Inczeffy Patika

és magán szakorvosi rendelő

2131 Göd, Pesti út 86.

Telefon: +36 27 336 150
E-mail: kalabe@inczeffypatika.hu
Nyitva tartás:
Hétfő - Péntek: 7:30 - 19:00
Szombat: 7:30 - 13:00

Inczeffy magánrendelők Gödön

Orvosok akik nálunk rendelnek


Tisztelt Betegeink!

Dr. Varga Imre rendelése jelenleg a szerdai napról keddi napra módosult!
 
Megértésüket köszönjük!

dr. Dragodán Katalindr. Dragodán Katalin

 

1980-ban végeztem a budapesti Semmelweis Orvostudományi egyetem Általános Orvostudományi Karán.

Szakvizsgámat 1986-ban szereztem meg Bőrgyógyászat, nemibetegségek, kozmetológia szakágban.

1980-1988 XIV. BNGI

1988-1999. IV. BNGI

Jelenleg a dunakeszi BNGI-ben dolgozom vállalkozó főorvosként, emellett a IV. kerületi Prevenció Orvosi Rendelőben, vmint a  gödi Inczeffy Magánorvosi Rendelőben látom el a betegeket.

Fő tevékenységiköröm a hagyományos ill. gyermekbőrgyógyászat, vmint kisebb szépészeti beavatkozások végzése.

Rendelési idő: péntek 15-17
Bejelentkezés: 06 27/336-150

dr. Szűcs Erika

Dr. Szűcs Erika fül-orr-gégész szakorvos vagyok. 1996-ban végeztem a budapesti Semmelweis Orvosi Egyetem Általános Orvosi karán. A Szent Rókus Kórház Fül-orr-gégészeti és Fej-nyaksebészeti osztályán dolgoztam. Gyermekeim születése után 2006-ban szereztem meg a szakvizsgát fül-orr-gégészetből. A klasszikus orvosi gondolkodás és terápia mellett az integratív medicina híve vagyok. Szívesen alkalmazok a hagyományos gyógyszerek mellett természetes eredetű szereket, a páciensek igénye szerint Schüssler-sókat, homeopátiás szereket és antropozófus helyi kezeléseket. A gyógyításomban jelen van a páciensekkel egy olyan szeretetteljes légkör, amelyben együttműködő orvos-beteg kapcsolat alakulhat ki és ezáltal könnyebben megkezdődhet a gyógyulási folyamat. Főbb területek: visszatérő nátha, orrmandula nagyobbodás, orrvérzés, orrdugulás, orrpolyp, allergia, arcüreggyulladás, középfülgyulladás, hallójárat gyulladás kezelése, gégészeti szűrés, góckutatás, fülmosás.

 Rendelési idő: kedd délelőtt és csütörtök délután

Tel: 06/30 914-12-36  Bejelentkezés: H-P 8-18-ig

 

dr. Kondér Béladr. Kondér Béla

Dr. Kondér Béla szülész-nőgyógyász, gyermeknőgyógyász szakorvos vagyok!

1964-ben születtem Vácon, általános és középiskolai tanulmányaimat is itt végeztem.

1989-ben szereztem diplomát a Szegedi Orvostudományi Egyetemen, majd ezt követően a Váci Jávorszky Ödön Kórház szülészet-nőgyógyászati osztályán helyezkedtem el.

1996-ig közalkalmazotti, majd azt követően, - ÉS JELENLEG is szerződéses munkaviszonyban dolgozom a kórházban!

2003-ban gyermeknőgyógyászatból sikeres szakvizsgát tettem!

Közel két év Országos Gyógyintézeti Központban való tevékenységem után - ahol közelebb kerültem a Perinatológiához, a radikális nőgyógyászati műtéttanhoz, a szülészeti fájdalomcsillapításhoz, - (az egészségügyi reformok és kórházbezárások következményeként), - ismét a Váci Jávorszky Ödön Kórházzal van szerződéses munkaviszonyom!

Itt jelenleg csak gyermeknőgyógyászati ellátást végzek, szülészeti- nőgyógyászati - fekvőbetegellátás mellett!

