiválasztására kell mindenképpen odafigyelnünk.
Tehát masszírozásra, és mozgásra fel!”

3. Edzés

Ha nemet mondasz az edzésre, és ráérsz majd jövő hónaptól, magadnak mondasz nemet, hiszen egy hónap alatt visszacsúszol szinte a nullára.
Ha mész edzeni, saját magadat fejleszted. Igen, nem pusztán csúcsformát érsz el, kis lépésekkel, hanem kitartásra és célorientáltságra tanítod magadat.
Mindezt úgy, hogy levezeted a napi pörgést- tehát ha megfordult a fejedben 1 hónap lazsálás, döntsd el: fejlődni szeretnél, vagy visszacsúszni?

Legyetek bajnokok a mindennapokban!


forrás: Harmonet
hírek, aktualitások

Többféleképpen oldható a vizsgák előtti szorongás és stressz

2025. június 27.



Napi nyolc óra minőségi alvással, rendszeresen végzett testmozgással, tíz-tizenöt perces pihenőidőkkel, relaxációs gyakorlatokkal csökkenthető a vizsgák előtti szorongás és stressz. A kiegyensúlyozottsághoz ilyenkor még fontosabb a tudatos felkészülés, a megfelelő időbeosztás, a napi vagy heti teendők pontos összeállítása. A hatékony stresszkezelés egyik alapja, a feszült állapot testi és lelki jeleinek felismerése, tudatosítása, melyek ezt követően a megfelelő technikákkal, stratégiákkal hatékonyan enyhíthetők – mondja Cserép Melinda, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika szakpszichológusa.


A stressz, így a vizsgadrukk teljesen természetes jelenség, a szervezet válasza a kihívást jelentő helyzetekre, azonban jelentősen befolyásolhatja a tanulók teljesítményét, fizikai-és pszichés jóllétét. A vizsgaidőszakban a fiatalok fokozott lelki és mentális megterhelésnek vannak kitéve, az ezekkel járó stressz, szorongásos tüneteket, alvási problémákat, étvágytalanságot vagy épp fokozott evési késztetést, ingerlékenységet, koncentrációs nehézségeket okozhat, mindezek pedig tovább nehezítik a felkészülést, ronthatják az eredményeket. „Ilyen típusú panaszokról gyakran számolnak be a hozzánk forduló serdülők felvételi- és érettségi időszakban vagy épp osztályozóvizsgák környékén – hangsúlyozza Cserép Melinda szakpszichológus.

Így lesz gondtalan a pihenés – fogászati panaszok nélkül

2025. június 27.

Szakértői tanácsok nyaralóknak a fogak egészségéért

A várva várt nyaralás hevében, a gondos csomagolás és felkészülés ellenére is becsúszhat az a baki, hogy a szájápolási eszközök otthon maradnak. Ebben az időszakban az is előfordul, hogy egyszerűen lazábban vesszük a napi rutint. Szakértő hívja fel a figyelmet arra, milyen következményekkel járhat a hanyagság, hogyan óvhatjuk meg a fogaink egészségét az utazás alatt is.

A nyári vakáció alkalmával javasolt ugyanolyan gondossággal összeállítani a szájápolási csomagot is, mint ahogy magát az utazást megszerveztük. Ma már a nagyobb gyártók kínálatában minden fontos eszköz megtalálható ahhoz, hogy a szájápolás terén se legyen szükség kompromisszumra, a nyaralás alatt sem. Kompakt hordozható eszközöket, kisebb kiszerelésű fogkrémet, szájvizet is magunkkal vihetünk, ezek repülős utaknál különösen hasznosak.

Gyors, praktikus megoldások

„Sokan tapasztalják, hogy a vakáció izgalma eltereli a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás” – fogalmaz Ferenczi Eszter dentálhigiénikus. „Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy gyakran előfordul, otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ilyenkor érkezéskor kellemetlen kihívást jelenthet egy megfelelő üzlet felkutatása, ahol nemcsak a nyelvi nehézségekkel, de az ismeretlen termékekkel és a csomagolások értelmezésével is meg kell küzdenünk” – figyelmeztet a szakértő.
Egy hosszú út során az is előfordulhat, hogy egyszerűen nincs lehetőség a fogmosásra.

„Ilyenkor érkezéskor gyors megoldás lehet egy mentolos rágótabletta vagy cukorka, ami átmenetileg felfrissíti a leheletet” – javasolja a Dental Rituals tulajdonosa.

Azonban nem csak a feledékenység okozhat problémát.
A legkellemetlenebb forgatókönyv, ha pont a nyaralás alatt kezd el fájni egy fog. „Helyismeret hiányában nehéz és költséges is lehet a sürgősségi beavatkozás igénybevétele, különösen akkor, ha nem beszéljük az adott ország nyelvét. Kempingezés vagy túrázás alkalmával, ahol korlátozottak a segítségkérési lehetőségek, egy intenzív fogfájás akár a tervezettnél korábban véget vethet a kalandnak” – mondta Ferenczi Eszter.

10 dolog, amitől óvd a gyereked nyáron

2025. június 26.

A nyár számtalan kalandot és izgalmat tartogat a gyerekek számára. A vakáció a strandolás, a sport és a játék ideje. Az élményekkel együtt azonban veszélyek is járnak, ezért ilyenkor nagyobb szabadság elővigyázatosságra van szükség, hogy elkerüljük az esetleges baleseteket. Összegyűjtöttük a tíz legfontosabb tudnivalót, amire figyelni kell, nehogy sérülés vagy betegség tegye tönkre a nyaralást. 

1.    Ha autóval utazunk, ügyeljünk, hogy mindegyik kisgyermek a megfelelő méretű gyermekülésben legyen bekötve! A nagyobb gyerekek és a szülők pedig feltétlenül használják a biztonsági öveket, még rövid távolságokra is! A legkisebbeket menetiránynak háttal kell bekötni, ellenkező esetben a fej előrebillenésekor eltörhet a nyaka.

2.    Ha külföldre készülünk, utasbiztosítás nélkül ne lépjük át az országhatárt! Különösen azoknak érdemes erre figyelniük, akik gyerekekkel utaznak. Egy szakosodott online kutatásából kiderült, hogy a megkérdezettek 14%-ával történt már baleset vagy megbetegedés külföldi utazás során. A családok, kisgyermekesek jellemzően a saját szervezésű utazásokat részesítik előnyben, s ilyenkor a sok tennivaló között elfelejtődhet a biztosítás. Pedig egy külföldi gyógykezelés vagy mentés akár milliókba is kerülhet.

3.    Csak úgy engedjük a gyerekeket biciklivel, görkorival vagy rolleren közúton közlekedni, ha bukósisakot visel! Ha kisgyermeket szállítunk kerékpáron, feltétlenül ültessük  megfelelően rögzített gyerekülésbe, különben leeshet vagy a lába beakadhat a küllőkbe, és nagyon súlyos sérülést szenvedhet.

4.    Nyáron sokan kerékpárra ülnek, akik egyébként ritkán bicikliznek, és nem rendelkeznek rutinnal a forgalomban. Nagy óvatosságot követel, ha gyerekeket viszünk vagy engedünk biciklizni az utakon. Tanítsuk meg nekik a legfontosabb szabályokat, mielőtt elindulnánk, és akár útközben is gyakoroljuk velük a tudnivalókat. Lehetőleg mindig legyen velük felnőtt kísérő. Autóvezetőként pedig legyünk különösen türelmesek és elővigyázatosak, ha kiskorú kerékpárosok mellett haladunk el.