2009 óta Fetal Medical Foundation akkreditációval rendelkezem.

Rendelési idő: kedd 18-20
Bejelentkezés: 06 27/336-150

 

Ivicsics EditIvicsics Edit

Klinikai gyermekpszichológusként egyéni foglalkozást tartokgyermekek és serdülők számárarendszeres szülő konzultáció mellett.

A telefonon történő jelentkezés és időpont megbeszélés után az első alkalommal a szülővel találkozom,  utána a gyermekkel vagy fiatallal következik egy megismerési, felmérési szakasz(általában 5 alkalom) amelyet szülő konzultáció követ, ilyenkor történik a visszajelzés és a felmérési szakasz tapasztalataitól függően a további segítségnyújtás megbeszélése.

A jelentkezés oka lehet a kisgyermek-, iskolás-, vagy serdülőkorban jelentkező nehézség

 pl. táplálkozással, alvással, szobatisztasággal, illetve magatartással, tanulással kapcsolatos gondok, önértékelési és érzelmi probléma, szorongás.

A foglalkozások időtartama 45 perc.

Az alkalmazott módszer az életkortól és a problémától függően: játékterápia, verbális terápia, relaxáció, imagináció, illetve szülő konzultáció, család konzultáció.

Rendelési idő: kedd 13-17
Bejelentkezés: 06-30-501-1730

 

dr. Kékesi Gábor főorvos

belgyógyász, nephrológus, diabetológus

Rendelési idő: hétfő 17.30-19.30
Bejelentkezés: 06 27/336-150

 

dr. Gellért Gábor osztályvezető főorvos

sebész, érsebész

Rendelési idő: péntek 18-19.30
Bejelentkezés: 06 27/336-150

 

dr. Varga Imredr. Varga Imre urológus szakorvos, holisztikus orvos

 

Dr. Varga Imre 1976-ban szerzett általános orvosi diplomát Debrecenben. 1981-ben szakvizsgázott az Orvostovábbképző Egyetem Urológiai Klinikáján. 2000-ben szerzett a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen egészségügyi menedzser diplomát.

Alapító tagja – kezdetben titkára, majd éveken át elnöke, 2017-től örökös tiszteletbeli elnöke – a Medicina 2000 Poliklinikai és Járóbeteg Szakellátási Szövetségnek. A Dunakeszi Szakorvosi Rendelő Intézet urológus szakorvosa.

Szakmai tanulmányutak: Ausztrália, FlindersMedical Center. Az USA 10 államában szervezési, egynapos szolgáltatások vizsgálata, szerkezetátalakítás, irányított betegellátás szervezéstréning program USAID segítséggel. Korábban az OEP-nél és az egészségügyért felelős minisztérium bizottságaiban tanácsadó, Miniszteri Tanácsadó Testületi tag, valamint a Szegedi Tudomány Egyetem orvos/közgazdász képzésében a járóbeteg szakellátás oktatója.

Jelenleg a Debreceni Orvosegyetem Holisztikus/Integratív Medicina speciálkollégiumi oktatás programvezetője. Szervezési-kutatási területe: az egynapos és az ambuláns ellátások, komplex egészségügyi rendszerek működtetése, holisztikus/integratív kultúraváltás tanulmányozása. Alapításától, 2002-től az IME – Interdiszciplináris Magyar Egészségügy – tudományos folyóirat – Szerkesztőbizottságának a tagja

Kedves Érdeklődő Betegek!

Alap értelmezésében az urológia szakrendelés röviden hivatott a rendelésre jövő betegek valamennyi urológiai jellegű problémáinak vizsgálatára és terápiás javaslatok megtételére, daganatos esetek megbeszélésére, valamint egyéb urológiai problémák megelőzésével kapcsolatos konzultációkra is.

Kiterjesztettebb értelmezésben viszont egy magánrendelésen adódhat lehetőség olyan konzultációkra is, melyek íveaz elmondottaknál akár szélesebb is lehet!A jövő orvoslása előre vetíti azon változások szükségességét is, mely az ember testét, lelkét és szellemét egy egységben javasolja kezelni!Meggyőződésem, hogy nem szabad egy hólyag, prosztata netán vese konkrét teendői szintjén kezdeni és értelmezni a teendőket, mivel azok problémái az egész bonyolult szervezetet is érinthetik „a minden mindennel összefügg”elméletének megfelelően! Ahogyan tanítványaimnak is oktatom, az adott betegünk adott problémáját lehetőség szerint így a szervezet egészének tükrében és a beteg környezetében javasolom értelmezni. Mindezt igyekszem kiterjeszteni igény esetén a családi környezetre is, mint ahogyan ennek a nemzetközi irodalma is javasolja, az „optimális gyógyító környezet” illeszkedő értelmezésében. Különös érdekesség a beteg aktív szerepének fontossága, mely egyedi kommunikációs technikákat igényel. A röviden vázolt holisztikus/integratív szemléletmód gyakorlati bevetése annak időigénye miatt célszerűbb magánrendelői körülmények között, ahol akár a családtagokkal együtt történő életstílus váltás, étrendi korrekciók stb. is megbeszélhetőek, melyek ez esetben már nem pusztán csak a beteg egy szervére vonatkozó teendőkre, hanem akár egy család életmódjára, dietetikájára is hatással lehet!

Rendelési idő: szerda 18.30-19.30
Bejelentkezés: 06 27/336-150

 

Dr. Yusef Abubakar Qawyean

Szakterületeim: belgyógyászat, endokrinológia, diabetológia.

Belgyógyászként a pl. következő  betegségek gyógyítását végzem: magas vérnyomás, szívbetegségek, vesebetegségek, gasztrointesztinális panaszok.

Endokrinológusként a pajzsmirigy-, mellékvese-, agyalapi mirigy betegségek, nőgyógyászati hormonális zavarok, meddőség hormonális eredetű zavarainak gyógyítását végzem, valamint inzulin rezisztens és obes betegekkel foglalkozom.

Diabetologusként a diabéteszes betegek komplex kezelését végzem, amelynek része a gyógyszeres ellátás mellett a dietetikai és életmód tanácsadás is.

 

 

Medveczky Andrea

okleveles konduktor; diplomás szociális-, mentálhigiénés szakember
felnőttképzési szakértő;
tehetséggondozási szaktanácsadó;
adósságrendezési tanácsadó;
viselkedésprofilozó       
tréner; coach;

Gödi születésűként, három fiút nevelő édesanyaként és a gödi Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálat szakmai alapítójaként kötődöm Gödhöz.

Szakmai életutamat a fenti végzettségek alapozzák meg, amelyek mellé jelentős tapasztalat társul.  Ezt azért tartom fontosnak, mert az én esetemben nem igaz, hogy „aki nem tudja, tanítja”. J Hitelességemhez tartozik, hogy sok mindent saját megélésből és tapasztalásól is tudok, nem a partvonalról adok tanácsot. Ráadásul nem is szeretek tanácsot adni, inkább szeretem, ha az ügyfeleim maguk jönnek rá a saját megoldásaikra és én ebben igyekszem őket segíteni, hiszen oly sokfélék vagyunk és az én megoldásom nem biztos, hogy másnak is megoldás lehet.

Módszereim a tanácsadáson kívül a segítő beszélgetés, a coaching, a viselkedéselemzés és önmegismerés segítése valamint a mentorálás.
Kinek-kinek igénye szerint, amit az első alkalommal meg is beszélünk.

Pályafutásom során dolgoztam önkormányzati, alapítványi, multinacionális és kisvállalati környezetben illetve partnerekkel, tanítottam az országban sokfelé, elsősorban felnőtteket. Az egyéni jól-lét megoldásokon kívül munkahelyi mentálhigiénés fejlesztésekkel is foglalkozom és tervezem a személyes fejlődést segítő társasjáték csoportok indítását is. Fő erősségem az egyéni/családi változ(tat)ás menedzsment, a stresszkezelés és a rendszerelemzésen alapuló megoldások kidolgozása.
 

LÉGZŐTORNÁT is tartok: javasolt post-covid tünetek esetén illetve bármilyen szorongásos, stresszes lelkiállapotban.

Rendelési idő: egyeztetés szerint
Egy alkalom: 60 perc
Bejelentkezés telefonon: 0670 426 0070 vagy e-mailen: lelkiegeszseg.god@gmail.com
(ha nem veszem föl, akkor dolgozom, de később visszahívom)

 

Tóth-Zságer Barbara

Egyezség és jóllét a családban - a mediáció és a facilitálás módszereinek alkalmazásával.

Tóth-Zságer Barbara vagyok, képzett mediátorként és facilitátorként elsősorban a családok és az egyéni életet megnehezítő konfliktuskezeléssel foglalkozom. A mindennapi életünk természetes velejárója, hogy különböző problémákkal kell megküzdenünk, ami miatt a családtagok, és a konfliktusban álló felek között viták alakulhatnak ki. Ezek olyan sérelmeket, feszültségeket teremthetnek, ami miatt szükségessé válhat a konfliktusok és a viták rendezéséhez egy külső szakember bevonása, aki segítséget nyújthat ezekben a nehéz helyzetekben.

A mediáció (közvetítés) egy adott vitás helyzet elrendezésének békés módját kínálhatja lehetőségként.

A facilitálás (elősegítés) módszerének alkalmazásával a családi csoport konferencia, a család erőforrásaira építkezve kínál lehetőséget arra, hogy a család élethelyzete pozitív irányba változzon.
Szeretnék segítséget nyújtani a hozzám fordulóknak abban, hogy eredményesen meg tudjanak állapodni egymással. Lehetőséget teremteni a fennálló konfliktusok feloldásában, megszüntetésében. Azon problémák kezelésében, amelyek az életközösség során, vagy már a különválást követően kialakultak és gátolták a közös megegyezést, döntéshozatalt és megnehezítették ezáltal a család mindennapjait.

Access bars fej-és testkezelőként a fej és a test különböző pontjait érintem, annak érdekében, hogy ezzel hozzájáruljak a testedben bekövetkező pozitív változások elősegítéséhez. A kezelések segíthetnek a tested regenerálódásához, a mentális, fizikai, érzelmi, energetikai blokkok oldásához. Csökkenthetik a mindennapokban jelentkező stresszt. Gyerekek esetében hozzájárul az eredményesebb iskolai teljesítményhez, a szorongásos tünetek oldásához.

Kérdés, bejelentkezés és bővebb tájékoztatás, kapcsolatfelvétel:

Telefonon: 20/360-3868
egyezsegesjollet@gmail.com

Inczeffy Patika Orvosi Rendelőjében (2131 Göd, Pesti út 86.),
Szombaton:9-13-ig.

Tóth-Zságer Barbara
mediátor, facilitátor



hírek, aktualitások

Ólom a szembe, viasz az arcra, avagy a halálos csábítás titkai

2024. április 15.

Amióta világ a világ, a nők (és időnként a férfiak is) festik, szépítik magukat. Minden kornak megvolt a maga szépségideálja, minden népnek megvolt a saját tipikus díszítési eljárása, szokása. És ez nem mindig volt veszélytelen...  

A japán hölgyek rizsporral, európai társaik liszttel fehérítették arcukat, szemfestékek pedig az ólomtól kezdve a szénen át a koromig minden elképzelhető, és elképzelhetetlen dologból készültek. A nők felhasználták, amit csak lehetett: gyümölcsöket, virágokat, ásványokat, állati zsiradékot, kormot, vért.

Katalin cárnő nyers májból, zsírból és vérből álló pakolást használt, a gésák pedig viasszal kezelik arcukat, hogy sima réteget kapjanak a rizspor felviteléhez.

A római nők békabélből készített élénk kék szemfestéket használtak, az ázsiai hölgyek piros tust. A bőrt ólom és higany keverékével fehérítették. Nem baj, ha halálos méreg, a csábítás érdekében soha nem riadtak vissza semmitől a tetszeni vágyó asszonyok.

Még a szigorú középkorban is festették magukat a nők, igaz, csak a léhább fajta, bordélyban dolgozó.

Nem úgy a rokokó dámái, akik szépségtapaszokkal ragasztgatták tele arcukat, és még a parókájukra is púdert szórtak – talán a rossz szagok ellen, hiszen fürdeni akkoriban nem volt divat.

A sminkelés oly ősi szükséglete az embereknek, hogy már a legrégebbi ismert törvénykönyv, Hammurapi oszlopa is foglalkozik vele. Eszerint a kihívó, színes festésért nyilvános korbácsolás járt...

Szoptatás cukorbetegen- ezekre figyeljen!

2024. április 15.

Ha valaki  cukorbeteg, az élete több pontján is némi nehézséggel találhatja  szemben magát. Ez különösen igaz azokra az eseményekre, állapotokra, amikor nagyobb  hormonális  változások zajlanak a szervezetében. Éppen ezért dr. Porochnavecz Mariettától, a Cukorbetegközpont diabetológusától azt kérdeztük, vajon hogyan hat a cukorbetegség a szoptatásra, van-e olyan, amire külön figyeljenek ilyenkor a diabéteszes kismamák?

Először is fontos leszögezni, hogy a cukorbetegség nem kontraindikációja a szoptatásnak, vagyis bátran szoptathat a cukorbeteg kismama!.  Az anyatejes táplálás a WHO jelenlegi ajánlása szerint a baba (minimum) 6 hónapos koráig ajánlott, hiszen nem csak az anya-gyermek kapcsolatot erősíti, hanem a gyermek és a szülő egészségéhez is hozzájárul.

Az anyatej hipoallergén, alacsony nátriumtartalmú és megfelelő arányban tartalmaz vitaminokat, ásványi anyagokat, szénhidrátokat, enzimeket, sőt, még esszenciális zsírsavakat is, valamint hozzájárul az agy és az idegrendszer kiegyensúlyozott fejlődéséhez az első hónapokban. 

A szoptatás mind az anyára, mind a gyermekre nézve számtalan előnyös hatással rendelkezik: az anyánál pl.  csökkenti több daganattípus kialakulásának esélyét, segíti a baba immunrendszerének erősödését, valamint hozzájárul a későbbi elhízás, cukorbetegség elkerüléséhez. Szerencsére csupán kevés olyan állapot van, melyek esetén nem lehet szoptatni (ez esetekben sem mindig maga az állapot, hanem az arra szedett gyógyszerek miatt).

Néhány dolgot azonban fontos figyelembe  venni és betartani, hogy a vércukorszint az optimális tartományban maradjon, de a baba igényei is ki legyenek elégítve. De ez ne szegje kedvét, hiszen a szoptatás igen fontos,  többek között azért, mert kutatások szerint az anyatejjel táplált gyermekeknél később kisebb eséllyel lép majd fel cukorbetegség- ez azért is lényeges szempont, mert ha az anya cukorbeteg, akkor a gyereke is a fokozott rizikócsoportba fog tartozni diabétesz szempontjából, így jobb mindent megtenni annak érdekében, hogy ez ne következzen be.

Milyen előnyökkel járhat, ha szoptatja kisbabáját, cukorbetegen is?

• Gyorsabban megszabadulhat a terhesség során felvett plusz kilóktól, ami nem elhanyagolható a vércukorszint rendezése szempontjából

• Gyorsabban zsugorodik vissza a méhe normál méretűre

• Csökken a petefészek/emlőrák kockázata

• Lehet, hogy kevesebb inzulinra lesz szüksége

Azok az anyák, akik terhességi  cukorbetegek voltak és minimum 6 hónapig szoptatnak, kevésbé valószínű, hogy később 2-es típusú cukorbetegség alakul ki náluk.

 Érdemes azonban arra felkészülni, hogy  lehet, hogy a cukorbetegség megnehezíti majd a szoptatást, a tejtermelődést, ennek ellenére érdemes kitartónak lenni! Ha cukorbeteg, akkor előfordulhat, hogy a tejtermelése nehezen, később indul be. Ez ne szegje kedvét, szülés után rögtön tegye mellre babáját és próbáljon szoptatni, akkor is, ha nem sikerül!

Maradék nélkül

2024. április 14.

Dr. Nemes Imre, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal elnöke számtalan fontos, praktikus, az egészségünket megőrző és környezetünket védő tanácsot ad az élelmiszerek kezelésével kapcsolatban.

– Mennyiben követhetik az emberek leginkább a fenntarthatóság elvét, segítve ezzel a Nébih törekvéseit?

– A Nébihnél hiszünk abban, hogy a lakossággal együtt közösen tehetünk a fenntarthatóságért, és tevékenyen ki is vesszük a részünket ebből a munkából, hiszen a felelősségünk is közös. Azonban a lelkesedés nem minden: a tudatosság és a tájékozottság is legalább ennyire fontos össze-tevője segítő cselekedeteinknek. Éppen ezért a Nébih szemléletformáló kampányainak nem titkolt célja, hogy a fogyasztókat hasznos, döntéseiket segítő információkkal ellássa. A Nébih egyik legsikeresebb programja, a Maradék­ Nélkül az élelmiszer-pazarlás mérséklését tűzte zászlajára. A program 2016-os indulása óta számos aktivitással népszerűsítettük azokat a jó gyakorlatokat, amelyekkel érdemben csökkenthető a környezeti lábnyomunk. Szemléletes, hogy ha az országokat szén-dioxid-kibocsátásuk alapján sorrendbe állítanánk, és magát az élelmiszer-pazarlást is országnak tekintenénk, akkor az Egyesült Államok és Kína után a 3. helyen állna. Az élelmiszer-pazarlással szintén összefüggésbe hozható a metánkibocsátás. Ráadásul kárba vész mindaz az idő, természeti erőforrás és be-fektetett munka, amelyet a termék előállításához és szállításához felhasználtak.

A Nébih Maradék­ Nélkül­ Programja évente egy alkalommal, az őszi időszakban hirdeti meg országos háztartási élelmiszerhulladék-mérését. A mérési időszakban törekszünk a nagy létszámú részvételre, amely nagy örömünkre az utóbbi években több száz háztartást jelentett. Az élelmiszerhulladék-körkép elkészítése segíti hivatalunkat abban, hogy azonosítsa a forró pontokat, valamint rálásson az élelmiszer-pazarlás kiemelt figyelmet igénylő aspektusaira.

A Nébih mellett az önkéntes résztvevők is profitálnak a mérésből: megismerhetik saját élelmiszer-pazarlási szokásaikat, és a tapasztalatok alapján felismerhetik, min lenne érdemes változtatniuk.


A fogyasztóknak érdemes tisztában lenniük az egyik legalapvetőbb ismerettel, vagyis a fogyaszthatósági idő és a minőségmegőrzési idő közötti különbséggel.



A fogyaszthatósági idő körébe olyan gyorsan romló élelmiszerek (pl. darált hús) tartoznak, amelyek lejárati idő utáni elfogyasztása akkor is kockázatot jelent, ha nem látunk rajta romlásra utaló jeleket.
A minőségmegőrzési idő olyan időpont, ameddig az élelmiszer a gyártó által kialakított tulajdonságait helyes tárolási körülmények között megtartja. A tartós élelmi-szerek (pl. száraztészta) általában a minőségmegőrzési időt követően is fogyaszthatóak, ha bontatlan csomagolásban és a gyártó által megadott körülmények között tárolták őket. Amennyiben lejárt minőségmegőrzési idejű terméket találunk otthonunkban, de érzékszervi szempontból megfelelőnek ítéljük meg, nyugodtan adhatunk neki egy esélyt.


Rossz gyakorlat, hogy a fogyaszthatósági idővel ellátott élelmiszerek közül hajlamosak vagyunk akkor is a két héttel később lejáró joghurtot választani, ha pontosan tudjuk, hogy három napon belül elfogyasztjuk azt. A bolygónk is megköszöni, ha legközelebb „mérlegre tesszük” valós szükségleteinket, és tudatosabban vásárolunk.